Ciekawa dyskusja o związkach

Interesujaca dyskusja toczy się na forum gazeta.pl – społeczeństwo.
„Dlaczego np., zamiast kłócić się o legalizację związków homoseksualnych czy innych, nie ustali się prawnie, że można uznać /aktem notarialnym/ jedną wybraną osobę za „powinowatego z wyboru” w stopniu najbliższym, co powodowałoby skutki prawne, a więc taka osoba miałaby prawo do odwiedzin w szpitalu, dziedziczenia, etc. i obowiazek alimentowania w razie czego.” – pisze „hella”.

cała dyskusja: http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=29&w=28632676&v=2&s=0

4 komentarzeCiekawa dyskusja o związkach

 • kttk

  [Re: Ciekawa dyskusja o związkach]

  pozwolenie na slubyprzez panstwo ma chyba byc pierwszym krokiem to pozwolenai na sluby przez kosciol
  i o to toczy sie ta batalia a nie o sprawy notarialne

  przynajmniej wedlug mnie, bo o co chodzi dzialaczom gejowksim to chyba nikt nie wie

 • Czarek

  [Re: Ciekawa dyskusja o związkach]

  Dlatego, ze – moim zdaniem – taka konstrukcja bylaby upokarzajaca dla gejow/lesbijek. I przestanmy sie wreszcie zajmowac KK i problemami jego pasterzy.

 • michpiróg@interia.pl

  [Re: Ciekawa dyskusja o związkach]

  hej Czarek!-uwazam osobiscie ze nie masz do konca racji nawołując bysmy przestali sie zajmowac Kosciołem katolickim i jego nastawieniem wzgledem homoseksualizmu i homików-zwróc uwage iz (w Polsce przynajmniej-ale nie tylko) wiele osób homo jest wierzącymi katolikami !i dla nich nie jest bynajmniej obojetne jaki stanowiska zajmuje i bedzie zajmował KK !
  a „kttk” pytam-dlaczegóz homiinie nie mieliby (w dalekiej na razie perspektywie-ale tylko pozornie nierealnej )walczyc o zaakceptownie ich przez Kosciół-a tym samym w przyszłości równiez nawet o prawo do zawierania slubów???-czyz dawniej-jeszcze kilkadziesiat-kilkanascie lat temu np kosciół luteranski w Szwecji nie „zarzekał sie” ze „na pewno” homozwiazków nie zaakceptuje? aco jest tam dzis?

 • Czarek

  [Re: Ciekawa dyskusja o związkach]

  Jestem osobą wierzącą i uważam katolicyzm za calkiem rozsadna konstrukcje. Natomiast nie sadza, zeby ciagle koncentrowanie sie na tym co np. napisal ks.prof. Bajda czy ks.prof. Bortkiewicz oraz co oglosil Miastu i Swiatu B16, a byly sekretarz JPII Grodowi Kraka bylo interesujace i intelektualnie plodne. Wszystko zostalo juz powiedziane i to nie homiki musza teraz przemysliwac, a raczej duszpasterze.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa