- homiki.pl - http://homiki.pl -

Fronda w obronie gejów i lesbijek

Fronda wzięła nas w obronę. Na łamach forum Frondy trwa gorąca debata o poprawności językowej i trafności używania słów pedał, ciota i cwel.

„Jak uważacie Bracia i Siostry; czy używanie tych słów w stosunku do naszych homoseksualnych braci i sióstr jest zgodne z chrześcijańską miłością bliźniego?” – pyta Bawario Krzyżowiec. O ile Krzyżowcowi z łatwością przychodzi naciśnięcie klawisza shift zwracając się do uczestników dyskusji a pisząc pierwsze litery słów bracia i siostry, o tyle ręka mu nie zadrży, gdy tym mianem określa nas – Drodzy Bracia i Siostry. Użytkownik o nicku Kłapacz słowo „gej” określa czystą propagandą sukcesu. „To słowo znaczy przecież po angielsku „wesoły, radosny”. Zawsze zastanawia mnie, jak nieszczęśliwi muszą być owi „geje” skoro muszą poprawiać sobie humor taką nazwą.”

Wypowiedź Kłapacza otwiera worek z pomysłami. Kryg proponuję by nazywać gejów członkolubcami lub rektofilami. Z równie dużym zaangażowaniem internauci z Frondy oddają się poszukiwaniom zamienników słowa lesbijka. Dedon proponuje by panie kochające panie nazywać pederastessami, SAFOnierkami (to już z twórczości stragonariusa) czy wreszcie Zboczkami (propozycja BRMTvUngern-Sternberga).

Pomysłów jest dziesiątki. A przecież nie o słowa tu chodzi. Ciota: „Określenia typu pedał, ciota, pederasta czy gej mogą być obraźliwe jeśli osoba je wypowiadająca zionie agresją do osób homosekusualnych (…), czego chrześcijanin czynić nie winien.” Amen.

Źródło: forum.fronda.pl [1]

Autorzy:

zdjęcie Paweł Walczak

Paweł Walczak [2]

autor zmigrowany z php-nuke – ID: 4; nazwa: pawelwalczak