Senatorzy chcą nam zrobić prezent

Jak podaje portal www.lesbijka.org, 24. senatorów, w tym pięć osób z SLD i dwoje z Unii Wolności wystosowało projekt uchwały w sprawie WYCOFANIA spod obrad Parlamentu RP projektu Ustawy o rejestrowanych związkach.

Oto fragmenty uzasadnienia”

„Po odejściu Jana Pawła II padło wiele słów o tym, że powinniśmy uczcić Jego pamięć nie nowymi pomnikami i nazwami ulic, ale konkretnymi czynami.
W wydanej na krótko przed śmiercią książce „Pamięć i tożsamość” Jan Paweł II napisał:
„Prawo stanowione przez człowieka, przez parlamenty i każdą instancję prawodawczą nie może pozostawać w sprzeczności z prawem natury , czyli ostatecznie z odwiecznym prawem Boga.
Jeżeli kwestionuje się to prawo, współżycie ludzkie staje się niemożliwe, a egzystencja moralna narodu na różne sposoby zagrożona.”

Złożony przez Senat w Sejmie projekt ustawy o rejestrowanych związkach między osobami tej samej płci próbuje upodobnić status prawny takich związków z małżeństwem.

Homoseksualiści nie są ograniczeni w swoich życiowych wyborach, nie są też w Polsce prześladowani ani napiętnowani przez opinię publiczną. W obowiązującym porządku prawnym są mechanizmy pozwalające na spełnienie ich postulatów odnoszących się np. do dziedziczenia (testament), wzajemnej opieki etc.”

Jak podaje lesbijka.org, głosowanie nad wycofaniem ustawy odbędzie się 17go maja, czyli w Światowy Dzień Walki z Homofobią.

::Czytaj cały tekst i skany na portalu www.lesbijka.org>>

3 komentarzeSenatorzy chcą nam zrobić prezent

 • ondansetron

  [Re: Senatorzy chcą nam zrobić prezent]

  Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać?
  Może by w ten dzień jakoś zrobić gejowsko lesbijskie powstanie ?? Hahahaha 😉

 • Jerzyk

  [Re: Senatorzy chcą nam zrobić prezent]

  Skandal… brak słów… świętojebliwy i świętojebny kraj

 • ondansetron

  [–> Jerzyk]

  Oj niestety … Ja na znak protestu zakładam na ten dzien do pracy, na biały fartuch, żeby było lepiej widać ;D, tęczową wstążkę analogiczną do tej jaką zakładano na czas śmierci Papy…

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa