Młodzi Żydzi bronią Parady Równości

Członkowie działającego w krakowie Żydowskiego Stowarzyszenia CZULENT napisali list otwarty popierający walkę o prawo do zorganizowania Parady Równości w Warszawie.

Tekst listu:

My, młodzi krakowscy Żydzi i Żydówki, skupieni w Żydowskim Stowarzyszeniu CZULENT, jesteśmy głęboko zaniepokojeni notorycznym łamaniem prawa przez prezydenta Warszawy Lecha Kaczyńskiego. Po raz kolejny zakazał on organizacjom walczącym o prawa dyskryminowanych w Polsce gejów i lesbijek zorganizowania Parady Równości.

Prawo do zgromadzeń i wolności słowa, należą do kanonu fundamentalnych praw człowieka i są gwarantowane zarówno przez Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej, jak i konwencje międzynarodowe, włączając w to prawo Unii Europejskiej, której członkiem jest także Polska.

Zakaz prezydenta niepokoi nas nie mniej niż uzasadnienie wydania owego zakazu. Jesteśmy oburzeni faktem, iż urzędnik rości sobie prawo do cenzury i decydowania kto ma, a kto nie ma prawa do wyrażanie swoich poglądów oraz przynależenia do sfery publicznej.

Zapowiadana przez Lecha Kaczyńskiego „odnowa moralna” kojarzy nam się z najciemniejszymi czasami historii, kiedy rządzący decydowali o tym, kto może być pełnoprawnym obywatelem, a kto „zachwaszcza zdrowe społeczeństwo”.

Członkowie i członkinie Żydowskiego Stowarzyszenia CZULENT:

Daniela Malec
Tadeusz Woleński
Mike Urbaniak
Izabela Szatrawska
Katarzyna Czerwonogóra
Paweł Filek
Kora Cecerska
Piotr Kwapisiewicz
Anna Makówka
Piotr Radwański
Agnieszka Śliwa
Ewa Pacułt
Maria Weymayr
Maja Brand
Paweł Nęcki
Piotr Nawrocki
Magdalena Sternal
Piotr Safjer

Strona www Żydowskiego Stowarzyszenia CZULENT

5 komentarzy do:Młodzi Żydzi bronią Parady Równości

 • voice

  [Re: Młodzi Żydzi bronią Parady Równości]

  Żydzi jak zwykle mają najwięcej do powiedzenia. Jak dla mnie w tym kraju nie macie prawa głosu. Niech zaleją nas Żydzi i homoseksualiści. Źwiat będzie piękny. Nie ma co. Nie chcę, żeby moje dziecko wychowywało się w takim kraju.

 • tiferet

  [Re: Młodzi Żydzi bronią Parady Równości]

  co za okrutnie ubogie, ograniczone spojrzenie…to smutne. proponuje nie miec dzieci, mysle, ze normalne dziecko nie chcialo by miec takiego rodzica;)

 • Ania Czerwonogóra

  [Re: Młodzi Żydzi bronią Parady Równości]

  A dlaczego Młodzi Żydzi nie mają bronić parady? Czulent jest organizacją, która ma wykazywać pewne działania, na przykład takie. Jest więc tak, jak być powinno.

 • Jagoda

  [Re: Młodzi Żydzi bronią Parady Równości]

  komentarz do ojca dziecka :/ boże chłopie żeby na swiecie było mniej takich jak Ty. Ludzi myslacych kazdy homoseksualista to Żyd pedofil złodziej i kryminalista. Dosyc tych homofobi rasizmu . Ludzie przejżyjcie na oczy

 • Grażyna

  [Re: Młodzi Żydzi bronią Parady Równości]

  Najgorsze jest to, że musimy żyć w kraju, gdzie pełno jest takich ograniczonych rasistów, jak voice… Mam nadzieję, drodzy Żydzi i Żydówki, że się takimi tekstami zbytnio nie przejmujecie. Pozdrawiam
Skomentuj

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa