Powstała fundacja „Kultura dla Tolerancji”

Począwszy od tego bieżącego roku akademickiego krakowski festiwal kultury gejowskiej i lesbijskiej „Kultura dla Tolerancji” będzie organizowany przez nowopowstałą fundację „Kultura dla Tolerancji”.

Fundacja powstała w oparciu o ludzi, którzy stworzyli oraz organizowali pierwszą i drugą edycję Festiwalu. Uznaliśmy, że impreza w swoich rozmiarach oraz zasięgu oddziaływania wykroczyła znacznie poza środowisko Krakowa i Małopolski. Dotychczasowy model funkcjonowaniu w ramach krakowskiego oddziału Kampanii Przeciw Homofobii okazał się nie w pełni wystarczający. Dlatego wspólnie zadecydowaliśmy o powstaniu Fundacji, do Rady której chcemy zaprosić przedstawicieli wszystkich organizacji skupiających osoby homo-, bi i transseksualne oraz życzliwych nam przedstawicieli środowisk nauki i kultury.
Właśnie rozpoczynamy pracę nad kolejnym Festiwalem. Jego program podobnie jak dotychczas obejmie zarówno sesję akademicką, pokazy filmów, spotkania, warsztaty jak i marsz, który uznajmy za kluczowe wydarzenie Festiwalu. W tym roku chcielibyśmy przesunąć akcenty i skupić się na problemie budowania tożsamości mniejszości seksualnych nie tyle na zewnątrz, ile wewnątrz grupy. Oznacza to z pewnością zbliżenie do tematyki queer, dlatego chcielibyśmy aby problem wykluczenia został przedstawiony poprzez wyjście poza binarne opozycje homo- i heteroseksualności. Dołożymy wszelkich starań aby program oraz polityka Festiwalu odzwierciedlał te założenia.

Samuel J. Nowak
Rzecznik prasowy Fundacji Kultura dla Tolerancji

www.tolerancja.org.pl

1 komentarz do: Powstała fundacja „Kultura dla Tolerancji”

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa