- homiki.pl - http://homiki.pl -

Już 2.5 tysiąca osób w Paradzie Równości

Posted By bukowski On 11 czerwca 2005 @ 15:05 In Kraj,Świat | No Comments

Wedłuch szacunków policji, ponad 2,5 tysiąca osób maszeruje w Paradzie Równości. Na Placu Defilad policja musiał użyć pałek przeciwko agresywnym członkom Młodzieży Wszechpolskiej – poinformowała telewizja TVN24. Na uczestników parady sypią się jajka.
Wśród maszerujących są m.in. członkowie Stowarzyszenia Gejów i Lesbijek na rzecz Kultury w Polsce, organizacji Lambda, Kampanii Przeciw Homofobii oraz przedstawicielki środowisk feministycznych. Jest też wielu zagranicznych gości, w tym dziennikarzy. Do pochodu przyłącza się wielu warszawiaków, a nawet całe rodziny z dziećmi. Wiele osób jedzie na rowerach.

Parada jest bardzo głośna, maszerujący niosą bowiem grzechotki i bębny, wznoszą też okrzyki, m.in.: „Precz z Kaczorem – dyktatorem” i „Dziękujemy policjantom”. Nad tłumem powiewają m.in. fioletowe flagi – symbol środowiska lesbijskiego oraz flagi Unii Europejskiej.

Maszerujący niosą też liczne transparenty, na których przeczytać można m.in.: „Gej to nie pedofil”, „Hitler też zakazał spotkań homoseksualistów, a potem mordował ich w Dachau” i czy „Kaczki na wieś, lesbijki na Wiejską”.

Wicemarszałek Senatu Kazimierz Kutz pytany, dlaczego idzie w paradzie, powiedział: „Dlatego, że jestem obywatelem wolnego kraju i jak próbuje się ukrócać wolność, to mamy prawo wyjść na ulicę”.

źródło: onet.pl, pap


Article printed from homiki.pl: http://homiki.pl

URL to article: http://homiki.pl/index.php/2005/06/ju-25-tysica-osb-w-paradzie-rwnoci/

URLs in this post:

[1] Redakcja: http://homiki.pl/index.php/autorship/nuke_topic_2/

[2] Polski coming - out: http://homiki.pl/index.php/2005/06/polski-coming-out/

Copyright © 2011 homiki.pl. Wszelkie prawa zatrzeżone.