- homiki.pl - http://homiki.pl -

Przychodzi baran do lekarza

Posted By bukowski On 25 sierpnia 2005 @ 18:55 In Elementarz | 19 Comments

Dzięki baranom naukowcy z Uniwersytetu w Oregonie ogłosili kolejne odkrycie będące kolejnym argumentem w dyskusji o orientacji seksualnej. Wg nowych ustaleń seksualizm nie jest wyuczonym zachowaniem a nabytym jeszcze przed urodzeniem.

Badacze potrzebowali aż 10. lat i prawie 3 milionów dolarów by odkryć biologiczne różnice między mózgami homoseksualnych i heteroseksualnych owiec. Wszystko zaczęło się w 1995 roku, kiedy okazało się, że w Federalnej Stacji Badawczej w Dubois w Idaho część baranów nie chce wiązać się z owcami preferując towarzystwo swoich kolegów. Ponieważ głównym celem chowu zwierząt na baranich farmach jest prokreacja, lub jak kto woli produkcja potomstwa, a co za tym idzie – zysków, naukowcy postanowili znaleźć przyczyny homoseksualizmu wśród baranów. Rozpoczęto badania nad sposobem zdeterminowania orientacji seksualnej u zwierząt.

Fred Stormshak, zoolog z Uniwersytetu w Oregonie powiedział w wywiadzie dla PlanteOut Network, że jego zespół znalazł uderzające różnice w mózgach homoseksualnych i heteroseksualnych baranów. „Przednie pole przedwzrokowe w podwzgórzu w mózgu homoseksualnych baranów jest o połowę mniejsze niż u jego heteroseksualnych odpowiedników.” – wyjaśniał Stormshak. Naukowiec powiedział także, że poziom aromatazy – enzymu przekształczającego testosteron w estrogen był znacznie wyższy w przypadku homoseksualnych osobników. „Chcemy pokazać to, co udowodnił Simon Leway w przypadku ludzkich osobników – mówił Stormshak.”

Przypomnijmy, Leway udowodnił, że przednie pole przedwzrokowe podwzgórza
jest mniejsze u homoseksualnych przedstawicieli gatunku homo sapiens, w porównaniu z heteroseksualnymi osobnikami.

„Inną hipotezą, którą obecnie badamy są zaburzenia hormonalne w czasie ciąży matek baranów homoseksualnych i heteroseksualnych.” – powiedział Stormshak. „Przy urodzeniu barana orientacja seksualna jest już zdeterminowana. Nie można jej zmienić. To jest oczywiste, ale w przypadku ludzi sytuacja się komplikuje. Nie mogę tego badania odnieść bezpośrednio do człowieka, gdyż organizm i psychika człowieka są znacznie bardziej skomplikowana niż to jest w przypadku baranów i owiec.”

Fred Stormshak i jego współpracownik zapewniają, że są heteroseksualni (zatem mają większe pola przedwzrokoweniż my, niewinne homiki).

Dziękuję Marcinowi, naszemu dyżurnemu lekarzowi, za pomoc w tłumaczeniu.

źródło: www.rainbownetwork.com


Article printed from homiki.pl: http://homiki.pl

URL to article: http://homiki.pl/index.php/2005/08/przychodzi-baran-do-lekarza/

URLs in this post:

[1] Piotr Bukowski: http://homiki.pl/index.php/autorship/nuke_topic_1/

[2] Leczenie z homoseksualizmu: http://homiki.pl/index.php/2006/07/leczenie-z-homoseksualizmu/

[3] Gen geja: http://homiki.pl/index.php/2005/01/gen-geja/

Copyright © 2011 homiki.pl. Wszelkie prawa zatrzeżone.