- homiki.pl - http://homiki.pl -

Bp Pieronek: Homoseksualizm jest aberracją

Mariusz Zawadzki: Czy z Polski też pojedzie do Watykanu delegacja broniąca gejów w Kościele?

Biskup Tadeusz Pieronek: W Polsce gejów z seminariów wyrzucało się od zawsze. Ten rodzaj ludzi nie jest tam pożądany – Kościół nie potrzebuje takich wychowawców. Homoseksualizm jest aberracją, odstępstwem od normy. Nie zdziwiłbym się, gdyby edykt formalnie zabraniający święceń homoseksualistom rzeczywiście został ogłoszony…

Gejów wyrzuca się po ich występkach, czy wystarczy samo przyznanie się do orientacji seksualnej?

Nikt się do tego nie przyznawał. Ale gdyby się przyznał, efekt byłby taki sam. Byłem przełożonym seminarium i kiedy tylko taka sprawa wychodziła na jaw, mówiliśmy: panu dziękujemy.

Czy kandydaci do seminarium są pytani o orientację seksualną?

Orientacja to może być na Wschód albo na Zachód. Tymczasem normalnym się jest, albo nie.

Źródło: Gazeta.pl

Od redakcji:

aberracją jest dzielenie ludzi na lepszych i gorszych… Bp Pieronek jest naukowcem (o ile teolog może być w ogóle naukowcem…) i podchodzi do ludzi jak do zagadnienia teoretycznego. Z góry określa lesbijki i gejów słowem „aberranci”, posługując się przy tym „mędrca szkiełkiem i okiem”. My jesteśmy jednak przekonani, że przedstawiciel religii chrześcijańskiej (określanej przez samych jej wyzawców mianem „religii miłości”) powinien posługiwać się również „czuciem i wiarą”. Gdyby tak było, biskup nie odważyłby się na tak haniebne słowa, które niektórych z nas obrażają, a wierzących ludzi o tożsamości homoseksualnej być może doprowadzają do czarnej rozpaczy. Określanie drugiego człowieka (być może dobrego, pełnego miłości, oddania dla innych…) mianem „aberranta” jest niczym innym jak zimnym odtrąceniem. Gdzie tu miłość?

Ostatnie zdanie wypowiedziane przez biskupa pozostawiamy bez komentarza – słowa mówią same za siebie.