- homiki.pl - http://homiki.pl -

Hommon sense

Posted By bukowski On 31 maja 2005 @ 23:36 In Elementarz | 394 Comments

W sobotnim wydaniu Gazety Wyborczej ukazał się tekst księdza Oko „Dziesięć argumentów przeciw”. Artykuł ten wywołał ogromną burzę i sprzeciw ludzi przyjaznych gejom i lesbijkom. „Dla mnie to skandal, że Gazeta Wyborcza publikuje takie jawnie homofobicznie texty.” – napisała na liście dyskusyjnej KPH Yga. – „Tam są różne bzdury wypisane (…) niczym nie poparte, że związki jednopłciowe ‚przecietnie są mniej udane’. Nie wiem skąd pomysł zamieszczenia tak jawnej propagandy i w dodatku niepopartej niczym. Mnie już ręce opadają” – dodaje Yga. Mike Urbaniak z KPH Kraków postanowił odnieść się do zarzutów księdza Oko pisząc ostrą i dosadną polemikę…

1. „Dla zdrowego rozumu akceptacja homoseksualizmu jest oczywiście nie do przyjęcia” – pisze ks. Oko. Doprawdy? Rozumiem, że Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne, najstarsza i największa na świecie tego typu organizacja to zbiorowisko kilkunastu tysięcy ograniczonych imbecyli, obdarzonych niewiadomo czemu tytułami doktorów i profesorów. Podobnie jak specjaliści wszelkich dziedzin skupieni w Światowej Organizacji Zdrowia – to muszą być według księdza także niespełna rozumu osobnicy. Nie wspomnę już nawet o hierarchach i członkach wielu kościołów protestanckich, szczególnie Kościoła anglikańskiego (Episkopalnego w USA), którzy wyświęcili geja na biskupa. To dopiero pomyleńcy! Dopełnijmy jeszcze tę pełną intelektualnych impotentów grupę ponad tysiącem rabinów zrzeszonych w Centralnej Konferencji Rabinów Amerykańskich. Tych to należałoby skierować do księdza na kurs o „zdrowym rozumie”. Niech ksiądz będzie łaskaw darować sobie „apologie dewiacji”. Myśmy to już przerabiali w historii. Kończyło się to przyszywaniem różowych trójkątów…

2. „Mało jest rzeczy w Biblii, które są tak jednoznacznie potępione” – snuje dalej ksiądz. Doprawdy? „Jeśli kto przeleje krew ludzką, przez ludzi ma być przelana krew jego, bo człowiek został stworzony na obraz Boga” [Ks. Rodzaju 9:6], „Jeśli kto tak uderzy kogoś, że uderzony umrze, winien sam być śmiercią ukarany” [Ks. Wyjścia 21:12], „Nie możecie przyjmować żadnego okupu za życie zabójcy, który winien jest śmierci. Musi zostać zabity” [Ks. Liczb 35:31]. Mogę tak cytaty z Księgi przytaczać bez końca, bowiem fragmentów dotyczących kary śmierci jest w niej bez liku. A jednak kościoły chrześcijańskie są jej przeciwne. Szczególnie słyszalny jest w tej materii Kościół katolicki, na czele z byłym papieżem Janem Pawłem II, który wielokrotnie potępiał karę śmierci oraz apelował po tysiąckroć o jej zniesienie. Dlaczego? Przecież „mało jest rzeczy w Biblii, które są tak jednoznacznie” i klarownie wyrażone. Doskonale ksiądz wie, że zależy to od interpretacji Biblii. Tak było nie tylko z karą śmierci, ale choćby ze stosunkiem do Żydów, których Kościół katolicki brutalnie prześladował od czasu swego powstania. I co się stało w 1962 roku? Co głosił w tej materii Jan Paweł II? Przecież mateuszowe „A krew Jego na nas…” nie zniknęło z Ewangelii! Pomijam już tu zupełnie fakt, że są ludzie, z czego chyba nie do końca zdaje sobie ksiądz sprawę, którzy nie czerpią z nauczania Kościoła księdza, a też są częścią społeczeństwa. Mało tego na naszym europejskim kontynencie stanowią większość, wiec argumenty z cyklu „nie odziedziczą królestwa Bożego” spływają po nich jak po kaczce, bo po prostu maja to w nosie.

3. Czy można wskazać wiele „racji”, które (rzekomo) przemawiają za homoseksualizmem, a nie przemawiają zarazem za […] pedofilią, zoofilią, nekrofilią […]?” Jak naświetli mi ksiądz głębię wzajemnej więzi uczuciowej między człowiekiem uprawiającym seks z powiedzmy mułem – to jutro stanę pod drzwiami PAT-u i zasypię się popiołem. Jeśli wskaże mi ksiądz podobieństwo między miłością dwojga osób homoseksualnych wychowujących dziecko, stanowiących kochającą się rodzinę, a człowiekiem uprawiającym seks z trupem – jutro rano na kolanach idę do Lichenia. „Homoseksualistom nie brakuje dzisiaj praw, nie są prześladowani”. Doprawdy? A ilu gejów i lesbijek ksiądz zna? Zawsze mnie zadziwiało jak ludzie o poglądach księdza, są świetnie zorientowani w sytuacji gejów i lesbijek w Polsce. Skąd księdza wiedza na ten temat? Proszę o adres kontaktowy i natychmiast prześlę księdzu listę osób wywalonych w pracy za to, że ujawnili swoją orientację seksualną. A czy ksiądz wie, że zgodnie z polskim prawem osoby homoseksualne nie mogą oddawać honorowo krwi?! O przepraszam mogą, ale pod warunkiem, że nie powiedzą (sic!), że są osobami homoseksualnymi. A „duchowe wyzwolenie” i „dobrych terapeutów” polecam księdzu.

4. „Powszechnie wiadomo…” – pisze dalej ksiądz i to pada lista zarzutów skierowanych do osób homoseksualnych od niepamiętnych czasów. Powszechnie wiadomo? Doprawdy? A skąd wiadomo? Skąd ksiądz wie, że związki homoseksualne są „uboższe emocjonalnie”? To jest dla mnie niezbadaną zagadką. Weźmy teraz pedofilię. Niech ksiądz sprawdzi w statystykach ilu jest w polskich więzieniach homoseksualnych, a ilu heteroseksualnych więźniów skazanych za pedofilię. A po sprawdzeniu niech ksiądz, zamiast wypisywać te wszystkie bzdury, napisze rzetelny tekst. Albo niech się ksiądz skupi na pedofilii w Kościele katolickim w USA. Zdaje się, że przykładów aż nadmiar. Nie jestem niestety już w stanie zająć się ustosunkowaniem do wynurzeń z cyklu: choroby weneryczne, AIDS, przestępczość…Zapomniał ksiądz już tylko o tym, że geje i lesbijki przenoszą czarną ospę i tyfus plamisty, a poza tym maja tylko jedną nerkę i oddychają skrzelami.

5. Do punktu piątego tekstu księdza nie mam zamiaru się odnosić, gdyż nie mam zwyczaju polemizowania z jako żywo ohydną propagandą. Takiego nagromadzenia inwektyw i słownego szamba już dawno nie czytałem. Mowa nienawiści najwyższych lotów, sam Streicher by się nie powstydził. I to pisze ksiądz…

6. Niestety, muszę księdza zapewnić i ubolewam nad tym strasznie, homoseksualizmu nie da się promować. Albo ktoś się urodził osobą homoseksualną, albo heteroseksualną, albo biseksualną. Kropka. Homoseksualizm to nie nóżki wieprzowe po okazyjnej cenie! „Jeżeli ktoś nie potrafi żyć heteroseksualnie, to oczywiście może tak jak homoseksualiści” – naprawdę? Nie miałem zielonego pojęcia. Proszę księdza o przykłady osób heteroseksualnych, które postanowiły sobie pożyć tak dla odmiany homoseksualnie.

7. „Żona, mąż ksiądz też miewają niekiedy silna pokusę, by np. cudzołożyć. A jakie pokusy ma pedofil!” Ale co ma piernik do wiatraka?! Pisze ksiądz o osobach homoseksualnych, czy o pedofilach? Czy ksiądz jest naprawdę ograniczonym intelektualnie do tego stopnia, że nie widzi różnicy między byciem gejem, lesbijką, a pedofilem?! Czy to jest po prostu celowa manipulacja czytelnikiem zmierzająca do wymieszanie pojęć, tak aby homoseksualizm kojarzył się z pedofilią? Podejrzewam, że to drugie. Nie widzi ksiądz w tej manipulacji nic nieetycznego? Pewnie nie. Cóż, każda uczelnie ma takich wykładowców, na jakich zasługuje.

8. „Homoseksualiści pod wieloma względami mogą wiele osiągnąć, mogą być na przykład wybitnymi artystami”. Nawet nie będę tu wymieniał nazwisk wybitnych artystów, aktorów, polityków, pisarzy, dziennikarzy, działaczy społecznych, którzy byli orientacji homoseksualnej. Gdyby zechciał ksiądz zbojkotować wszystkie dzieła stworzone przez osoby homoseksualne (tych chorych, obrzydliwych, przenoszących zarazę ludzi), polecam na początek zamalowanie farbą olejną „Sądu Ostatecznego” w Kaplicy Sykstyńskiej, a następnie spalenie bajki o Kopciuszku, a potem też „Dziewczynkę z zapałkami”.

9. Skąd w księdzu tyle pasji dla tego „wirusowo–epidemiologiczno-chorobowego” słownictwa względem gejów i lesbijek? Dokąd to prowadzi? „Fakt, że Żyd żyje między nami, nie jest dowodem, że przynależy do nas, tak jak pchła nie jest zwierzęciem domowym, dlatego, że mieszka w domu” – wie ksiądz, kto to powiedział? Jakby słowo „Żyd” zastąpić słowem „homoseksualista”, to jako żywo pogląd księdza.

10. „Pomimo wszystko, a raczej ze względu na wszystko, trzeba zachować i rozwijać fascynacje życiem, mobilizować wszystkie siły ducha. Im lepiej, piękniej się żyje, tym bardziej jest się przekonującym, tym bardziej można pomóc innym” – czego księdzu życzę!


Article printed from homiki.pl: http://homiki.pl

URL to article: http://homiki.pl/index.php/2005/05/hommon-sense/

URLs in this post:

[1] Mike Urbaniak: http://homiki.pl/index.php/autorship/nuke_topic_112/

[2] Dlaczego nie zagłosuję na Szyszkowską?: http://homiki.pl/index.php/2005/08/dlaczego-nie-zagosuj-na-szyszkowsk/

[3] Papa Judaeorum: http://homiki.pl/index.php/2005/04/papa-judaeorum/

[4] Pamięć ułomna: http://homiki.pl/index.php/2005/02/pami-uomna/

Copyright © 2011 homiki.pl. Wszelkie prawa zatrzeżone.