Frasyniuk do prezydenta Poznania

Pełna treść listu:

Pół roku temu prezydent Warszawy Lech Kaczyński, zabronił przemaszerowania Paradzie Równości przez stolicę. Podobno z powodów bezpieczeństwa. W naturze polityków PiSu leży niepokój i podejrzliwość, ujawniające się nawet przy analizie drzew genealogicznych ich politycznych ‘przyjaciół’.

Poczucie zagrożenia, niczym ptasia grypa, przeszło na niedoszłych koalicjantów z PO. Ryszard Grobelny, prezydent Poznania, a zarazem polityk Platformy, zatroskany o bezpieczeństwo Poznaniaków, uległ namowom PiSu, aby Parady Równości w Poznaniu zakazać.

Zwracamy się zatem do prezydenta Grobelnego z gorącym apelem o zauważenie, iż szumnie zapowiadana koalicja POPiSu nie powstała. Jest po wyborach. PO nie musi przebijać PiS-u w ukazywaniu swego ultra konserwatywnego oblicza. Może zacząć mówić własnym głosem. Być może centrala zapomniała wytłumaczyć swoim samorządowcom, że linia się zmieniła i PO znowu może być partią o poglądach europejskich, co skrzetnie ukrywała w kampanii wyborczej.

Te rozterki mogły zniechęcić prezydenta Grobelnego do dalszych rozmyślań, więc profilaktycznie zakazał, co by nie drażnić „przyjaciół” koalicjantów. A szkoda Panie Prezydencie, bo nie tracą na tym geje, lesbijki, zieloni, czerwoni czy kolorowi. Nie tracą, a zyskują, bo gdyby nie Pan to byśmy o poznańskiej Paradzie Równości na drugich stronach gazet nie przeczytali. Tracimy za to my, Polacy, bo zamiast o gospodarce i miejscach pracy dyskutujemy o pańskiej, Panie Prezydencie, Paradzie Równości.

Wraz z Paradą Równości, jak bumerang powracają pytania o wolność, równość i prawa obywatelskie. Mogliśmy oczekiwać, że wraz z koalicją PiS – LPR – Samoobrona ludzi PO zainteresują te sprawy, bowiem łamanie wolności grozi nam wszystkim.

Władysław Frasyniuk Demokraci.pl

4 komentarzeFrasyniuk do prezydenta Poznania

 • Fiodorowicz

  [Re: Frasyniuk do prezydenta Poznania]

  Frasyniuk przyjacielem homoseksualistów?
  Ale obciach! No to Macie przechlapane:)

 • zagarmistrz

  [Re: Frasyniuk do prezydenta Poznania]

  No a może właśnie przemówił własnym głosem. Tego bym się obwaiał… Bo choc oczywiście świat polityki jest pełen ciemnych układów i układzików, to chciałbym zauważyc, że nasz „waspaniały” prezydent, pan Kaczyński, nie jest jedynym homofobem w Polsce. W ogóle nie jest jedynym nietolerancyjnym plitykiem w naszej ojczyźnie. Bo przecież tak naprawde to nie była parada mniejszości seksualnych, ale parada mniejszości ogólnie… choc my geje, niestety o tym zapominamy. A tym samym skupiamy sie tylko a tym co dobre dla nas. Czyli postępujemy tak jak nasi politycy, którzy nas chcą zniszczyc.

 • Jerzyk do Zegarmistrza

  [Re: Frasyniuk do prezydenta Poznania]

  Nie masz raci – w mediach podkreslane bylo, ze to byl marsz przeciwko dyskryminacji mniejszosci w ogole.

  Robilismy to rowniez my na naszym portalu – patrz text „konstytucja nie dla wszystkich”

 • estera

  [Re: Frasyniuk do prezydenta Poznania]

  Witam was. Pragnę odnieść się do wypowiedzi zegarmistrza. Myślę, że poruszyłeś dobrą kwestię – czy przypadkiem sami nie robicie sobie krzywdy. A mianowicie zamiast wychodzić na ulice od razu i narażać się – moim zdaniem – na niechybną konfrontację ze strony środowisk wam nieprzychylnych, może zacząć od spotkań w instytucjach (jest ich niezywkle dużo) i zapraszać właśnie „środowiska wam nieprzychylne”, tłumaczyć im kim jesteście, czego oczekujecie, jakie są wasze plany, itd. Może być tak, że rzeczywiście duża część naszego wspólnego przecież społeczeństwa nie jest na wystąpienia uliczne przygotowana, bo was nie rozumie. Tak po prostu. Może spróbujcie tej drogi!
  Życzliwa

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa