Bp Pieronek: Homoseksualizm jest aberracją

Mariusz Zawadzki: Czy z Polski też pojedzie do Watykanu delegacja broniąca gejów w Kościele?

Biskup Tadeusz Pieronek: W Polsce gejów z seminariów wyrzucało się od zawsze. Ten rodzaj ludzi nie jest tam pożądany – Kościół nie potrzebuje takich wychowawców. Homoseksualizm jest aberracją, odstępstwem od normy. Nie zdziwiłbym się, gdyby edykt formalnie zabraniający święceń homoseksualistom rzeczywiście został ogłoszony…

Gejów wyrzuca się po ich występkach, czy wystarczy samo przyznanie się do orientacji seksualnej?

Nikt się do tego nie przyznawał. Ale gdyby się przyznał, efekt byłby taki sam. Byłem przełożonym seminarium i kiedy tylko taka sprawa wychodziła na jaw, mówiliśmy: panu dziękujemy.

Czy kandydaci do seminarium są pytani o orientację seksualną?

Orientacja to może być na Wschód albo na Zachód. Tymczasem normalnym się jest, albo nie.

Źródło: Gazeta.pl

Od redakcji:

aberracją jest dzielenie ludzi na lepszych i gorszych… Bp Pieronek jest naukowcem (o ile teolog może być w ogóle naukowcem…) i podchodzi do ludzi jak do zagadnienia teoretycznego. Z góry określa lesbijki i gejów słowem „aberranci”, posługując się przy tym „mędrca szkiełkiem i okiem”. My jesteśmy jednak przekonani, że przedstawiciel religii chrześcijańskiej (określanej przez samych jej wyzawców mianem „religii miłości”) powinien posługiwać się również „czuciem i wiarą”. Gdyby tak było, biskup nie odważyłby się na tak haniebne słowa, które niektórych z nas obrażają, a wierzących ludzi o tożsamości homoseksualnej być może doprowadzają do czarnej rozpaczy. Określanie drugiego człowieka (być może dobrego, pełnego miłości, oddania dla innych…) mianem „aberranta” jest niczym innym jak zimnym odtrąceniem. Gdzie tu miłość?

Ostatnie zdanie wypowiedziane przez biskupa pozostawiamy bez komentarza – słowa mówią same za siebie.

14 komentarzyBp Pieronek: Homoseksualizm jest aberracją

 • kttk

  [Re: Bp Pieronek: Homoseksualizm jest aberracją]

  ksiadz to zawod, daltonista nie zostaje malarzem a astmatyk sportowcem

 • ondansetron

  [Re: Bp Pieronek: Homoseksualizm jest aberracją]

  prezbiteriat nie jest zawodem i tylko laik, bądź nieduczony katolik mogą tak twierdzić…

 • ondansetron

  [Re: Bp Pieronek: Homoseksualizm jest aberracją]

  kttk: weź się wreszcie czegoś naucz:
  „Służba ta, w której oddajemy się całkowicie innym, i to dawanie czegoś, co nie pochodzi od nas, w języku Kościoła nazywa się sakramentem… Sakrament zaś oznacza: daję to, czego sam nie mogę uczynić; czynię coś, co ode mnie nie zależy; mam pewną misję i stałem się nosicielem tego, co przekazał mi ktoś inny. I dlatego nikt nie może powoływać sam siebie, podobnie jak i żadna społeczność nie jest w stanie powołać kogokolwiek z własnej inicjatywy do pełnienia tego zadania.”

 • Czarek

  [Re: Bp Pieronek: Homoseksualizm jest aberracją]

  Lepiej byc aberrantem, niz gnojkiem.

 • ondansetron

  [Re: Bp Pieronek: Homoseksualizm jest aberracją]

  Zatem gdyby pan Pieronek chciałby być konsekwentnym w tym co głosi, powinien odsyłać osoby o orientacji homoseksualnej do lekarza psychiatry. Ciekawe czy to robił?
  A może sam leczy mocą nadaną mu od Chrystusa? Bardzo to ciekawe…

 • kttk

  [Re: Bp Pieronek: Homoseksualizm jest aberracją]

  dziwne ze ksiadz dostaje pensje od ktorej placi zus itp to zawod a przy okazji sakrament

 • ondansetron

  [Re: Bp Pieronek: Homoseksualizm jest aberracją]

  kttk: nie podważaj lepiej słów namiestnika Chrystusa pisząc, że bycie księdzem jest „przy okazji” sakramentem, bo gotów jestem pomyśleć, że z Ciebie taki katolik jak z koziej odbytnicy trąba…

 • kttk

  [Re: Bp Pieronek: Homoseksualizm jest aberracją]

  „z Ciebie taki katolik jak z koziej odbytnicy trąba”

  twoja poetyckosc mnie urzeka 🙂

  udowodnionomi juz na forum dla chrzescijan ze nie jestem wzorcowym katolikiem, ale jakos mnie srednio interesuje zdanie innych osob, zwlaszcza osob fanatycznie broniacych narzuconych im pogladow , nie umiejacych obiektywnie podejsc do kazdej kwestii 😛

 • Gauloises

  [Re: Bp Pieronek: Homoseksualizm jest aberracją]

  Co ten Pieronek gada? Jasnym jest, że system studiów skoszarowanych jakim sa te wszystkie seminaria, czy jak im tam,sprzyja wzajemnemu bzykaniu się. Gdyby byly koedukacyjne zapewne mniej byloby wsadzanek w wersji homo, bo czesc odbywalaby sie w wersji hetero.
  Gdyby nie to, że capstrzyk w tych wszystkich uczelniach przypada na bardzo wczesne pory, tak wczesne iz dobrze wychowani ludzie jeszcze spia, sam wstapiłbym* na takie studia aby podszkolic sie w uprawianiu wszelakich figur geometrycznych na lozku, konfesjonale i innych meblach. Zarówno parami, jak i w wiekszej grupie.
  Reasumujac; albo Pieronek kupił dyplom magistra z ksiedzologii na Różycu, albo studiował zaocznie. Albo jeszcze był pariasem na swoim roku, owym kujonem specjalnej troski, ktorego omijaja wszelkie imprezy, a koledzy w ramach żartu pluja mu do obuwia i psia kupa smaruja swieza posciel. Chyba, że rzeczywiście zyja w tych swoich szkolkach wbrew ludzkiej naturze (ktorej seks jest przecież częscią!) pozwalajac sobie najwyzej raz w roku na zwalenie gruchy pod prysznicem, w wigile urodzin szefa wszystkich szefów. W tym miejscu wypada jednak zacytować tylko samego Pieronka; „…normalnym się jest, albo nie.”

  * Mam cichą nadzieje, że moj Okruszek tego nie czyta 😉 :p

 • marcinmichal

  [Re: Bp Pieronek: Homoseksualizm jest aberracją]

  uprzejmie proszę o niedokarmianie trolli!

 • wrocław

  [Re: Bp Pieronek: Homoseksualizm jest aberracją]

  Bardzo trafny przypis redakcji – popieram w 100%. Co do wypowiedzi księdza (ba biskupa) – no comments!

 • Malhebre

  [Pieronek]

  A co ten Pieronek wygaduje. Wyglada to tak jakby łamanie celibatu na sposób heterychki był porządane ale homoseksualnie to juz nie. Przypominam ze ksiżęzy obowiazuje clibat gej czy niegej ale wstepując w tzw. życie konsekrowane rezygnuje z życia sexualnego świadomie i dobrowolnie. W ięc niech biskup zatroszczy sie o dochowanie slubów czystości wśród księży i zakonników a nie tropieniem kto z kim.

 • ktoś

  [i kto to mówi??]

  nie wierzę!!!biskup Pieronek nakich słów użył?coś tu jest nie tak….powiem jedno: i kto to mówi… hahaha pozdrawiam

 • Mankut

  [Czy osoby leworecznue tezy wyrzacano z seminariow?]

  Bo leworeczosc, to tez odsepstwo od normy. To samo dotyczy, n.p. rudych wlosow i absolutnego sluchu. Czyzby biskupowi etyka pomylila sie ze statystyka?

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa