Geje nie przejdą przez Jerozolimę

Międzynarodowa Parada Dumy Gejowskiej, które miała się odbyć w sierpniu w Jerozolimie, została odwołana. Oficjalnym powodem jest to, że jej termin zbiegł się z planowanym przez premiera Ariela Sharona wycofaniem się ze strefy Gazy i północno-zachodniego brzegu Jordanu.

Plany zorganizowania parady w Jerozolimie wywołały falę sprzeciwów. Powstała nawet koalicja przedstawicieli różnych religii, którzy uznali, że parada zniszczy turystykę religijną w Jerozolimie.

Duchowni ostrzegali też, że takie zgromadzenie w tym mieście wywoła gniew Boga. Inni, jak Rabbi Yehuda Levine mówili, że wydarzenie to będzie „duchowym gwałtem” na tym mieście.

Liderzy żydowskich organizacji liberalnych wyrazili natomiast poparcie dla parady i potępili koalicję liderów żydowskich, muzułmańskich i chrześcijańskich, sprzeciwiających się wydarzeniu jako „profanacji Boga”. Na wspólnej konferencji prasowej powiedzieli, że niespodziewany sojusz, do którego weszli dwaj rabini Izraela, patriarcha Michel Sabbah, katolicki arcybiskup Pietro Sambi i przywódcy muzułmańscy jest nadużyciem religijnych autorytetów.

Źródło: Kosciol.pl

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa