Módlmy się

W niedzielę 29 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Modlitw o Tolerancję Wobec Mniejszości Seksualnych.

Wezwanie do modlitw spotkało się z uznaniem czołowych przedstawicieli Metropolitan Community Churches (MCC), który łączy wyznania kościołów anglikańskich, episkopalnych, metodystycznych, prezbiteriańskich oraz Zjednoczonego Kościoła w Chrystusie. Społeczność MCC skupia około 45 tysięcy wyznawców w 22 krajach świata. Międzynarodowy Dzień Modlitw będzie także obchodzony podczas nabożeństw w synagogach.

Dla ojca Troya D. Perry'ego, pastora i założyciela Metropolitan Community Churches „homofobia bardzo często ma swoje korzenie w religijnej nietolerancji a dyskryminacja wobec jakiegokolwiek bożego dziecka jest złem.” Według Peary'ego „homofobia wypacza duchowe przesłanie Boga, który darzy miłością każdego człowieka. Przez dwa tysiąclecia chrześcijaństwa miliony ludzi na całym świecie były dotknięte skutkami nietolerancji. Homofobia przyczynia się do większego odsetku samobójstw wśród młodych gejów i lesbijek, większego odsetku bezdomnych porzuconych przez nietolerancyjne rodziny. Dlatego każdy wierzący powinien potwierdzić, że homofobia jest złem, niezależnie do jakiego wyznania przynależy. Każdy człowiek zasługuje na szacunek i równe traktowanie.”

Portal homiki.pl wraz z Wolnym Kościołem Reformowanym i ILGCN – Polska namawiają by w najbliższą niedzielę polscy geje i polskie lesbijki przyłączyli się do modlitw, kontemplacji, medytacji przeciw nasilającej się nietolerancji.

15 komentarzyMódlmy się

 • Paula

  [Re: Módlmy się]

  A co z tymi niewierzącymi??

 • Erico

  [Re: Módlmy się]

  A niewierzący nie mogą się połączyc choćby myślami z wierzącymi? Chodzi o idee, a nie o to kto i jak wierzy

 • Błażej

  [Re: Módlmy się]

  No i co z tego kiedy POLSKA mój kraj moja ojczyzna daje mi kopa w dupe ??? czuję się dyskryminowany!!!1 Dlaczego nie mam takich samych prwa jak ta niby normalna cześć społeczeństwa ??/ A czym ja sie kurwa różnię ??/ NO czym ??/ Czy nie płace podatków ??? Skoro płace to ządm takich samych praw wobec wszystkich 🙁 Jetem patriota tak jestem ale ile można słuchac że to jak kocham i kogo kocham to amoralne i wręcz chore ??? To lepiej zebym miał zone i tłukł ja bo zupa za słona ale w małzeństwie ??/ To chyba bedzie normalne ??? TAK????? Bo po bozemu …. Ehhhhhhhhhhh

 • rebe

  [Re: Módlmy się]

  To jakies chore, w Pismie jest przecierz napisane ze pederastow nalezy zabijac.

 • ondansetron

  [Re: Módlmy się]

  rebe: i tych którzy pederastów spłodzili i ich przodków i krewnych do 21. pokolenia wstecz !!

  Wracając do tematu:
  Jeśli ktoś odczuwa taką potrzebę to się modli i to dzień dla niego… proste jak drut.. a jak ktoś sie nie modli, to nie czuje takiej potrzeby…

 • eurypides

  [Re: Módlmy się]

  Geje powinni się zorganizować i założyć związek wyznaniowy, na przykład Źwiątynię Apollona albo Hermesa. Według prawa polskiego wystarczy do tego 15 osób – a wtedy wszelkie publiczne manifestacje i parady takiej organizacji wyłączone byłyby spod ustawy o zgromadzeniach (a co za tym idzie konieczności uzyskania zgody Kaczora) na tej samej zasadzie co procesje bożocielskie.

 • Pawlik M-d

  [Re: Módlmy się]

  APEL DO WIERZĄCYCH
  Pomódlcie się za takich homofobów jak ks. Oko – odsyłam do jadowicie homofobicznego i prymitywnego w gruncie rzeczy artykułu z „Gazety Wyborczej”, z wydania weekendowego z dn. 27.05.
  Polecam, podnosi adrenaline, zwłaszcza, że wydrukowali to w opiniotwórczym i wysokonakładowym dzienniku!

 • achinoam

  [Re: Módlmy się]

  Eurypides – to jest swietny pomysl!!!! Z checia bym się zapisał do takiego kościoła!!!

 • pduncz

  [Re: Módlmy się]

  obawiam się że niestety Eurypides rozpowszechnia nieaktualne dane, 15 osób to wystarczyło parę lat temu, teraz już jakoś dużo dużo więcej potrzeba.

 • ondansetron

  [Re: Módlmy się]

  Zgodnie z ustawą powinno byc najmniej 100 osób…

 • Szymon Niemiec

  [Re: Módlmy się]

  Zgodnie z ustawą jest wymagane złożenie 100 deklaracji wstąpienia do danego związku wyznaniowego, potwierdzonych notarialnie.

 • Kuba

  [Re: Módlmy się]

  Dlaczego niektórzy chcieli by mnie zabć tylko dlatego ze kocham i chce dać szczęście? Co ja takiego zrobiłem że rzyczą mi śmierci.
  Ja wierze w Boga nie w Kościół. Bóg dał mi bardzo wiele jest moim jednym z najlepszych przyjaciół.

 • Dorota

  [Re: Módlmy się]

  No, to się ksiądz Oko za nas pomodlił…

 • Meos

  [Re: Módlmy się]

  W tym całym zawirowaniu mam zamiar napisać „herezję”.Bóg kocha WSZYSTKICH: świętych i grzeszników, kobiety i mężczyzn, głupich i mądrych, słabych i mocnych. Kocha człowieka z jego grzechem i z jego zranieniem. Również z jego „homoseksualnym zranieniem”, które nie pozwala mu na pełne przeżywanie swego powołania, gdy „mężczyzna i niewiasta łączą się ze sobą w jednym ciele i w jednej duszy” tak by łącząca ich miłość dała im potomstwo.Módlmy się zatem by osoby homoseksualne przede wszystkim doświadczały tej miłości naszego Stwórcy i nie próbowały się łudzić, że odnajdą radość w seksie

 • Jestem Hetero.

  [Re: Módlmy się]

  Owszem Bóg kocha wszystkich, a kościół nie jewst nieomylny, bo jak wiadomo tworzą go ludzie. A jeżeli powołujecie się na jakąś sektę która tworzy jakie idiotyczne dni modlitwy o tolerancję, i chcecie pokazać że kościół modli się o tolerancję to….Jesteście w błędzie.Bóg kocha wszystkich, co nie znaczy że z tej miłości wszystko wszystkim pobłaża.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa