- homiki.pl - http://homiki.pl -

Gejowski chór we Wrocławiu

Posted By bukowski On 26 czerwca 2005 @ 16:45 In Kraj,Świat | 1 Comment

Boston Gay Men's Chorus istnieje od 23 lat i jest największym gejowskim chórem na Wschodnim Wybrzeżu USA. Nagrał siedem płyt z repertuarem klasycznym i rozrywkowym oraz muzyką współczesną. W zależności od programu BGMC wychodzi na estradę nawet w 175-osobowym składzie, często z towarzyszeniem orkiestr. We Wrocławiu wystąpi ok. stu chórzystów, a w programie będzie muzyka George'a Gershwina i klasyków amerykańskiego musicalu.

Już teraz wiadomo, że niezależnie od rangi artystycznej będzie to jedno z najgłośniejszych wydarzeń kulturalnych tego lata. Stuosobowy Boston Gay Men's Chorus zaśpiewa w Filharmonii Wrocławskiej w poniedziałek 27 czerwca. Amerykańscy chórzyści – oprócz jednoznacznej nazwy oraz ideologicznej otoczki, propagującej tolerancję i równouprawnienie – nie mają nic wspólnego z krzykliwym sposobem manifestowania seksualnej odmienności podczas głośnych parad w europejskich stolicach. Występują w przepisowych czarnych garniturach, śpiewają muzykę klasyczną i amerykańskie standardy.

Swój prostest przeciwko „promowaniu zboczenia” zapowiadają, jak przy innych wydarzeniach kulturalnych niezawodne prawicowe bojówki. Cieszymy się, że chłopcy w czarnych koszulach dowiedzą się przynajmniej, gdzie we Wrocławiu się znajduje filharmonia.


Article printed from homiki.pl: http://homiki.pl

URL to article: http://homiki.pl/index.php/2005/06/gejowski-chr-we-wrocawiu/

URLs in this post:

[1] Redakcja: http://homiki.pl/index.php/autorship/nuke_topic_2/

[2] Gaude Mater i amerykański musical: http://homiki.pl/index.php/2005/06/gaude-mater-i-amerykaski-musical/

[3] Śpiewać każdy może: http://homiki.pl/index.php/2005/06/piewa-kady-moe/

Copyright © 2011 homiki.pl. Wszelkie prawa zatrzeżone.