Partia Demokratyczna o Paradzie

Oświadczenie na temat zakazu Parady Równości przedstawiła Partia Demokratyczna:

Artykuł 54, ustęp 1 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej głosi: „Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów…”.

Zasada ta stanowi fundament demokratycznego państwa prawa, w którym wolność jednostki jest najwyższą wartością. Polska przystępując, po upadku autorytarnego, komunistycznego reżimu, do budowy społeczeństwa obywatelskiego nadała owej zasadzie szczególne znaczenie. Niestety piętnaście lat po przełomie niektórzy politycy nadal nie potrafią zaakceptować myśli, iż obywatel w miejscu publicznym ma prawo głosić swoje poglądy bez obaw i ograniczeń.

Lech Kaczyński, prezydent Warszawy, kolejny raz nie wyraził zgody na zorganizowanie Parady Równości – marszu w proteście przeciwko homofobii. Partia Demokratyczna – demokraci.pl oraz Stowarzyszenie Młode Centrum stanowczo sprzeciwiają się decyzji władz Warszawy. Zadziwia nas fakt, że w Polsce można bezkarnie dyskryminować homoseksualistów, zaś władze miasta stołecznego chcą odebrać ludziom możliwość manifestowania swojej niezgody na tego typu nietolerancję. Partia Demokratyczna nie zgadza się z wizją Polski zakazów i nakazów, Polski konserwatywnej i nietolerancyjnej, jaką proponują nam niektóre środowiska polityczne. Występujemy, zatem z apelem o szanowanie praw i wolności zapisanych w Konstytucji RP, i wzywamy do cofnięcia decyzji zakazującej organizacji Parady Równości.

Demokracja nie oznacza tylko akceptacji dla poglądów nam bliskich, lecz przede wszystkim zawiera w sobie wolność głoszenia myśli, które są nam obce. Zasmuca nas fakt, iż w Polsce nadal trzeba przypominać znaczenie tak podstawowych idei.

źródło: http://demokraci.pl/index.php?do=news&navi=0001,0001&id=650

2 komentarzy do:Partia Demokratyczna o Paradzie

  • Błażej

    [Re: Partia Demokratyczna o Paradzie]

    Zamiast lamentować i kombinowac , robić niczemu nie służące parady równości a tak naprawdę odmienności , zamiast pierdolić się po kontach , moze tak wszyscy ruszylibysmy dupę i stworzyli ugrupowanie polityczne co??? Do sejmu wejdziemy bo jest nas około 4% społeczeństwa (a kto wie czy nie więcej) .A nie sadzę zeby osoby homoseksualne zagłosowały wtedy na kogos innego skoro moga głosowac na swoich. Mało tego niektórzy tak zwani heterycy oraz biseksualni także zagłosują :) . Z tym że jak znam życie to i tak nic nie bedziemy robić bo i po co przecież Kaczor zabroni a Roman potępi :( Trzeba także podkreślic w programie partii że nie tylko będziemy sie zajmowac sobą ale również sprawami stricte dotyczącymi kraju a nasze sprawy (czyli spprawy gey, les ,bi) to jakby dodatek , że też jesteśmy normalnymi obywatelami płacacymi podatki i skutecznie (co niektórzy) działającymi w swoich lokalnych społecznościach (tyle że ukrywany swoja orientację sexualną ) .Ktoś może zaproponuje jakąś sensowną nazwe dla takiej partii???? Na poważnie tak/. Mnie chodzi po głowie cos takiego zeby było wiadomo że partia reprezentuje i homo i les i bi hmmm nie mam pomysłu ale na przykład Unia Gejów Lesbijek i Biseksualistów, no coś w tym rodzaju :D pomuślcie nad tym moze to jest droga do normalności??????/

  • Przemek

    [Re: Partia Demokratyczna o Paradzie]

    Blazej!! Popieram i pozdrawiam-Przemek z gay.pl
Skomentuj

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa