Prof. Szyszkowska jednak kandyduje

Prof. Maria Szyszkowska, wbrew wcześniejszej deklaracji w programie TVN24, wystartuje w wyborach do Sejmu z listy nr 2 KW Polskiej Partii Pracy.

Jak poinformował przewodniczący Antyklerykalnej Partii Postępu „Racja” – Jan Barański, senator Szyszkowska zmieniła swoją decyzję na prośbę trzech ugrupowań – APP „Racja”, Polskiej Partii Socjalistycznej i Komunistycznej Partii Polski. Głównym powodem jest zaangażowanie tych środowisk (szczególnie Racji) w zbieranie podpisów poparcia dla senator jako kandydatki na urząd prezydencki. Nie bez znaczenia jest także zbieżność idei.

Szyszkowska z powodu braku wymaganych 100 tys. podpisów nie jest kandydatką na Prezydenta RP. Zabrakło jej 3 tys. Zapytana w programie TVN24 czy zamierza startować w wyborach parlamentarnych odpowiedziała krótko, że nie. Jednak teraz decyzję zmieniła po to, aby wspomóc trzy wymienione ugrupowania lewicy pozaparlamentarnej.

Zgodnie z zarejestrowanymi listami wyborczymi, Szyszkowska wystartuje z pierwszego miejsca w Warszawie (okręg nr 19) KW PPP.

info: APP Racja

7 komentarzyProf. Szyszkowska jednak kandyduje

 • kttk

  [Re: Prof. Szyszkowska jednak kandyduje]

  kompromitacja

 • Czarek

  [Re: Prof. Szyszkowska jednak kandyduje]

  no to sie tez „skompromituje”, bo bede na nia glosowal

 • MArek

  [Re: Prof. Szyszkowska jednak kandyduje]

  Czemu nie? Nie cieszyłbym się, gdyby zostala prezydentem, ale jak zostanie senatorem to dobrze:). Szkoda, że nie mieszkam w Warszawie 🙁

 • spectator

  [Re: Prof. Szyszkowska jednak kandyduje]

  Bój to będzie Wasz ostatni?

 • jlct

  [Re: Prof. Szyszkowska jednak kandyduje]

  bez sensu: gdyby kandydowała z SLD weszłaby na pewno do sejmu i jej głos zostałby usłyszany.
  Pani profesor: co jest lepsze: trzymanie się na siłę ideałów, czy może wywalczenie możliwości ich przekazania???
  A przecież APP Racja nie ma szans wejść do sejmu (smutne ale prawdziwe: nie ma szans).

  Mam tylko taką nadzieję, że po porażce 2005 w 2009 roku do wyborów podejdzie jedna wspólna koalicja wsyzstkich partii lewicowych i centrolewicowych. Bo rozdrabnianie się w tej materii nikomu jeszcze na dobre nie wyszło.

 • kttk

  [Re: Prof. Szyszkowska jednak kandyduje]

  jako kandydatka do nagrody nobla moze wiecej niz senatorka

 • Grzesiek

  [Re: Prof. Szyszkowska jednak kandyduje]

  Słuszałem niedawno Szyszkowską w TOK FM no i jakby w nią nieco zwątpiłem – delikatnie mówiąc. Kiedyś myślałem, że walczy z radykalnymi poglądami – sama takowe jednak wygłasza. Szyld po jakim występuje – Polska Partia Pracy – to taki folklor polityczny o skrajnych poglądach, w programie partii dużo podobieństw w poglądach z LPRem (np. renacjonalizacja) i PZPR (z wyjątkiem podporządkowania się kremlowi takie same założenia). Dziwne to, to wszystko…..

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa