Ustawa niezgodna z nauczaniem?

W miniony piątek został wystosowany list z prośbą o wycofanie projektu ustawy o związkach partnerskich. Dokument został podpisany przez senatorów prawicowych i trzech senatorów SLD: Jerzego Markowskiego, Mieczysława Mietłe oraz Jerzego Pieniążka. Według autorów listu projekt ustawy „nie jest zgodny z nauczaniem Jana Pawła II”.

Jak podaje „Trybuna”, autorka projektu prof. Maria Szyszkowska z klubu SLD-UP Lewica Razem uważa zachowanie swoich klubowych kolegów za skandaliczne. – Chodzi tutaj o zdobycie popularności, ponieważ w Polsce zapanowała szczególna atmosfera po śmierci papieża. Jest to sytuacja bez precedensu. Po pierwsze, ten projekt został uchwalony większością głosów przez Senat, a więc próba jego wycofania z powodu śmierci papieża jest absurdalna. Po drugie, jakim prawem ci panowie są senatorami SLD, który ma troszczyć się o ludzi dyskryminowanych? – zastanawia się prof. Szyszkowska.”

źródło: Trybuna.com.pl
http://www.trybuna.com.pl/n_show.php?code=2005050503

3 komentarzeUstawa niezgodna z nauczaniem?

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa