Quiz: czy jesteś homofobem?

Jakież było ogromne przerażenie moich rodzicow, gdy powiedziałem im, że jestem gejem. „Ty? to niemożliwe! Jurek spod szóstki to z pewnością jest 'tym kimś' – jest taki zniewieścialy. Ale Ty? Grasz w piłkę, słuchasz rockowej muzyki, jesteś lubiany w szkole. Żartujesz, prawda?” Nie żartowalem.

Mam wrażenie, że szok, jaki przeżyli, nie był spowodowany samym faktem mojej odmienności, lecz utrwalanymi od lat stereotypami. Przecież gej powinien mieć kolczyki w uszach, pachnieć drogimi perfumami i mieć delikatny, zniewieściały glos. Tymczasem – jak wiemy, nie jest to regułą. Nie każdy gej ma też w swojej szafie sukienki i buty na wysokim obcasie. I nie każda lesbijka to herod-baba, męska aż do bólu.

O ile potrafię zrozumieć błędne myślenie moich rodzicow – choć od chwili coming-outu diametralnie się ono zmieniło – to nie potrafię pojąć, dlaczego moi znajomi – geje i lesbijki – nadal tak myślą. Mimo, iż doświadczają nietolerancji, sami są nietolerancyjni wobec innych, wyglądających i myślących inaczej. Z pewnoscia Ty też, Drogi Czytelniku masz niejeden grzeszek na sumieniu! Nie wierzysz? Sprawdź się!

TEST NA HOMOFOBA
Oto trzynaście pytań. Zaznacz odpowiedzi, z którymi się identyfikujesz.

1. Drag queens kompromitują gejów i lesbijki. Nie powinny się pojawiać na paradach.
A. Tak B. Nie

2. Lesbijki na ogół są antypatyczne i agresywne.
A. Tak B. Nie

3. Jestem spoza „środowiska” i nie przyznaję się do tych ludzi.
A. Tak B. Nie

4. Organizacjom gej-les zależy jedynie na robieniu kariery, uwadze mediów i zarabianiu pieniędzy na rzekomej nietolerancji w Polsce.
A. Tak B. Nie

5. Przegięte ciotki są głupie i całe życie spędzają w sklepach i u fryzjerów.
A. Tak B. Nie

6. W dyskotekach i knajpach nie można poznac kogoś na dłużej niż jedną noc.
A. Tak B. Nie

7. Darkroomy to ostatnie stadium zezwierzęcenia.
A. Tak B. Nie

8. Geje i lesbijki mają prawo do swojego zycia, ale nie muszą aż tak jaskrawo obnosić się ze swoją innością po ulicach.
A. Tak B. Nie

9. Ci, którzy umawiają się na pikietach są żałośni.
A. Tak B. Nie

10. Te męskie „butch” lesby są ohydne, mogłyby być bardziej kobiece.
A. Tak B. Nie

11. Nie ma długotrwałych związków gejowskich i lesbijskich. Te pary, które żyją razem i tak się zdradzają.
A. Tak B. Nie

12. Ludzie siedzący w necie to tchórze i dziwacy
A. Tak B. Nie

13. Biseksi to najgorsza grupa pojawiająca się w naszym środowisku. Zawsze chcą kogoś oszukać.
A. Tak B. Nie

A teraz podsumuj punkty. Za każdą odpowiedź „TAK” policz sobie jeden punkt. Oto wyniki:

0-4 punkty: Świetny wynik! Nie jesteś homofobem (homofobką). Tolerujesz wiele, to dobrze. Drzemie w Tobie życiowa mądrość. Nie osiadaj na laurach! Otwórz teraz umysły innym ludziom!

5-8 punktów: Jesteś na dobrej drodze. Potrafisz być wyrozumiały/a, tolerancyjny/a (tolerancyjna). Lepiej, jakbyś w większej liczbie ludzi widział/a człowieka:-)

9-13 punktów: Nie jest dobrze. Mimo, że jesteś osobą homoseksualną, poglądami mało się różnisz od standardowego oszołoma prawicowego. Czy z innymi homikami nie łączy cię nic więcej, niż wspólny seks? Pokochaj innych, a świat stanie się piękniejszy!

Autorzy:

zdjęcie Paweł Walczak

Paweł Walczak

autor zmigrowany z php-nuke – ID: 4; nazwa: pawelwalczak

65 komentarzyQuiz: czy jesteś homofobem?

 • pip

  [Re: Quiz: czy jesteś homofobem?]

  brawo! madre, dobrze napisane i w ogole – takiego artykulu bylo tutaj trzeba, zwlaszcza po tym, co sie wyprawia ostatnio w komentarzach

 • ondansetron

  [Re: Quiz: czy jesteś homofobem?]

  Piękny test – już dawno się tak nie ubawiłem :)) Z niecierpliwością czekam na wynik testu u kttk… ;)))))

 • Pasqd

  [Re: Quiz: czy jesteś homofobem?]

  Co za chory test i chor pytanie :/

 • abs_ik

  [Re: Quiz: czy jesteś homofobem?]

  Mam wątpliwości jedynie do pytania 2. Moim zdaniem Kościół ma prawo krytykować lesbijki i gejów, tak samo jak my mamy prawo krytykować Kościół i kogo jeszcze mamy ochotę. Krytykować – nie obrażać czy nawoływać do nienawiści, ale nie taki też jest wydźwięk tego pytania. I przyznanie komuś prawa do krytyki nie ma nic wspólnego z homofobią zinterioryzowaną, natomiast sporo z wolnością słowa.
  Zamiast tego dodałabym pytanie o dzieci.
  Poza tym – super:-)

 • ondansetron

  [Re: Quiz: czy jesteś homofobem?]

  abs_ik: no mnie tez wyszedł 1 pkt z testu w związku pytaniem 2.
  A pytanie o dzieci powinno być obowiązkowo !! 😉

 • abs_ik

  [Re: Quiz: czy jesteś homofobem?]

  Acha, jeszcze 13 – trzeba by ją troszkę doprecyzować:-)
  Gratulacje, Mr E.:-)

 • kttk

  [Re: Quiz: czy jesteś homofobem?]

  test jest tendencyjny 😀

  tylko na 13 i 14 odpowiedzialem „nie” 🙂

  wracajac do zasadnosci tych pytan to chodzi o % prawdopodobienstwana zaistnienia jakiegos faktu, odpowiadajac tak stwierdzam ze nie nalezy sie kierowac wyjatkami od reguly bo ta metoda nawet hitler okazalby sie milym czlowiekiem

 • kttk

  [Re: Quiz: czy jesteś homofobem?]

  a, i protestuje przeciwko slowu homofobia,
  fobia to strach , a z strachem postawa wobec homosexualizmu nie ma nic wspolnego

  to kwestia akceptacjibadz nie, danych postaw zyciowych, okreslonego stylu zycia

  nikt nie mowi o prostytucjofobii tylko o potepieniu nierzadu

 • pip

  [Re: Quiz: czy jesteś homofobem?]

  ja ostatnio cierpie na idiotofobie, ale kto wie, moze po prostu potepiam idiotyzm?

 • spectator

  [Re: Quiz: czy jesteś homofobem?]

  Kompletnie bez sensu.
  Ankieta, żeby byc miarodajna powinna byc sporządzona zgodnie z socjologiczną metodologią, a więc spełniać kilka logicznych warunków.
  Po pierwsze, powinna zachodzic oczywista zbiezność pomiędzy zadanym pytaniem a celem czy przedmiotem ankiety.
  Jaki związek zachodzi pomiędzy pytaniami 2, 7, 10, 13 a tolerancją czy jej brakiem wobec osób homoseksualnych? Z punktu widzenia logiki przedmiot tych pytań dotyczy czegoś kompletnie innego. Jeśli, dajmy na to, nie ufam dyskotykowym znajomościom to w jaki sposób swiadczy to o mojej „homofobii”? nawiasem mówiąc większość takich znajomosci ma charakter heteroseksualny więc, idąc śladem rozumowania autora… zresztą sami wiecie co
  Po drugie, pytania powinny być zadane w taki sposób by z punktu widzenia logiki można było na nie udzielić odpowiedzi afirmatywnej bądź przeczącej. A to oznacza, że nie można ich budować na zasadzie „wszystko albo nic”. Pytania 1, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 11, 12, 13, 14 są skonstruowane w taki własnie sposób. Czy osoby siedzace w necie są dziwakami? Ano jedne pewnie są, a inne pewnie nie – jak niby mam odpowiedzieć na pytanie, na które proste „tak”, „nie” nie wystarcza? W jaki sposób odpowiedzieć na pytanie czy darkroom jest ostatnią formą zezwierzęcenia jeśli uważam, ze jest przedostatnią? Z punktu widznia logiki pytania te są zbudowane pod zbyt duzym kwantyfikatorem. Pozytywnie się wyróżnia pytanie 3, w którym pada pojęcie „na ogół”, a więc nie „wszystkie” (lesbijki).
  Po trzecie, ankieta, żeby posiadać walor poznawczy powinna być wolna od nacechowania emocjonalnego. Jedyne co można wywnioskować z tej, to opinia, którą jej autor posiad o tzw „homofobach” – z punktu widzenia metodologicznego prywatny punkt widzenia autora ankiety powinien pozostać ukryty.
  Generalnie – ani sensowne ani zabawne.

 • ondansetron

  [Re: Quiz: czy jesteś homofobem?]

  kttk: Homofobia, to niefortunny termin, ale obecnie tylko laicy używają go w znaczeniu fobii.
  Wiadomo bowiem, że to co nazywamy homofobią jest w rzeczywistości uprzedzeniem i jest czymś więcej niż tylko nie akceptowaniem postaw życiowych/określonego stylu życia…
  Niestety nikt jeszcze nie wpadł na lepsze określenie niż homofobia i tak zostało…

 • Nathaliss

  [Re: Quiz: czy jesteś homofobem?]

  Eh.. czuje sie jakbym dorwala gazetke „Bravo” (z tymze w wersji dla „homo”). Quiz reprezentuje ten sam poziom co i tego rodzaju gazety…

 • wmraf

  [Re: Quiz: czy jesteś homofobem?]

  Hurra! Tylko jedno tak – w pytaniu nr 2.

 • Olzi

  [Re: Quiz: czy jesteś homofobem?]

  Hehe – 0
  Bardzo fajny tekst i bardzo niegłupi. Autor we wstępie stawia bardzo dobre pytanie.

 • morgie

  [Re: Quiz: czy jesteś homofobem?]

  nie rozumiem. czy jeśli z darkroomów w najlepszym razie żartuję, a dyskotekowych znajomosci nie uznaję, to stawia mnie to bliżej bycia homofobką? hallllo?

 • michpirog@interia.pl

  [Re: Quiz: czy jesteś homofobem?]

  do kttk-słowo fobia człowieku owszem niby pierwotnie znaczy „strach”-ale;
  po pierwsze ze to słwo dzis( zreszta od dawien dawna)ma tez nzaczenie „niecheć, nienawisc nieprzychylnosc” itd (vide:szlachecka ksenofobia w Dawnej Polsce)
  a dwa-znów(niestety)jestes nieobiektywny-bo szczerze i obiektywnie patrzac niektórzy przynajmniej(jesli nie wiekszosc…)sposród tzw homofobów (swoja droga-chojne szafowanie tym słowem w ostatnich czasach staje sie nieznosne i wrecz smieszne ) w gruncie rzeczy nienawidzi homików i w ogóle samego homoseksualizmu (tak jak i nie znosi np feminizmu, np. dązen kobiet do odegrania znacznie wiekszej roli w społeczenstwie władzy i..np Kosciele kat.itd itd (zwł co do tego otatniego-to np wizja kapłanstwa kobiet wrecz niemal przerazona jest wlasciwie wiekszosc kobiet-takie z nich „mizoginistki”(hehe-a zCiebie pewno”homik+homofob” (bez urazy!)

 • Kasia Em

  [Re: Quiz: czy jesteś homofobem?]

  Kościół ma prawo nas krytykować – to ich broszka ideologiczna. Więc tu moje „tak”.
  I nie mogę się powstrzymać…goście na pikietach są dla mnie żałośni. Po prostu uważam, że jeśli ktoś musi iść do parku lub szaletu, żeby poobcować seksualnie z drugim człowiekiem, to albo ma nierówno pod czapeczką, albo jest pożałowania godzien.
  2 punkty – to chyba jednak całkiem nieźle 🙂

 • ondansetron

  [Re: Quiz: czy jesteś homofobem?]

  Kasia Em: a na czym ta żałosność polega? na tym, że jak mają ochotę to idą się bzykać z kim tylko chcą, gdzie chcą i kiedy chcą… jeśli mają takie fantazje i je realizują, to według mnie super… może nie mają innych możliwości realizacji swoich potrzeb seksualnych (np mieszkają z matką katoliczką, są szefami jakichś poważnych firm, pastorami itp itd).
  Wedle mnie to nierówno pod głową mają Ci co przez swój ostracyzm doprowadzili do takich sytuacji, że np 17-stolatek, gej nie może umówić się na randkę ze swoim chłopakiem, a po randce np przychodzą do jego rodziców, przedstawiają chłopaka itp…, że lesbijki pod presją rodziny wychodzą za mąż, rodzą dzieci i są gwałcone za każdym stosunkiem (bo seksem tego bym nie nazwał)… to jest chore, a nie promiskuityzm wśród gejów czy lesbijek…

 • ondansetron

  [Re: Quiz: czy jesteś homofobem?]

  W sumie to teraz doszedłem do wniosku, ze w pytaniu drugim też zaznaczę odpowiedź nie, gdyż KRK ma prawo do krytykowania zachowań homoseksualnych jedynie wśród swójej trzódki chrystusowej, od reszty nie się ładnie odczepi…

 • kttk

  [Re: Quiz: czy jesteś homofobem?]

  i tym sposobem jedynie calkowicie hedonistyczne i amoralne jednostki nie sa homofobami 🙂

 • ondansetron

  [Re: Quiz: czy jesteś homofobem?]

  kttk: nie jeste ani hedonistą, ani nie jestem amoralny, a jakoś nie oceniam krytycznie osób hedonistycznych… dla mnie to taka typowa katolicka postawa … bleee

 • czarny

  [Re: Quiz: czy jesteś homofobem?]

  test na poziomie ‚Naj’. Żal że homiki od pewnego czasu obniżają poziom…

 • Piotr Bukowski

  [Re: Quiz: czy jesteś homofobem?]

  Po namyśle zlikwidowaliśmy ten kontrowersyjny punkt o kościele, bo nie o to, nie o to akurat w tym momencie chodzi:-)
  I zapraszamy do dalszej zabawy! Niebawem następny quiz na homikach!

 • ondansetron

  [Re: Quiz: czy jesteś homofobem?]

  Zatem należaloby też zmienić na „oto trzynaście pytań” 😉

 • Piotr Bukowski

  [Re: Quiz: czy jesteś homofobem?]

  ano tak:-)

 • kttk

  [Re: Quiz: czy jesteś homofobem?]

  1. Drag queens utwierdzaja spoleczenstwo w blednym pogladzie ze gej to facet w sukience. Nie powinny się pojawiać na paradach gejow bo to „pseudozawod” geja ,a parada to przemarsz gejow a nie murarzy gejow, prawnikow gejow, fryzierow gejow itp

  2. Lesbijki na ogół są antypatyczne i agresywne, jak na ogol kazda brzydka kobieta odrzucona przez mezczyzn.

  3. Jestem spoza „środowiska” i nie przyznaję się do tych ludzi bo nie uwazam ze zycie czlowieka powinno sie opierac na klubach nocnych, upijaniu sie, braniu narkotykow, i uprawianiu przygodnego sexu z nieznajomymi.

  4. Organizacjom gej-les zależy jedynie na robieniu kariery, uwadze mediów i zarabianiu pieniędzy na rzekomej nietolerancji w Polsce, co mozna zaobserwowac po prawie zerowych dokonaniach tych organizacji mimo ze minelo 10lat ich dzialalnosci.

  5. Przegięte ciotki są głupie i całe życie spędzają w sklepach i u fryzjerów.Co mozna zaobserwowac czytajac blogi ciotek i sluchajac co mowia.

  6. W dyskotekach i knajpach nie można poznac kogoś na dłużej niż jedną noc, bo maja one wlasnie taka opinie i osoby szukajace stalego zwiakzu tam nie przychodza.

  7. Darkroomy to ostatnie stadium zezwierzęcenia.Zwierzeta uprawiaja sex tylko w celach prokreacji wiec nie obrazajmy zwierzat.

  8. Geje i lesbijki mają prawo do swojego zycia, ale nie muszą aż tak jaskrawo obnosić się ze swoją innością po ulicach.
  Bo patrza na nich dzieci ktorych rozwoj psychosexualny zostaje w ten sposob zaburzony.
  9. Ci, którzy umawiają się na pikietach są żałośni i powinno sie ich kastrowac.
  10. Te męskie „butch” lesby są ohydne, mogłyby być bardziej kobiece dzieki czemu nie wzbudzalyby tyle agresji a tym samym same przestalyby byc tak agresywne.

  11. Nie ma długotrwałych związków gejowskich i lesbijskich. Te pary, które żyją razem i tak się zdradzają, co udowodniono badaniami naukowymi ze 70% gejowskich par zyje w wolnych zwiazkach uprawiajac sex w orgiach badz zdradzajac partnerow.

  12. Ludzie siedzący w necie to tchórze i dziwacy a takze osoby nie uwazajace ze zycie mozna spedzac w klubach nocnych przy alkoholu , papierosacj i muzyce ktora im nie odpowiada, w otoczeniu napalonych degeneratow

  13. Biseksi to najgorsza grupa pojawiająca się w naszym środowisku. Zawsze chcą kogoś oszukać, a w 99% przypadkow to geje udajacy ze sa bisexami zeby tym sposobem poderwac na meskiego faceta spoza srodowiska.

  tak, teraz ten test jest pelniejszy 🙂

 • morgiana

  [Re: Quiz: czy jesteś homofobem?]

  no brawo, ja się tylko zastanawiam skąd ty to wszytsko wiesz, skoro trzymasz sie z daleka od środowiska.

  ja nie zrobiłam sobie testu, poza tym śpieszę się na autobus, ale miałam tak około 5 „tak”. I dalej nie widzę zwiazku miedzy stosunkiem do darkroomów a homofobią. Mój stosunek do darkroomów nie zmieniłby się gdyby zaczęto je wprowadzać w zwykłych heteryckich pubach. Darkroomy to oczywiście przykład, ale najbardziej wyrazisty (moja jedyna refleksja po wizycie w takim przybytku: czemu tu k…a jest tak ciemno?!) Poza tym widziałam już gejów nabijających się z „przegiętych ciot” i parodiujących ich. Krótko mówiąc – przynajmniej 3 pytania bym z tego testu wywaliła.

 • kttk

  [Re: Quiz: czy jesteś homofobem?]

  kiedys bylem w tym srodowisku i kiedys walczylem o prawa dla tego srodowiska, a teraz jak na wlasnej skorze sie przekonalem ze wszystkie punkty z tego testu sa prawda , to przeszedlem na druga strone barykady 🙂

 • ondansetron

  [Re: Quiz: czy jesteś homofobem?]

  kttk: większość z punktów tego testu nie jest prawdą, a Ty jesteś uprzedzony…

 • pip

  [Re: Quiz: czy jesteś homofobem?]

  „Lesbijki na ogół są antypatyczne i agresywne, jak na ogol kazda brzydka kobieta odrzucona przez mezczyzn”

  jestes swirem czlowieku!

 • primo19

  [Re: Quiz: czy jesteś homofobem?]

  Odpowiedź twierdząca na pytania nr 6 i 7 jest właściwa nie homofobom, ale ludziom, dla których seks nie jest jedynym sposobem realizaownia swoich emocji. Nie chodzi tu o tolerancję czy oskarżenie o zezwierzęcenie, ale o fakt, iż taka rozrywka świadczy tylko i wyłącznie o rezygnacji z intymności, kierowaniu się prymitywnym instynktem i popędem. Smutne. Jeżeli mowa o klubach (czatach także) to cięzko jest tam znaleźc kogoś do stabilnego związku. Nie o to najczęściej chodzi bywalcom takich lokali.

 • kttk

  [Re: Quiz: czy jesteś homofobem?]

  pip, jak ty sie swietnie definiujesz kazdym swoim postem hahahha hmm, chociaz nie powinienem sie smiac z nieinteligentnych ludzi, w koncu los ich skrzywdzil juz wystarczajaco

  alez oczywiscie ze kazdy z tych punktow jest prawda, i z oczywistych powodow homosy z srodowiska temu zaprzecza bo ich prawda w oczy kole i wypieraja sie jak zaba blota 😛

 • pip do kttk

  [Re: Quiz: czy jesteś homofobem?]

  a ja juz wiem, dlaczego jestes taki antypatyczny i agresywny

  doskonale to sam zdefiniowales swoim postem

 • ondansetron

  [Re: Quiz: czy jesteś homofobem?]

  kttk: każdyz tych punktów jest bzdurą, a homofoby chcą je przeforsować, bo tym sposobem czują się lepsi (czysta hipokryzja oczywiście)

 • kttk

  [Re: Quiz: czy jesteś homofobem?]

  kazdy z tych punktow jest prawda dopoty, dopoki homosy nie udowodnia ze jest inaczej uzywajac konkretnych argumentow

  ups, argumentow brak hahahha

 • ondansetron

  [Re: Quiz: czy jesteś homofobem?]

  1. Drag queens kompromitują gejów i lesbijki. Nie powinny się pojawiać na paradach.
  DQ/QK to tylko wystepy sceniczne, parodiowanie sławnych piosenkarek i piosenkarzy, zabawa z publicznością itp itd. DQ/DK to nie tylko geje czy lesbijki, to także osoby heteroseksualne i biseksualne, którzy poczuli, że mają talent do tego typu parodii. Mnie się występy polskich DQ/DK nie zawsze podobają, ale Priscillę Królową Pustyni mogę oglądać codziennie. Jeśli parada miałaby być w formie zabawy, to nie widzę nic na przeszkodzie by pojawiły się tam DQ/DK, jak zabawa to zabawa.
  Niby dlaczego jako gej miałbym odnosić wrażenie, że DQ/DK mnie kompromitują? Przed kim? Przed czym?

  2. Lesbijki na ogół są antypatyczne i agresywne.
  Oczywista bzdura. Na ogół lesbijki są zwykłymi kobietami i jest w nich tyle samo agresji co w każdej przeciętnej kobiecie.

  3. Jestem spoza „środowiska” i nie przyznaję się do tych ludzi.
  Przypomniał mi się tekst z pewnego filmu „nie jestem gejem. jestem tylko mężczyzną, który sypia z mężczyznami.”
  Według mnie, jeśli, ktoś ma problem z przyjęciem faktu o byciu gejem/lesbijką/osobą biseksualną/transseksualną, to powinien się zgłosić np do grupy wsparcia, chyba, że jest katolikiem, to drogę ma jasno wytyczoną i powinien nią kroczyć.

  4. Organizacjom gej-les zależy jedynie na robieniu kariery, uwadze mediów i zarabianiu pieniędzy na rzekomej nietolerancji w Polsce.
  Słowem kluczem w tym stwierdzeniu jest „rzekomej”. Nie ma rzekomej nietolerancji. Nietolerancja w stosunku do osób LGBT jest namacalnym faktem, dla niektórych aż zbyt namacalnym. Nie tylko czyny świadczą o nietolerancji.

  5. Przegięte ciotki są głupie i całe życie spędzają w sklepach i u fryzjerów.
  Wystarczy, że znam jedną ciotką, która nie jest głupia, że znam parę ciotek, które nie znoszą zakupów, a fryzury robią sobie same, by obalić słuszność tego twierdzenia.

  6. W dyskotekach i knajpach nie można poznac kogoś na dłużej niż jedną noc.
  Można poznać kogoś np na dwie noce, pół roku, 10 lat. Wszystko zależy od tego czy sami mamy ochotę poznać kogoś na jedną noc czy nie, a nie od tego czy poznajemy kogoś w knajpie, na czacie czy w dyskotece.

  7. Darkroomy to ostatnie stadium zezwierzęcenia.
  Darkroomy, to miejsca, gdzie osoby chcące uprawiać seks z przypadkowymi partnerami mogą to robić do woli. Promiskuityzm może być formą hedonizmu, który nie jest zgodny z aseksualną ideologią katolicką i pewnie tak wiele osób uznaje go za coś złego i wstrętnego. Mniemam jednak, że osoby, które lubią seks w darkroomach mają głęboko w nosie całą tą ideologię przedmałżeńskiej wstrzemięźliwości, a co z tego wynika – seksu z jednym jedynym i dozgonnym partnerem. To jest ich wybór i sposób na zaspokajanie swoich fantazji i potrzeb seksualnych. Bardziej nieludzkie i nienaturalne uważam konsekrowanie dziewictwa, czy celibat.

  8. Geje i lesbijki mają prawo do swojego zycia, ale nie muszą aż tak jaskrawo obnosić się ze swoją innością po ulicach.
  Geje i lesbijki mają prawo do swojego życia i mają prawo manifestować, że istnieją i maja prawo do swojego życia, bo jeśli tego nie będą robić, to wciąż będzie się myślało o nich jak o obywatelach ostatniej kategorii bez swoich praw. Jestem za „obnoszeniem” się przez gejów i lesbijki (tylko na czym miałoby to polegać tak codziennie…)

  9. Ci, którzy umawiają się na pikietach są żałośni.
  Dla jednych żałośni, dla innych nie.

  10. Te męskie „butch” lesby są ohydne, mogłyby być bardziej kobiece.
  Tak może myśleć tylko, ktoś o poglądach seksistowskiego faceta myślącego penisem. Sorry…

  11. Nie ma długotrwałych związków gejowskich i lesbijskich. Te pary, które żyją razem i tak się zdradzają.
  Wystarczy, że istnieje jedna para homoseksualna, która ze sobą długo żyła, by zdanie to było kolejnym bzdurnym uogólnieniem na temat gejów i lesbijek. Oczywiście, że istnieją trwałe, monogamiczne pary homoseksualne, gdzie nie dochodziło do zdrady. Nawet jeśli jest ich statystycznie niewiele, to trzeba pamiętać, że życie nie jest idealne i takich idealnych par heteroseksualnych, długotrwałych w uczuciach i relacjach seksualnych też jest niewiele.

  12. Ludzie siedzący w necie to tchórze i dziwacy
  Kolejne uogólnienie, które z racji uogólnienia jest bzdurą.

  13. Biseksi to najgorsza grupa pojawiająca się w naszym środowisku. Zawsze chcą kogoś oszukać.
  Kolejne uogólnienie, a dodatek „zawsze” przeważył, że stwierdzenie, to można uznać jedynie za bzdurne.

 • kttk

  [Re: Quiz: czy jesteś homofobem?]

  dobrze, tylko ze obaliles sens logiczny tych zdan zamiast obalic ich przekaz merytoryczny

  nie jestesmy na lekcji matematyki 😛

  nikogonie przekona twoje stwierdzenie ze jesli istnieje jedna monogamiczna cudowna para gejowska to pozostali geje tez sa dobrzy

  ten „test homofoba” jest tylko uogolnieniem pogladow gloszonych przez przeciwnikow homosexualistow ktore to poglady trzeba odeprzec konkretnymi statystykami

  niestety jest to niemozliwe bo statystyki naukowe mowia jedno, potwierdzaja wlasnie idealnie powyzszy „test homofoba”

 • ondansetron

  [Re: Quiz: czy jesteś homofobem?]

  kttk: statystyki?? a gdzie Ty widziałeś statystyki dotyczące np trójmiejskich par homoseksualnych żyjących w stałych związkach?? gdzie widziałeś statystyki wykazujące zwiększony odsetek maczo-lesb wśród lesbijek i przegiętych ciot wśród gejów?? znane są statystyki dotyczące postaw ludzi w stosunku do gejów i lesbijek, które jasno mówią, że większość ludzi myśli w sposób stereotypowy…
  A skąd się biorą stereotypy? Właśnie z takiego uogólniania, wąskich horyzontów pojęciowych i braku zdolności kreatywnego, samodzielnego myślenia. Pewnie tak jest prościej, ale czy lepiej?
  Obalając sens logiczny tych zdań chciałem właśnie wykazać jak łatwo jest dokonać uogólnienia i przypisana pewnym grupom prostych etykietek, kompletnie niezgodnie z prawdą. Ty się pewnie nie zawachałeś w większości pytań nad udzieleniem odpowiedzi tak, bo łatwo przychodzi Ci uogólnianie pewnych „prawd” na całą grupę, czyż nie?

 • kttk

  [Re: Quiz: czy jesteś homofobem?]

  statystyki przeprowadzono oczywiscie w USA
  takze w polsce powstaje wiele prac mgr o homosexualistach zwlaszcza od czasu wzrostu popularnosci kierunkow takich jak psychologia i socjologia

  dana ze 70% par gejowskich pozostajacych w stalych zwiazkach uprawia sex w orgiach i sie zdradza pochodzi z programu na tvn w ktorym wystepowal szymon niemiec

  szymon oczywiscie nie odniosl sie do tego stwierdzenia gdyz sam nalezy do promiskuitywnych i gdy byl w stalym zwiazku wieloletnim z krzyskiem tez byli obaj promiskuitywni

 • abs_ik

  [Re: Quiz: czy jesteś homofobem?]

  Hm, to statystyki się przeprowadza? Ciekawe… Tylko może się zdecyduj – TVN czy USA, bo wbrew pozorom to dwie różne sprawy:-)

 • abs_ik

  [Re: Quiz: czy jesteś homofobem?]

  To jeszcze poproszę o nazwę programu i źródło badań i już jestem gotowa do dyskusji.

  Styl, nie stylistyka. A nie odpowiada mi twój brak kultury.

 • pip

  [Re: Quiz: czy jesteś homofobem?]

  abs_ik: musisz wziac pod uwage, ze kttk zostal powaznie skrzywdzony przez los. prawdopodobnie nigdy nie wychodzi z domu, spedzajac cale dnie przed komputerem, i ma kompleksy z powodu wlasnej brzydoty, a kto wie, moze nawet ulomnosci. stad jego agresja – nad ktora nalezy przejsc do porzadku dziennego. (podobnie jak brzydkie zapachy zabija sie wietrzeniem/rozpylaniem odswiezacza, nie rozwodzac sie na ich temat.)

 • ondansetron

  [Re: Quiz: czy jesteś homofobem?]

  kttk: znam wiele par gejowskich i lesbijskich o długim stażu bycia ze sobą i tam najczęstszymi problemami w związkach nie jest zdrada, jak mozna by wnioskować z amerykańskich statystyk (gdyby miały w ogóle jakiekolwiek przełożenie na nasz kraj, a śmiem twierdzić, że nie mają), lecz zupełnie „heteryckie” problemy: zakup mieszkania, praca, studia, zdrowie, zdrada jest dopiero gdzieś na n-tym miejscu (najczęściej jest wyimaginowanym problemem z racji barku innych problemów).
  Może kttk Twój problem w odbiorze gejów i lesbijek wynika z tego, że np obracasz/obracałeś się w gronie młodych osób homoseksualnych, poszukujących swoich „połówek”, uwielbiających hedonistyczny tryb życia – imprezy, alkohol, taniec, śpiew i niczym nie skrępowany, dziki i namiętny seks?? Jeśli byłeś stałym bywalcem czatów, gej-bud czy darkroomów, to Twoja wiedza na temat CAŁEJ społeczności gejowsko-lesbijskiej jest na prawdę głęboko upośledzona. Jeśli na podstawie ludzi o hedonistycznym trybie życia chcesz oceniać (a czynisz to z dużą podnietą jak widzę) osoby homoseskualne, to popełniasz błąd (według mnie także grzech, bo jesteś katolikiem). Podobnie mógłby ktoś np z innego kraju przyjechać do Polski, łazić na heteryckie dyskoteki, bywać na seks czatach itp by stwierdzić, że Polki tylko myślą o seksie, jak wyrwać najbogatszego faceta, a faceci mają zamiast mozgu jednego wielkiego penisa.
  Uogólniasz, a to błąd.

 • redakcja

  [Re: Quiz: czy jesteś homofobem?]

  państwo drodzy, proszę bez bluzgania

 • sab

  [Re: Quiz: czy jesteś homofobem?]

  krótko: ankieta jest głupia i tendencyjna, a już na pewno nie określa stopnia niechęci do homoseksualistów – GRAFOMANIA i strata czasu 🙁

 • Mirek

  [Re: Quiz: czy jesteś homofobem?]

  Ankieta nawiązuje do funkcjonujących w obiegu publicznym STEREOTYPÓW osoby niehomofobicznej. Niestety, zawsze, gdy oceniamy jakieś zjawisko społeczne, zmuszeni jesteśmy uogólniać, otrzymując najczęściej cięgi z obu stron. Tak więc ankieta działa właściwie przeciw gejom – choć negując, w gruncie rzeczy wymienia wszystkie te smaczki, które przypisuje im społeczeństwo (hetero i homo). Autorowi skądś przecież przyszły do głowy.
  Quiz uogólnia zarówno cechy gejów, jak i cechy ich przeciwników.
  Jeśli zaznaczyłeś, geju, więcej niż połowę pytań twierdząco, nie przejmuj się. Wcale nie jesteś homofobem. Ale na pewno wpadłeś w tryby stereotypów.

 • kttk

  [Re: Quiz: czy jesteś homofobem?]

  oczywiscie piszesz to pod publiczke ondansetron , liczac ze naszej dyskusji przyglada sie jakis hetero

  zmartwie cie , bo ludzi kompletnie nie interesuja homosy i nikt sie nie bedzie zaglebial myslami w ich sytuacje, bo wystarcza mu juz te informacje ktore kraza w spoleczenstwie, ktore wy nazywacie stereotypami

  byc moze ja jestem osoba ktora moze wplynac swoim dzialaniem na polepszenie sytuacji homo w Polsce ale wy jestescie tak ograniczeni ze umiecie sie ograniczyc tylko do wyzwisk zamiast znalezc konkretne argumenty przeciwko homofobii

  osoba ktora chce poznac homo zajrzy ja gejowski portal i znajdzie tam bande napalonych zwierzakow,
  gdy zajrzy na lesbijski portal znajdzie bande agresywnych bab zadzierajacych nosa
  gdy pojdzie do gejklubu zobaczy nacpane ufiki wyrywajace kogo sie tylko da na sex
  a gdy zajrzy tutaj przayjmujac postawe homofobiczna zostanie obrzucona wyzwiskami zamiast merytorycznej dyskusji

  nie wiecie kim jest osoba piszaca posty na waszych portalach i jestescie tak ograniczeni ze nie umiecie przewidziec tego konsekwencji

 • ondansetron

  [Re: Quiz: czy jesteś homofobem?]

  kttk: piszę tylko i wyłącznie do Ciebie, pod publiczkę to sobie mogę gadać w radiu, pisać do gazety, to tak w kwestii wyjaśnienia.

  Nie sądzę byś był osobą, która chciałaby swoimi działaniami polepszyć sytuację gejów i lesbijek w Polsce, gdyż ta sytuacja Cię mało interesuje (napisałeś kiedyś, że geje i lesbijki są sami sobie winni, że niejako ich samych obarczasz za akty homofobii, i że niech gniją w swoim środowisku – taka postawa raczej nie przekonuje mnie, że masz jakieś pozytywne odczucia wobec „lesb z pkt 2” i „pedałów z pkt 9”) Musiałbym być niespełna rozumu, by po takich Twoich tekstach odnieść inny wniosek. Oczywiście w rzeczywistości możesz być całkiem kulturalną i inteligentną osobą, ale tylko tu się kształtujesz na wzorowego kato-homofoba. Coś nawet kiedyś wspominałeś, że można na Tobie ćwiczyć argumenty przeciw homofobom. Sęk w tym, że homofobia, to uprzedzenie, a z osobami uprzedzonymi lepiej nie dyskutować, bo ich zdolność do przyjmowania kontrargumentów jest znikoma. Może dlatego cześć ludzi reaguje w sposób emocjonalny i leciały nie raz w Twoim kierunku epitety, ale niestety nie byłeś ponad tym i zrobiłeś dokładnie to samo…
  Do pozostałych Twoich zdań merytorycznie się nie ustosunkuję, bo mam dziś ciotowskiego focha.

 • kttk

  [Re: Quiz: czy jesteś homofobem?]

  Do pozostałych Twoich zdań merytorycznie się nie ustosunkuję, bo mam dziś ciotowskiego focha.

  raczej nie wiesz co odpowiedziec bo wiesz ze mam racje

 • ondansetron

  [Re: Quiz: czy jesteś homofobem?]

  kttk: a w ogóle czytasz co do Ciebie piszę, bo odnoszę wrażenie, że nie.
  Niby z czym masz rację? Przeanalizujmy ostatni post krok po kroku:
  „oczywiscie piszesz to pod publiczke ondansetron , liczac ze naszej dyskusji przyglada sie jakis hetero”
  Tu nie masz racji. Wyjaśniłem to w swoim poprzednim poście.
  „zmartwie cie , bo ludzi kompletnie nie interesuja homosy i nikt sie nie bedzie zaglebial myslami w ich sytuacje, bo wystarcza mu juz te informacje ktore kraza w spoleczenstwie, ktore wy nazywacie stereotypami”
  Po pierwsze nie homosy tylko geje i lesbijki.
  Jeśli ludzi nie interesują osoby homoseksualne, to dlaczego co chwila gdzieś w przestrzeni publicznej pojawiają sie dyskusje na ten temat. Nie ma chyba miesiąca, czy tygodnia od paru lat, by gdzieś nie wspomniano o gejach i lesbijkach. Gdyby ludzi nie interesowały te sprawy, to pewnie w mediach byłaby kompletna cisza.
  Co do stereotypów – możliwe, że do czasu konfrontacji z osobami homoseskualnymi ludziom wystarczają stereotypy. Widać to pięknie we stępie do komentowanego przez nas artykułu. Tu po części masz rację, ale tylko po części.
  „byc moze ja jestem osoba ktora moze wplynac swoim dzialaniem na polepszenie sytuacji homo w Polsce ale wy jestescie tak ograniczeni ze umiecie sie ograniczyc tylko do wyzwisk zamiast znalezc konkretne argumenty przeciwko homofobii”
  Tu nie mogę stwierdzić czy masz rację czy nie. Mogę jedynie domniemać, że nie jesteś osobą przyjazną gejom i lesbijkom. Wyjaśniłem w swoim poprzednim poście.
  „osoba ktora chce poznac homo zajrzy ja gejowski portal i znajdzie tam bande napalonych zwierzakow,
  gdy zajrzy na lesbijski portal znajdzie bande agresywnych bab zadzierajacych nosa
  gdy pojdzie do gejklubu zobaczy nacpane ufiki wyrywajace kogo sie tylko da na sex
  a gdy zajrzy tutaj przayjmujac postawe homofobiczna zostanie obrzucona wyzwiskami zamiast merytorycznej dyskusji”
  Osoba, która kształtuje swoje zdanie na temat osób homoseksualnych na postawie seks-czatów, portali randkowych chyba musi sobie zdawać sprawę w jakim celu, ktoś się tam wybrał. Dla mnie to nie jest żaden agument, przemawiający niejako za tym, że przez takie portale geje i lesbijki kształtują swój negatywny wizerunek w społeczeństwie. Podobnie mógłbym wnioskować na podstawie heteryckich seks-czatów i portali randkowych.
  Jeśli ktoś chce coś wiedzieć na temat gejów i lesbijek może też odwiedzić strony orgów LGBT, które piszą o homoseksualiźmie, osobach homoseksualnych itp.
  Co do przychodzenia tutaj z postawą homofobiczną… no cóż… osoba katofobiczna, w dodatku gej, przychodząca na np Forum Frodny bywa zmieszana z błotem o wiele bardziej niż ty zostałeś wyzwany tutaj. O tym też pisałem w poprzednim poście.
  „nie wiecie kim jest osoba piszaca posty na waszych portalach i jestescie tak ograniczeni ze nie umiecie przewidziec tego konsekwencji”
  Jeśli ktoś się podpisze z imienia i nazwiska, a sa osoby, które tak robią, to wiadomo z kim mamy do czynienia. Jeśli ktoś jest anonimowy, to już jego wybór i musi się liczyć z tym, że jego „nazwisko” nie da mu taryfy ulgowej.
  W czym jesteśmy wszyscy geje i lesbijski ograniczeni/oraniczone?? Oświeć nas!! O jakich konsekwencjach piszesz?? Może uchylisz rąbka tej pożądanej przez nas tajemnicy?? Może jakiś gejowski holokaust nas czeka za pośrednictwem portalu homiki.pl ??
  Najpierw przeczytaj co napisałem, zrozum co napisałem, przeanalizuj a potem ładnie odpisz, no chyba, że też masz ciotowskiego focha i ci sie nie chce, ale to jestem w stanie zrozumieć.

 • JUREK

  [Re: Quiz: czy jesteś homofobem?]

  „jurek spod szóstki?”

  ależ ja mieszkam pod 9!!!!! 😉

 • kttk

  [Re: Quiz: czy jesteś homofobem?]

  zwroc sie o pomoc do lesbijek ondansetron, bo twoj gejowski mozdzek wyraznie nie nadaza za tym co chce przekazac

 • ondansetron

  [Re: Quiz: czy jesteś homofobem?]

  kttk: aleś odpowiedział … uuuu… po prostu popisałeś sie krasopisarstwem… no po prostu Twoja odpowiedź mnie powaliła na kolana… tyle treści… może już przestań trolować w takim razie

 • kttk

  [Re: Quiz: czy jesteś homofobem?]

  „test homofoba” nawoluje do akceptacji wszelich postaw jakie reprezentuja soba homosexualisci argumentujac to wolnoscia wyboru jednostki do tego jak chce zyc

  tymczasem to samo homosexualisci powinni wykluczyc z swego grona osoby zepsute, hedonistyczne , promiskuitywne bo mimo ze stanowia one podobno niewielka czesc wszystkich homosexualistow to psuja opinie calemu srodowisku

  przebierancy w damskich kieckach, potwory moralne kopulujace na pikietach i w darkroomach sprawiaja ze kazdy gej jest postrzegany jakby byl taki jak oni

  homosexualisci powinni takich ludzi napietnowac zamiast tworzyc testy homofoba i oczekiwac akceptacji dla czystego zla

 • Jerek_london

  [Re: Quiz: czy jesteś homofobem?]

  niezly quiz, stronka jeszcze lepsze!!!!
  5 gwiazdek!

 • kttk

  [Re: Quiz: czy jesteś homofobem?]

  „Życie jest jak „darkroom” – nigdy się nie wie, kto i jak cię przeleci, a i ty nie wiesz, kogo i jak przelecisz. Ale jest zbyt podniecające, by po prostu z niego wyjść…
  Krystian z powieści „Darkroom” Rujany Jeger „

  sens zycia wedlug geja, rzeczywiscie 5* 😉

 • Anna

  [Re: Quiz: czy jesteś homofobem?]

  Nie rozumie pytania numer 5. Jestem tępa?

 • Paweł

  [Re: Quiz: czy jesteś homofobem?]

  Jak można pisać „oszołoma prawicowego”? Jeżeli geje nie chcą, by prawica o nich mówiła „oszołomy” i inne rzeczy, to niech sami nie mówią o prawicy „oszołomy” i dadzą przykład. Tolerancja to tolerowanie także prawicy (co nie znaczy, że popieram politykę prawicy względem homików, ale trzeba im wytykać konkretne, merytoryczne rzeczy zamiast obrzucać się nawzajem takimi określeniami)

 • QUASIMODO

  [Re: Quiz: czy jesteś homofobem?]

  Mam pytanie czy gej może mieć poglądy prawicowe??? Odpowiedź TAK (osobiście jestem lewicowcem o wolnościowym zapatrywaniu) Dopuszczam prawicowość pod warunkiem dopóki ona nie żywi się nacjonalizmem czy wykluczaniem grup społecznych (emigrantów czy nas homików) Tak samo na lewicy są wszelkiej maści oszołomy typu bić burżuja notabene tego co ma więcej ( uczciwie na to zapracowane) czy restauratorów rewolucji październikowej z pod znaki sierpa i młota. Każda skrajność jest szkodliwa. co do homofobii. Krytyczne spojżenie na siebie jak i środowisko nie zaszkodzi pod jednym warunkiem jak nie przemieni się zdrowe krytyczne spojrzenie w malkontenctwo i krytykanctwo.

 • www.antykaczy.blog.onet.pl

  [Re: Quiz: czy jesteś homofobem?]

  heh dziwny, bardzo dziwny i po czesci nielogiczny test zrobił kttk …ale cóz jego rozum, jego wybór

 • Chicken

  [Quiz: czy jesteś homofobem?]

  Test choć ciekawy jest moim zdaniem niemiaridajny. Rozwiązując go nie brałem tego na powaznie choć na pweno jest w nim troche prawdy. Ufam jedynie naukowym testom twotzonym przez specjalistów.

 • hahahuaha

  [Re: Quiz: czy jesteś homofobem?]

  Ten test jest nielogiczny, ~50% pytań jest nieadekwatne do tematu i udzielenie odpowiedzi w żaden sposób nie przejawia przekonań ankietowanego na ten „temat”.

 • KKKKKKK

  [Re: Quiz: czy jesteś homofobem?]

  Znam kilku gejów i kilka lesbijek. Poznałam same „Cioty” i same „agresywne lesby”, a co do darkroomów, to nawet nigdy żadnego nie widziałam, ale miałam 0!!!!!!!
  Miałam 0, bo mam gdzieś kto z kim sypia, gdzie i jak długo, interesują mnie ludzie, a nie ich sypialnie!!! Pozdrawiam :))

 • ehehehe

  [Re: Quiz: czy jesteś homofobem?]

  Chyba Was powalilo?! To że zachowuje sie antypatycznie co do osob homoseksualnych nie znaczy ze sam jestem homosem… Bez przesady… Poprostu ich nie toleruje…

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa