Fronda w obronie gejów i lesbijek

Fronda wzięła nas w obronę. Na łamach forum Frondy trwa gorąca debata o poprawności językowej i trafności używania słów pedał, ciota i cwel.

„Jak uważacie Bracia i Siostry; czy używanie tych słów w stosunku do naszych homoseksualnych braci i sióstr jest zgodne z chrześcijańską miłością bliźniego?” – pyta Bawario Krzyżowiec. O ile Krzyżowcowi z łatwością przychodzi naciśnięcie klawisza shift zwracając się do uczestników dyskusji a pisząc pierwsze litery słów bracia i siostry, o tyle ręka mu nie zadrży, gdy tym mianem określa nas – Drodzy Bracia i Siostry. Użytkownik o nicku Kłapacz słowo „gej” określa czystą propagandą sukcesu. „To słowo znaczy przecież po angielsku „wesoły, radosny”. Zawsze zastanawia mnie, jak nieszczęśliwi muszą być owi „geje” skoro muszą poprawiać sobie humor taką nazwą.”

Wypowiedź Kłapacza otwiera worek z pomysłami. Kryg proponuję by nazywać gejów członkolubcami lub rektofilami. Z równie dużym zaangażowaniem internauci z Frondy oddają się poszukiwaniom zamienników słowa lesbijka. Dedon proponuje by panie kochające panie nazywać pederastessami, SAFOnierkami (to już z twórczości stragonariusa) czy wreszcie Zboczkami (propozycja BRMTvUngern-Sternberga).

Pomysłów jest dziesiątki. A przecież nie o słowa tu chodzi. Ciota: „Określenia typu pedał, ciota, pederasta czy gej mogą być obraźliwe jeśli osoba je wypowiadająca zionie agresją do osób homosekusualnych (…), czego chrześcijanin czynić nie winien.” Amen.

Źródło: forum.fronda.pl

Autorzy:

zdjęcie Paweł Walczak

Paweł Walczak

autor zmigrowany z php-nuke – ID: 4; nazwa: pawelwalczak

8 komentarzyFronda w obronie gejów i lesbijek

 • ondansetron

  [Re: Fronda w obronie gejów i lesbijek]

  Ło matkoż moje słowa zacytowano na homikach ;))

 • Erico

  [Re: Fronda w obronie gejów i lesbijek]

  taaa, szpiedzy sa wszedzie:-)
  a homiki czesto zaczynaja dzień od lektury forum frondy:-) nikt nie jest tak wyczulony na homosprawy jak forum frondy:-)

 • niunios

  [Re: Fronda w obronie gejów i lesbijek]

  zapomnieli o slowie homik!

 • Któś

  [???]

  A po cholerę w ogóle się jakoś nazywać?? Czy na heteryków jest tyle okresleń?? Ja sie nie „nazywam”. Jestem normalnym chłopakiem, któremu podobają się inni chłopcy. Czy to trzeba nazywać? Są hetero i są homo i wg mnie to powinno wystarczyc 🙂

 • reversus

  [Jak w zamkniętym gronie Frondy]

  Jak w zamkniętym gronie Frondy nie ma już o czym rozmawiać to zawsze „ludzie myślący” wymyślą sobie nawet głupi temat byle tylko podbudować swoją intelektualną wartość. Przykre. I mienią się chrześcijanami. Źmieszne i żałosne

 • ciotman

  [Re: Fronda w obronie gejów i lesbijek]

  a czy po chrześcijańsku gejowanie jest w
  porządku?
  nie wy głupie …..

 • jonathan peachum

  [Re: Fronda w obronie gejów i lesbijek]

  tytuł postu jest nadinterpretacją. a jeśli to zakamuflowani geje pisali na forum frondy?

 • Gość

  [Re: Fronda w obronie gejów i lesbijek]

  Nie ma się z czego cieszyć. Nawet jeśli dziś bronią, to jutro ugryzą. Oni na tej Frondzie są zboczeni umysłowo. Wszędzie węszą agentów diabła albo Pawła VI. Nawet nie mogą się zdecydować czy papież jest ważny czy też może jest heretykiem. Kupa świrów! Nie cieszcie się geje. Przysłowie mówi, że lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa