Snobistyczne „Lubiewo”

„Lubiewo” Michała Witkowskiego zaszło już pod strzechy, to znaczy do chat i pałaców snobów polskich. „Przekrój” z 29 IX wymienia m.in. znajomość właśnie tej powieści jako jeden z wyróżników snobizmu, w szerokim dziale „Kultura gejowska”.

Sami mocno promowaliśmy literaturę gejowską na łamach ,Przekroju”, więc głupio nam teraz nie zauważyć tego, w jaki sposób przyznawanie się do znajomości – na przykład „Lubiewa” Michała Witkowskiego – może polepszyć sytuację towarzyską. W rankingach najmodniejszych miejsc warszawskich rządzą z jednej strony hedonistyczna Utopia, lokal gay-friendly z mityczną wręcz obsadą VIP-owską, do którego jednak trudno wejść nawet osobom mającym określone preferencje seksualne – ważne są tu też znajomości i znana twarz. Z drugiej strony – inteligencka Le Madame, gdzie na tematy wolności seksualnej i światopoglądowej się dyskutuje. Dobrze w jednym i drugim miejscu podkreślać solidarność z mniejszościami. Trend ten nie dotyczy samych gejów – bo dla nich to rzecz naturalna – i członków Ligi Polskich Rodzin. I być może to jedyna kategoria, która godzi jednych i drugich.

Od redakcji: zawsze uważaliśmy, że poglądy Ligi Polskich Rodzin nie są już „trendy”.

2 komentarzeSnobistyczne „Lubiewo”

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa