UE o wywiadzie Marcinkiewicza

Kandydat na premiera Kazimierz Marcinkiewicz znalazł się za granicą w ogniu krytyki za swoją wypowiedź na temat homoseksualistów. Rzeczniczka Komisji Europejskiej przypomniała kandydatowi na premiera Polski, że Unia Europejska opiera się m.in. na zasadzie niedyskryminacji.

Zaś w czwartek specjalne oświadczenie w sprawie wypowiedzi Marcinkiewicza wydała Europejska Partia Socjalistyczna. Członkowie tej drugiej co do wielkości frakcji w Parlamencie Europejskim uznali uwagi kandydata na premiera na temat homoseksualizmu za „szokujące”. Socjaliści przypomnieli Marcinkiewiczowi, że państwo europejskie powinno przestrzegać praw człowieka.

Eurodeputowani lewicy przypomnieli też, że nie jest to pierwsze homofobiczne wystąpienie liderów Prawa i Sprawiedliwości. Podczas kampanii w wyborach do Sejmu przewodniczący partii Jarosław Kaczyński proponował zakazanie nauczycielom homoseksualistom uczenia dzieci.

Źródło: Gazeta.pl

5 komentarzyUE o wywiadzie Marcinkiewicza

 • KMalewicki

  [Re: UE o wywiadzie Marcinkiewicza]

  Marcinkiewicz ma gadzi wyglad. Z twarzy przypomina jaszczurke! Nic dobrego z tego nie bedzie.

 • marcinmichal

  [Re: UE o wywiadzie Marcinkiewicza]

  Marcinkiewicz jest sztuczny, nadmuchiwany, jak pacynka. Ma problemy z językiem polskim, poci się, nie wie co powiedzieć jak już kartka się kończy.

  I wiedzę o świecie – wydaje mi się – ma dość ograniczoną. Szok, że ktoś taki miałby być premierem.

 • Jerzyk

  [Re: UE o wywiadzie Marcinkiewicza]

  Niestety Marc wygląda na typowy przykład „polskiego ynteligenta”: wydaje mu się, że wszędzie jest tak jak w Polsce i np. wszędzie tzw. „ogół” nie lubi gejów… problem w tym, że tak naprawdę nigdzie nie jest tak jak w Polsce (no moze prócz krajów z naszą wschodniqa granicą).

  no bo, kochani, to tylko u nas dyskusja publiczna toczy się językiem pełnym z jednej strony infantylizmu, a z drugiej niewiedzy pomieszanej z drapieżnością (ową polską odmianą chrześcijańskiej miłości)

 • wrocław

  [Re: UE o wywiadzie Marcinkiewicza]

  Marcinkiewicz premierem to kolejna porażka ://////

 • Damian DevilBoi69

  [Re: UE o wywiadzie Marcinkiewicza]

  Mam dziwne wrazenie ze geje w krajach trzeciego swiatamaja wieksze szanse na rownouprawnienie niz geje w polsce….
  Czy jestem jedyny?

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa