Organizacje LGBT: Boimy się

OŚWIADCZENIE

Nagonka na osoby homoseksualne przybiera w Polsce na sile. Politycy Ligi Polskich Rodzin oraz Prawa i Sprawiedliwości wykorzystując społeczną niewiedzę i negatywne stereotypy o gejach i lesbijkach, manipulują naszymi lękami by szerzyć nienawiść. Padają postulaty by delegalizować
nasze organizacje, leczyć nas i izolować. Mamy być poddawani obyczajowej,
społecznej, towarzyskiej nietolerancji. Retoryka Lecha Kaczyńskiego, Romana Giertycha, Wojciecha Wierzejskiego przypomina retorykę znaną z systemów totalitarnych.

Kilka dni temu postrzelono naszego kolegę i koleżankę, gdy wychodzili z klubu gejowsko-lesbijskiego w Katowicach; w Warszawie pobito dwóch chłopaków oraz próbowano zdemolować pub dla lesbijek i gejów – musiała interweniować karetka pogotowia i policja; pod kilkoma innymi miejscami spotkań dla naszej społeczności doszło ostatnio do ataków i brutalnych pobić. Otrzymujemy listy, w których grozi się nam śmiercią.

Publicznie nazywa się nas zboczeńcami, dewiantami, pederastami, pedofilami i pedałami. Robią to publicznie i z dumą politycy, w tym przywódcy partii politycznych, członkowie polskiego i unijnego parlamentu. Wymiar sprawiedliwości, nie reagując na nawoływania do dyskryminacji gejów i lesbijek, daje przyzwolenie na kolejne przestępstwa, których stajemy się ofiarami.

Boimy się.

Głęboko zaniepokojeni eskalacją nienawiści wobec osób homoseksualnych ze strony partii prawicowych wzywamy więc wszystkie osoby, którym bliskie są wartości demokracji, wolności światopoglądowej oraz tolerancji do stanowczego zajęcia stanowiska oraz podjęcia konkretnych i skutecznych działań.

Wzywamy Prezydenta i Premiera RP do zajęcia stanowiska w sprawie mowy
nienawiści kierowanej przeciwko gejom i lesbijkom. Nie może być tak, że Prezydent i Premier udają, iż problemu nie ma gdy publicznie obraża się i nawołuje do nienawiści wobec obywateli i obywatelek, których reprezentują. Wzywamy Rzecznika Praw Obywatelskich do wypełniania swoich
konstytucyjnych obowiązków, wśród których jest stanie na straży wolności oraz
praw człowieka i obywatela, bez względu na orientację seksualną.
Apelujemy do Pełnomocniczki Rządu ds. Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn, o
podjęcie konkretnych akcji w celu zwalczania dyskryminacji osób homoseksualnych. Osoby piastujące najwyższe stanowiska państwowe nie mogą
udawać, że problemu nienawiści wobec osób homoseksualnych w Polsce nie ma.

Mamy naszą godność. Kochamy i chcemy móc kochać. Jesteśmy Waszymi lekarzami, sprzedawcami, kierowcami, nauczycielkami, braćmi, siostrami, dziećmi. Jesteśmy częścią tego kraju. Kraju, który jest nam równie bliski jak Wam.

Kampania Przeciw Homofobii Warszawa, Kraków, Trójmiasto, Śląsk,
Wrocław, Łódź

Lambda Warszawa, Kraków, Szczecin, Poznań

ILGCN Polska

Porozumienie Lesbijek

3 komentarzeOrganizacje LGBT: Boimy się

 • shygay

  [Re: Organizacje LGBT: Boimy się]

  Co to da? Obawiam się że nic 🙁

 • Azja

  [Re: Organizacje LGBT: Boimy się]

  Jedyny sposób na to być ukrócić ( lub chociażby spróbować) publiczne lżenie gejów i lesbijek to złożenie do prokuratury zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa przez rzucających kalumnie oszołomów. A wy ( tzn. organizacje gejów i lesbijek) tylko apelujecie i apelujecie. Przypomina to biadanie osób publicznych pomawianych w Rydzyjku o różne bezeceństwa. Tymczasem fanatycy wykorzystują prawo trując dupę prokuraturom z byle powodu, sami pozostając bezkarni. NA NICH TEŻ SĄ PARAGRAFY! Przestańcie marudzić i do ataku!

 • mm

  [Re: Organizacje LGBT: Boimy się]

  Rzecznik Praw Obywatelskich, na formalną prośbę, powinien zinterpretować wypowiedzi Wierzajskiego + powinien ocenic decyzję Kaczyńskiego.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa