Niemiec kontra Wszechpolacy

Wiceprzewodniczący Unii Lewicy Szymon Niemiec oskarżył w środę rzecznika prasowego Młodzieży Wszechpolskiej Krzysztofa Bosaka o opublikowanie jego wizerunku w witrynie internetowej w katalogu „dewiantów” oraz członka MW, eurodeputowanego LPR Wojciecha Wierzejskiego o pomówienia kierowane pod jego adresem.

Niemiec złożył w środę w Komendzie Stołecznej Policji prywatny akt oskarżenia. Jak wyjaśnił PAP, do tej pory na „ataki” reagował zawiadomieniami do prokuratury, ale z uwagi na to, że zazwyczaj umarzała ona postępowania, tym razem, po konsultacji z prawnikiem, postanowił wystąpić z prywatnym aktem oskarżenia.

W czasie niedawnej Parady Równości, Bosak fotografował jej uczestników, w tym Niemca. Później, zdjęcie m.in. wiceszefa UL,
pojawiło się w internecie, w katalogu zatytułowanym „Dewianci”. I to właśnie jest przyczyną skargi na rzecznika MW. Według niego, „sprawa skończy się niczym, ponieważ nie sposób wykazać, że to ja jestem odpowiedzialny za to, że taka jest nazwa tego katalogu, bez względu na to, czy nazwa ta jest właściwa, czy też nie”.

Niemiec oskarżył eurodeputowanego Wierzejskiego o to, że podczas sobotniej „Parady Normalności” w Warszawie wzywał Polaków, aby dyskryminowali homoseksualistów w życiu publicznym i aby odebrano im prawo do życia społecznego. Zdaniem Niemca, te słowa to „namawianie do przestępstwa”.

To już drugie oskarżenie Niemca przeciwko Wierzejskiemu. Pierwsze – w sprawie domniemanego złamania przez europosła ustawy o ochronie danych osobowych, nie jest rozpatrywane, ze względu na immunitet chroniący Wierzejskiego.
Wierzejski ocenił w rozmowie z PAP, że „w dobie gorącej kampanii wyborczej”, Niemiec próbuje „zrobić sobie reklamę z fikcyjnych
zarzutów”, po to, aby się dostać do parlamentu.

„Rzeczywiście jest tak, że odmawiam mu prawa do publicznego głoszenia poglądów antykonstytucyjnym, antyrodzinnych, wymierzonych w ład moralny w Polsce” – podkreślił. Zapowiedział, że jeśli LPR będzie miała „więcej do powiedzenia po najbliższych wyborach”, wówczas organizacja Niemca zostanie zdelegalizowana.

Zdaniem wiceszefa UL, Bosak i Wierzejski „od wielu miesięcy atakują osoby homoseksualne w sposób +bardzo niewybredny+”.

„Do tej pory zachowywałem się tak, jak przystało na prawdziwego chrześcijanina – nadstawiałem drugi policzek, ponieważ uważałem, że ich ataki wynikają po prostu z niewiedzy” – powiedział Niemiec. Dodał, że obecnie – w sytuacji gdy to on został „bezpośrednio znieważony i pomówiony”, postanowił jednak wystąpić z prywatnym aktem oskarżenia.

Niemiec, poza przeprosinami, zażądał od Bosaka i Wierzejskiego po 5 tys. zł na Państwowy Dom Dziecka nr 1 w Warszawie.

źródło: PAP

4 komentarzeNiemiec kontra Wszechpolacy

 • mm

  [Re: Niemiec kontra Wszechpolacy]

  1. Moim zdaniem powinno być to określone jako „nawoływanie do prześladowań”.
  2. 5 tyś, to kpina, tych panów stać na dużo więcej.

 • wmraf

  [Re: Niemiec kontra Wszechpolacy]

  A Wierzejski opublikował treść pozwu na swojej stronie razem z adresem domowym Szymona. Jego bezczelność nie zna granic.

 • jj

  [Re: Niemiec kontra Wszechpolacy]

  Najważniejsze by nie dać się sprowokować, czyli żadnych ruchów w stylu tych panow i konsekwentnie, spokojnie, bez pieniactwa załatwiać sprway na drodze prawno-formalnej. Do skutku.

 • Czarek

  [Re: Niemiec kontra Wszechpolacy]

  Mam nadzieje, ze SzN zglosi sprawe publikacji jego danych osobowych do GIODO oraz do komisji etyki poselskiej Parlamentu Europejskiego.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa