Światełko w tunelu?

W nawale minorowych informacji, jakie dominują od kilku tygodni, nadzieję budzi wiadomość z Hiszpanii. Jak podaje interia.pl, hiszpańscy deputowani przyjęli ustawę zezwalającą na zawieranie w tym kraju małżeństw homoseksualnych oraz adoptowanie przez nie dzieci.

Projekt zebrał 183 głosy poparcia w liczącej 350 miejsc niższej izbie hiszpańskiego parlamentu – Kongresie Deputowanych. Jeśli ustawa zostanie przyjęta przez Senat, co wydaje się bardzo prawdopodobne, Hiszpania będzie trzecim krajem w Europie – po Belgii i Holandii – który zalegalizował małżeństwa osób tej samej płci.

Zgodnie z decyzją deputowanych, zmienionych zostanie 16 artykułów kodeksu cywilnego. Najważniejszy z nich, 44., będzie wzbogacony o informacje, że małżeństwem jest związek dwojga ludzi tej samej lub odmiennej płci.

Jeśli reforma kodeksu cywilnego odbędzie się jeszcze przed wakacjami, w tym roku na ślubnym kobiercu stanie około 200 tys. par tej samej płci. Wiele z nich będzie starało się potem o adopcje dzieci.

Piotr Bukowski: I tu kończy się nasza radość, bo wystarczy zobaczyć wyniki sondy i przeczytać komentarze pod artykułem, by się przekonać, że to co w Hiszpanii stało się faktem, w Polsce jest odległą przyszłością.

Lekturę komentarzy pod artykułem polecam także tym krytykantom naszego portalu, którzy uważają, że homiki są za ostre. Może obalanie śmiechem stereotypów i dogmatów to nasza jedyna droga?

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa