Demokraci NIE od Parady

Jak dowiedział się jeden z wolontariuszy Fundacji Równości sympatyzujący z partią demokratyczną, liderzy PD nie wezmą udziału w Paradzie Równości.

Po długich namowach zarówno Władysław Frasyniuk jak i Jan Lityński oświadczyli, że mają zbyt dużo zajęć 11 czerwca aby przejść przez Warszawę w Paradzie Równości, jednocześnie obaj liderzy PD podkreślili swój sprzeciw wobec zakazu Parady Równości wydanego przez Lecha Kaczyńskiego.

Tymczasem jak donosi Marcin Sobczyk na liście dyskusyjnej KPH kandydatka na prezydenta PD Henryka Bochniarz w przepołudniowym programie Radia TOK FM o Paradzie Równości powiedziała:

„Jeżeli walczyliśmy o demokrację, to nie rozumiem zupełnie, czemu związkowcy mogą zablokować całą Warszawę i krzyczeć, że oczekują konkretnych zmian w ustawodawstwie, a nie mają do tego prawa ludzie, którzy mają inne, jakby, podejście do życia, relacji z innymi ludźmi, i chcą to pokazać w sposób pokojowy, przyjazny i niebudzący agresji.

Stanowisko pana prezydenta [Kaczyńskiego – przyp. red.] jest mało zrozumiała. Kiedy nie pozwala się na demonstracje zorganizowane i kontrolowane, dochodzi do negatywnych zjawisk, i tak prawdopodobnie będzie w sobotę, kiedy będziemy mieli zadymę. W takiej sytuacji zanika przekaz tej demonstracji.

Jesteśmy różni i tą różność trzeba akceptować”.

3 komentarzeDemokraci NIE od Parady

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa