Parady nie będzie. Będą wiece.

Parady Równości w Warszawie nie będzie – będą za to Wiece Równości. Homoseksualiści znaleźli sposób, by ich happening odbył się pomimo zakazu prezydenta stolicy, Lecha Kaczyńskiego.

Pierwotnie trasa marszu miała biec spod Sejmu, ulicą Marszałkowską, na plac Defilad. Prezydent Kaczyński nie wydał zgody na przemarsz.

Teraz, organizatorzy Dni Równości złożyli w Urzędzie Miasta zawiadomienie o ośmiu wiecach, które odbędą się na dawniej zaplanowanej trasie w minimalnych odstępach czasowych. Uczestnicy będą przechodzić z jednego wiecu na drugi.

Władze miasta nie mogą już nie zgodzić się na pokojowy wiec – twierdzi Robert Biedroń z Kampanii Przeciw Homofobii.

Organizatorzy wyrazili żal, że muszą uciekać się do „tak śmiesznych” metod, by móc wziąć udział w pokojowej manifestacji na rzecz wolności, równości i demokracji.

Dni Równości odbędą się w Warszawie w najbliższy weekend. Ich kulminacyjny punkt, Wiece Równości, rozpoczną się w sobotę o godzinie 12.00 pod Sejmem.

Źródło: Informacyjna Agencja Radiowa

Homiki: To czy wiece pod hasłem „Parada równości” odniosą sukces zależy tak na prawdę tylko od naszego zaangażowania. Co by się nie okazało, że było wiele krzyku o nic!

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa