Bombowy wygłup

Trzynaście paczek zawiniętych w szary papier, na każdej napis „bomba” i kolejny numer – takie pakunki znajdowali wczoraj warszawiacy na przystankach, w tramwajach i w metrze. Wszystkie paczki okazały się być atrapami.

Około godziny dziewiątej do paru redakcji gazet przyszedł mail o tytule „Kaczyński = Wojna. Podłożyliśmy 15 bomb w Warszawie”od osób ukrywających się pod pseudonimem PowerGay i Silny Pedał. W liście był długi wywód na temat nietolerancji w Polsce i Lecha Kaczyńskiego. Jako swego rzecznika terroryści wymienili Partię Zielonych 2004.

Na końcu listu umieszczono grożbę użycia bomb, podano też „przepis” na wyprodukowanie bomby.

Policja potraktowała list bardzo poważnie, atrapy były wykonane profesionalnie.
Lech Kaczyński nie wierzy, że incydent mógł być wywołany przez środowiska LGBT. „To środowiska dobrze zorganizowane, ale chyba nie aż tak”.

Również Partia Zielonych 2004 odcina się od terrorystów. – Akcja wydaje się być prowokacją mającą na celu zdyskredytowanie organizacji działających na rzecz praw człowieka i Zielonych. Rozesłany tekst jest kupą posklejanych bzdur. My wielokrotnie odcinaliśmy się od wszelkich działań wykorzystujących przemoc i terroryzm – mówi Dariusz Szwed, współprzewodniczący partii Zieloni 2004.

Prezydent Warszawy wyznaczył nagrodę 100 000 zł za wskazanie sprawcy fałszywego alarmu.

Od redakcji: Terroryzm nie jest drogą, którą można dojść do dialogu i zgody. Mamy nadzieję, że sprawcy zostaną szybko wykryci i ukarani. Dowiemy się wtedy, czy działanie to było prowokacją wymierzoną w nasze środowisko, czy nieprzemyślanym wygłupem zdesperowanego geja.

źróło: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,2978165.html

6 komentarzyBombowy wygłup

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa