Homo-geny

Jednak to, co opisują badacze kierowani przez dr Briana Mustansky'ego z University of Illinois w Chicago, naprawdę warte jest uwagi. To pierwsze profesjonalne poszukiwanie genów związanych z homoseksualizmem w ludzkim genomie, na wszystkich chromosomach! Wyniki są tym bardziej wiarygodne, że otrzymał je interdyscyplinarny zespół złożony z genetyków, psychologów, psychiatrów i antropologów.

Najnowsze wyniki Amerykanów opublikowane na łamach pisma „Human Genetics” z pewnością doleją oliwy do ognia dyskusji o biologicznym lub społeczno-psychologicznym podłożu homoseksualizmu. Dlaczego debata ta toczy się w tak gorącej atmosferze? Nie chodzi tylko o to, że ludzie lubią pogadać o seksie. Wyniki prac biologów mają duże znaczenie, bo jeśli o odmiennych preferencjach decyduje zapis w DNA, to gejów i lesbijki trudno obarczać odpowiedzialnością czy winą za ich wybory. Nie wspominając już o próbach leczenia homoseksualizmu. Dowód biologicznych przyczyn odmienności seksualnej miałby też wielką wagę w dyskusji o zezwoleniu na małżeństwa osób tej samej płci.

Artykuł z „Wiedzy i Życia” przedrukował portal Gazeta.pl.

::Czytaj cały tekst >>

3 komentarzeHomo-geny

  • Kociak

    [Re: Homo-geny]

    Strasznie to jednostronne–bo oczywiście uznanie genetycznych przyczyn homikowania może spokojnie prowadzić do uznania tego za upośledzenie–por. jak eugenika/teorie rasowe przyczyniły się do rezygnacji z dyskryminacji rasowej.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa