Parada LGBT w Madrycie

Wczoraj ulicami Madrytu przeszło ponad 250 000 osób w paradzie Orgullo Gay. Tegoroczna parada była szczególnym wydarzeniem, ponieważ odbyła się na dzień przed wejściem w życie ustawy o małżeństwach homoseksualnych.

W Orgullo Gay uczestniczyli również politycy, na czele z ministrą kultury Carmen Calvo. Manifestanci upomnieli się także o prawa osób transseksualnych. Przypomnieli, że rząd powinien zająć się teraz wprowadzeniem zmian w ustawie o rejestrze cywilnym. Chodzi o umożliwienie modyfikacji danych w związku ze zmianą płci.

Kolorowy tłum LGBT niósł liczne transparenty z takimi hasłami jak: „My, chrześcijanie, nie dyskryminujemy”, „Nasze rodziny też są ważne”, co było odpowiedzią na ataki katolickiego Forum Rodziny, które opowiada się przeciwko nowej ustawie.

Nie zabrakło też ironicznych transparentów piętnujących homofobiczne uprzedzenia: „Rock Hudson: Pedał”, „Terenci Moix: Psychopata”, „Marlene Dietrich: Dewiantka”.

Przemarsz trwał prawie pięć godzin. Na zakończenie minutą ciszy uczczono pamięć ofiar Aids.

Źródła:
www.elpais.es
www.elmundo.es

4 komentarzeParada LGBT w Madrycie

 • Czarek

  [Re: Parada LGBT w Madrycie]

  czy bylo o tym w tv?

 • puer_prodigius

  [Re: Parada LGBT w Madrycie]

  Ministra… Przykro mi patrzeć, jak przez idiotyczne, feministyczne roszczenia kaleczy się polski język. Bardzo przykro…

 • elek

  [Re: Parada LGBT w Madrycie]

  To jest jakaś paranoja…!!!! Homoseksualiścia chyaba nie rozumieją słowa równouprawnienie. Osobiscie nie mam nic przeciwko homosexualizmowi, ale denerwuje mnie postawa oraganizacji homosexualnych. Ponieważ homosexualiści dąrzą do tego , aby nadac sobie specjalne prawa, nie dąrzą do równouprawnienia. Przykładem waszej zakłamanej działalności jest Szwecja. Ci którzy nie wiedzą o co chodzi polecam filmy „POSTĘP PO SZWEDZKU”.

 • Faeton

  [Re: Parada LGBT w Madrycie]

  Hmm..nie sadze aby zadanie legalizacji jednoplciowych zwiazkow bylo darzeniem do osiagniecia jakis niebotycznych przywilejow wzgledem heteroseksualnej wiekszosci. Wogole wszelkie kontrowersje i dzielenie ludzi na lepszych i gorszych ze wzgledu na seksualnosc jest niedopuszczalne. W Polsce powinno nastapic natychmiastowe zatwierdzenie ustawy o zwiazkach jednoplciowych, bo jej brak to wyraz naszej zasciankowosci i wlasnie tego prymitywnego darzenia do podzialu na lepszych i gorszych ze wzgledu na seksualnosc. O znaczeniu i klasie ludzi swiadcza ich czyny, osiagniecia, wklad w budowanie otwartego spoleczenstwa, poswiecenia na rzecz rozwoju, rzetelna uczciwa praca, a nie fakt, ze ktos sypia z kobieta i mezczyzna. Duzo w naszym kraju obroncow falszywej tezy, ze homoseksualizm jest nienormalny. Po pierwsze kazdy sam ustala dla siebie normy, przy zalozeniu, ze nie naruszaja one wolnosci czy bezpieczenstwa innych ludzi, a po drugie fakt wystepowania homoseksualizmu od poczatkow cywilizacji ludzkiej jest dowodem, ze nic w tym nienormalnego!

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa