Pierwsze zwiastuny IV RP

(PAP) Urzędnik, który zakazał organizacji czerwcowej Parady Równości, nie złamał prawa – zadecydowała w poniedziałek prokuratura i umorzyła śledztwo w tej sprawie.

Lech Kaczyński od początku został wykluczony ze śledztwa, bo wedle prokuratury nie on podejmował decyzję o zakazie, ale upoważniony przez niego urzędnik. – Decyzja [o odmowie zgody na paradę – red.] została wydana zgodnie z obowiązującym prawem – mówi Piotr Woźniak, szef śródmiejskiej prokuratury. Oficjalnym powodem zakazu było niedostarczenie przez organizatorów planu organizacji ruchu.

– Pewnie będziemy składać zażalenie i zastanowimy się, jakie dalsze kroki podjąć, żeby żadnemu prezydentowi miasta nie udało się zakazać demonstracji nie po myśli z jego poglądami – deklaruje Robert Biedroń z Kampanii przeciw Homofobii.

W sierpniu Samorządowe Kolegium Odwoławcze uchyliło zakaz parady i umorzyło sprawę (dwa miesiące po nielegalnej paradzie). Nie wypowiedział się jeszcze Trybunał Konstytucyjny, który na wniosek rzecznika praw obywatelskich miał wyjaśnić, czy domaganie się planu organizacji ruchu od organizatora demonstracji nie ogranicza wolności zgromadzeń.

źródło: gazeta.pl

2 komentarzePierwsze zwiastuny IV RP

 • marcinmichal

  [Re: Pierwsze zwiastuny IV RP]

  „Nie wypowiedział się jeszcze Trybunał Konstytucyjny, który na wniosek rzecznika praw obywatelskich miał wyjaśnić, czy domaganie się planu organizacji ruchu od organizatora demonstracji nie ogranicza wolności zgromadzeń.”

  i na to czekam. przypominam, że ów plan, wydawany przez osobę z odpowiednią pieczątką za ok. 10tys PLN, nie jest wymagany od wszystkich demonstracji. dziwnym trafem proszeni są o niego ci, których manifa nie leżała na sercu wadzy, czyli np parada europejska Fundacji Shumana czy Parada Równości. Potencjalny szef MSWiA Dorn już zapowiadał, że z pseudokibicami będzie walczył zatrzymując ich autokrary i poddając je „wyjątkowo szczegółowej kontroli technicznej”. Rzeczywiście, tędy droga. Niech nam żyje IVERPE w imię Maryi toruńskiej dziewicy!

  Na szczęście pozostaje rzecznik spraw obywatelskich i sąd najwyższy.

 • Baz

  [Re: Pierwsze zwiastuny IV RP]

  już chyba nie bo Ziobro ma zamiar kwestionowac wyroki 🙁

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa