Słowo na niedzielę

Na Lecha Kaczyńskiego głosować będzie:
Krzysztof Cugowski,
o. Tadeusz Rydzyk,
Ryszard Legutko,
Andrzej Lepper,
Jan Pietrzak,
Kazimierz Wiatr,
Marcin Wolski.

Na Donalda Tuska głosować będzie:
Paweł Kukiz,
Tadeusz Ross,
Lech Wałęsa,
Hanna Gronkiewicz – Waltz,
Joanna Brodzik,
Stefan Niesiołowski,
Jarosław Gowin
i Jerzy Urban (z obrzydzeniem).

Życzymy Państwu przemyślanych wyborów.

26 komentarzySłowo na niedzielę

 • wmraf

  [Re: Słowo na niedzielę]

  Maria Szyszkowska na Lecha Kaczyńskiego? Nie wierzę.

 • Czarek

  [Re: Słowo na niedzielę]

  A ja jestem zalamany (jesli to prawda). Oczywiscie rozumiem, ze w programie LK jest sporo elementow tzw. socjalnych, ale jeszcze wiecej bylo ich w programie NSDAP (nawiasem mowiac zostaly zrealizowane).

 • orion

  [Re: Słowo na niedzielę]

  Nie no koniec świata Szyszkowska na kaczora?????????????????????????????????????? To chyba jakaś prowokacja Młodzierzy Wszechpolskiej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Erico

  [Re: Słowo na niedzielę]

  tak, to prawda.
  Dzisiejsze Fakty i Mity:
  Adam Cioch: W drugiej turze wybierze Pani Tuska czy Kaczyńskiego?

  Maria Szyszkowska.: Wyznam – ku zgorszeniu niektórych osób – że w pierwszej turze głosowałam na Andrzeja Leppera, bo tylko on jeden spośród kandydatów miał lewicowy program. W drugiej turze właściwie nie mam na kogo głosować. Są dwie możliwości – można nie brać udziału w głosowaniu, aby pokazać, że nowe władze, wybrane przez część obywateli nie mają legitymacji, aby rządzić krajem. Z drugiej strony uważam, że mimo wszystko słuszniejsze jest oddanie głosu na Lecha Kaczyńskiego, bo jego zwycięstwo doprowadzi szybko do zwiększonego ucisku światopoglądowego, co może rozbudzić świadomość społeczeństwa i skierować ku odnowionej lewicy. Prezydent z PiS wyrządziłby prawdopodobnie mniej szkód gospodarce, bo program PO jest antyspołeczny i nastawiony na powszechną prywatyzację, która nie przynosi żadnej korzyści narodowi. Zwycięstwo kandydata PO byłoby zarazem związane z utrwaleniem postaw pragmatycznych i bezideowych.

 • Czarek

  [Re: Słowo na niedzielę]

  LK jako autoszczepionka… No coz, moze to jest jakis pomysl. Niemniej: nie skorzystam.

 • Mateush

  [Re: Słowo na niedzielę]

  Marysia na Kaczynskiego?O jezusie maryja….

 • Alf

  [Re: Słowo na niedzielę]

  Edyta Górniak tez na Tuska 😛

 • woti

  [Re: Słowo na niedzielę]

  no to mnie Maryśka załamała…

 • Paulusjan

  [Re: Słowo na niedzielę]

  A ja ją doskonale rozumiem. Kaczyński opowiada się za pewnymi elementami równości materialnej, jest prosocjany. Nawet były premier Mieczysław Rakowski nazwał jego gospodarczy program socjalistycznym. Poparł go też, ze względu na prosocjalność, znany socjalista – Adam Gierek (kiedy był senatorem, podpisał się pod „naszą” homo-ustawą) czy Ryszard Bugaj. Pan Wiatr, który również jest socjalistą typowo lewicowym, wesprze kandydaturę Kaczyńskiego. W kwestiach gospodarczych jest on poniekąd – przynajmniej werbalnie – socjalistą, zaś w światopoglądowych – konserwatystą.

  Ale Marii Szyszkowskiej chodzi o to, że dzięki nietolerancyjnym rządom Kaczki Dziwaczki część społeczeństwa może oprzytomnieć i stanie się to zarzewiem odnowionej lewicy – tak, jak w Hiszpanii. Uczcie się czytać ze zrozumieniem.

  Cóż… Im gorzej, tym lepiej. Kres jednej formacji, daje początek drugiej. To taki marksistowski pogląd.

 • Paulusjan - poprawka

  [Re: Słowo na niedzielę]

  Ups, pomyliłem Kazimierza Wiatra z Jerzym Wiatrem. Sorry.

 • Paulusjan

  [Re: Słowo na niedzielę]

  I jeszcze jedno. Ja bym w tych wyborach oddał głos nieważny, bo uważam, że nie da się oddzielić wolności od równości.

  Ale, gdyby wziąć na szalę głoszone poglądy Borowskiego i Kaczyńskiego, to ten drugi jest niemniej lewicowy. Borowski bowiem opowiada się za liberalizmem światopoglądowym, ale przecież w kwestiach społeczno-gospodarczych łechtały go dosyć pomysły np. Rosatiego – o podatku liniowym – czy pani Banach – o likwidacji funduszu alimentacyjnego. A Kaczyński, choć tego tak nie nazywa, jest lewicowcem w zakresie gospodarczym.

 • wrocław

  [Re: Słowo na niedzielę]

  Nie ma czasu na eksperymenty z Kaczką – to będzie tragedia dla umysłów polskiej młodzieży, w której dopiero kształtuje się światopogląd i ludzkie wartości! Jeśli takie rozwiązanie przejdzie, to opóźnimy się o kolejnych kilkanaście, a uwzględniając silną pozycję kleru w naszym kraju, nawet kilkadziesiąt lat! GŁOSUJMY NA DONALDA TUSKA!

 • Walpurg

  [Re: Słowo na niedzielę]

  Szyszkowska jest wariatką To już jest pewne.

  Jaka autoszczepionka?

  ZChN, PC, AWS też się skompromitowały. I co z tego? Teraz tworzą PiS i częściowo PO.
  Kompromitacja w niczym im nie zaszkodziła. Polacy znowu ich wybrali.

  Jeśli znowu się skompromitują w tej kadencji, to najwyżej na 4 lata, a potem wrócą. A z Lechem Kaczyńśkim jako prezydentem będziemy się męczyć 5 albo 10 lat!!!
  Trzeba być głupcem, żeby głos na Kaczkę traktować jako szczepionkę. Nie w Polsce.

 • Egoista

  [Re: Słowo na niedzielę]

  Jak walesa porzadzil to ludzie wybrali kwasa bo mniejsze zlo. potem krzak sie dobieral do fotela, znow kwas mniejsze zlo. Teraz ma byc ze wieksze zlo? donald napewno nie jest idealnym kandydatem ale lepszy od kaczora.
  Gdzies wyczytalem ze kaczor ma zamiarz rzadzic dekretami, czyli on sobie papierek naskrobie i to bedzie mialo moc ustawy. No tragedia.
  Nie dopuscmy do rzadow dyktatora.

 • Paulusjan

  [Re: Słowo na niedzielę]

  Ja bym się wstydził tak niecenzuralnie odzywać. To jest poniżej poziomu krytyki.

  Ja się nie dziwie, że ona nie chciała głosować w I turze ani na Borowskiego, ani na Cimoszewicza – kiedy miał jeszcze kandydować. Obydwoje mieli program raczej liberalny gospodarczo. Tylko Lepper miał socjalistyczny.

 • Anthon

  [Re: Słowo na niedzielę]

  Może uznała lewicową gospodarkę za priorytet? Tiaaa, każdy kto ma odmienne poglądy – np. zdecydowanie socjalistyczne – to wariat…

 • madeino

  [Re: Słowo na niedzielę]

  😛
  Drogi homikowy i niehomikowy Narodzie! Zapraszam do glosowania na Kaczynskiego, a jakże, moze byc jako szczepionka, antyszczepionka (swoja droga Kaczka na ptasio-kacza grype??:P) czy jak tam jeszcze chcecie KAczynskiego nazwac! Zachecam do glosowania na niego!!! Tylko blagam… Za piec lat, kiedy wreszcie nie bedzie mnie w tym kraju! Tymczasem pozostaje drugi Kaczor, rodem z Disnaylandu:)

 • Szymon Goldman

  [Re: Słowo na niedzielę]

  dzięki zwycięstwu kaczki zwiększy się ucisk światopoglądowy i naród zwróci się wkrótce, ku prawdziwej, świeckiej lewicy na wzór hiszpański – dlatego najlepiej nie iść wcale na wybory, a jeśli iść to zagłosować na kaczkę. Kaczka będzie rządziła tylko 5 lat, odejdzie w niesławie i nienawiści narodu, donald zostanie na 10 lat. Przemyślcie.

 • madeino

  [Re: Słowo na niedzielę]

  Zatrwaza mnie ta pewnosc ze narod zmieni swoje poglady, skad te pewnosc ze ktokolwiek wezmie sie za budowanie swieckiej lewicy? Wielu ludzi myslalo ze po 5 latach rzadow Kwasniewskiego tez wroci prezydent postsolidarnosciowy… Jakos ich przewidywania nie sprawdzily sie… Co jesli przewidywania maksymalnie 5letnich rzadow KAczynskiego nie spelnia sie??

 • Asiunia

  [Re: Słowo na niedzielę]

  Powolywanie się w komentarzach na „świecką lewicę” na wzór hiszpanski to nieporozumienie. Jak można porównywać cywilizowany, europejski kraj z naszym szlacheckim zaściankiem??!! Przypominam, że już od lat w Hiszpanii (w czasach rządów PP) geje cieszyli się pełną swobodą i byli obecni w przestrzeni publicznej. Kościół kat. zajmował się głównie posługą duszpasterską, a nie mieszaniem w polityce. W Polsce mamy zupełnie inną sytuację: przy udziale mediów, Kościoła i polityków nastąpił poważny zwrot na prawo, a pojęcie pluralizmu staje się abstrakcją istniejącą tylko na papierze. Niedługo już nikogo nie będą szokować homofobiczne wypowiedzi (które już teraz przez dużą część społ. przyjmowane są ze zrozumieniem..). Dlatego nie liczyłabym na zbawienny wpływ ucisku światopoglądowego podczas kaczych rządów…

 • też z obrzydzeniem

  [Re: Słowo na niedzielę]

  Ja głosowałem jak Urban. Też z obrzydzeniem.

 • madeino

  [Re: Słowo na niedzielę]

  JA tez… niestety nie przynioslo rezultatu:/ Buuuuu 🙁 a z Asiunia sie zgadzam:) pozdrawiam i zycze powodzonia w najbliższej piecioletniej przeprawie przez meke:] Zycze sily i wytrwalosci:| a ja juz na serio mam nadzieje wyjechac stad… niestety:]

 • [Re: Słowo na niedzielę]

  A ja właśnie zamierzam zostać. To mój kraj i mam prawo tu mieszkać, czy się Kaczyńskiemu to podoba, czy nie. Pani Szyszkowska jest opętana ideologią socjalizmu utopijnego – to było wiadomo od zawsze. A poza tym – zawsze bliżej ma do władzy (tyle że jakoś nigdy jej to przymilanie nie wychodzi na dobre…). I zgadzam się, że prezydentura Kaczyńskiego i pisuarowy rząd mogą przyspieszyć budowę nowej lewicy. Byle nie z panią Szyszkowską, please…

 • martha

  [Re: Słowo na niedzielę]

  i stalo sie;/szczepionki sa fajne,byle nie smiertelne,a ptasia grypa o ile wszystkim wiadomo-zabija.zle sie stalo,jkeszcze gorzej ze na wlasne zyczenie-proponuje exodus sa przeciez jakies cywilizowane miejsca…tylko szkoda tych gor,tych lasow zielonych;/

 • Paulusjan

  [Re: Słowo na niedzielę]

  http://www.lesbijka.org/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=107&mode=thread&order=0&thold=0&POSTNUKESID=400f72d8cfc4b6257392ba6bcc422d63 – ŹWIETNY TEKST M.IN. NA TEMAT POGLĄDU WYRAŻONEGO PRZEZ PANIĄ PROFESOR MARIĘ SZYSZKOWSKĄ!!!

 • Piotr Bukowski

  [Re: Słowo na niedzielę]

  W reakcji na oświadczenie prof. Marii Szyszkowskiej, jej nazwisko zostało wykreślone z powyższego artykułu.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa