Areszt dla homofobów

Jak podała IAR, prokuratura wystąpiła o areszt dla dwóch spośród 29-ciu osób zatrzymanych podczas wczorajszej Parady Równości w Warszawie. W przypadku czterech kolejnych prokurator wystapił o dozór policyjny.

Wczoraj przed Pałacem Kultury i Nauki doszło do bójek i przepychanek. Młodzież Wszechpolska i szalikowcy rzucali w uczestników Parady Równości butelkami, kamieniami i petardami. Policja siłą usunęła chuliganów z Placu Defilad i zatrzymała najbardziej agresywnych spośród nich. Dwadzieścia trzy osoby są nadal przesłuchiwane.

Wszyscy zatrzymani są podejrzewani o udział w bójce, rzucanie ciężkimi przedmiotami i naruszenie nietykalności osobistej; niektórzy dodatkowo o znieważenie i czynną napaść na policjantów. Wcześniej policja zatrzymała 37 innych osób, które próbowały zablokować przemarsz gejów i lesbijek. Większość z nich dostała mandaty.

od redakcji: okazuje się, że czasami prawo i sprawiedliwość można wyegzekwować w Polsce.

źródło: wp.pl

4 komentarzeAreszt dla homofobów

 • travia

  [Re: Areszt dla homofobów (a wkrótce dla nas)]

  Cieszy mnie optymizm redakcji i czytelników.Zrzedła mi jednak mina przed chwilą, gdy wysłuchałem wywodów gości Moniki Olejnik w porannym programie Radia Zet. Polecam! Czeka nas naprawdę czarna noc. Popis dał Rokita- cyniczny prawnik, ktory „normalną” część społeczeństwa chce bronić przed „lewackim zorganizowanym ruchem gejowskim”. Panowie w najlepsze sobie dowcipkowali i przerzucali bon-motami, a Giertych z lubością uzywał słowa „pederasta”. Powialo taka grozą jak w Trzeciej rzeszy, gdy zawsze się znależli jacyś „oni” ktorych można oskarżyć o całe zło świata.Rokita – przyszly premier i Kaczor przyszly prezydent zafunduja nam Dachau albo Auschwitz. Wybór należy do Ciebie drogi czytelniku!

 • Łukasz

  [Re: Areszt dla homofobów]

  Ech – ja zauważam z roku na rok (tzn teraz jest to drugi rok), że coraz poważniej zastanawiam się nad opuszczeniem Polski. Różnica polega na tym, że rok temu tak tylko sobie gadałem ze strachu, ale teraz zaczynam poważniej kalkulować. Pożyjemy zobaczymy i być może wtedy odważę się postawić wszystko na jedną kartę (np. Zieloną).

 • pip

  [Re: Areszt dla homofobów]

  ciekawe czy jako homoseksualista z polski bede mogl sie ubiegac za granica o azyl?

 • Hubert

  [Re: Areszt dla homofobów]

  PIP – Jeśli prawicowe bojówki dojdą do władzy obawiam się że prześladowaniom końca nie będzie, eh a mówili że będzie demokracja

  Hubert z Piotrkowa

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa