Solidarni z polskimi gejami i lesbijkami

Na apel francuskich organizacji gejów i lesbijek wieczorem w Paryżu odbyła się demonstracja „solidarności” z polskimi środowiskami homoseksualistów po wyborze na prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Demonstracja przebiegła spokojnie w pobliżu polskiej ambasady, w miejscu, gdzie w latach 80. po wprowadzeniu stanu wojennego wyrażano poparcie dla Polski i „Solidarności”. Do dziś stoi tam pamiątkowa tablica.

Organizatorzy, francuskie stowarzyszenie Inter-LGBT zrzeszające ruchy homoseksualistów, podali, że demonstrowało ok. 200 osób z Francji, a także kilku krajów Europy, w tym z Polski. Uczestnicy powiewali tęczowymi i biało-czerwonymi flagami; nie było wznoszenia okrzyków.
Inter-LGTB podkreśla, że nie był to protest wymierzony w Lecha Kaczyńskiego.

Szanujemy wynik demokratycznych wyborów. Chcemy jednak pokazać, że jesteśmy solidarni z polskimi gejami i lesbijkami, a także, że będziemy czujnie obserwować rozwój wydarzeń w Polsce, mając na uwadze homofobiczne słowa i czyny, które Kaczyński ma na koncie – powiedział rzecznik Inter-LGBT Alain Piriou. Demonstracja pokazała, że mamy poparcie w tej sprawie z innych krajów – dodał.

źródło: wp.pl

1 komentarz do: Solidarni z polskimi gejami i lesbijkami

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa