Szymon Niemiec opuścił APP Racja

Szymon Niemiec oraz kilkunastu innych działaczy opuściło 24 kwietnia szeregi Antyklerykalnej Partii Postępu Racja. Oto fragment oświadczenia:

„Z przykrością oświadczamy, iż rezygnujemy z członkostwa w Antyklerykalnej Partii Postępu Racja.
(…)
Uważamy, że możliwości skutecznego działania APP Racja dziś się już wyczerpały i partia nie jest w stanie dalej walczyć o realizację swoich fundamentalnych celów programowych. Uchwalony przez I Kongres Nadzwyczajny Program APP „Racja” stał się tylko przedmiotem dyskusji na zebraniach czytelników tygodnika Fakty i Mity. Swój czas i zaangażowanie poświęcaliśmy, aby ten program móc wprowadzić w życie, a sama partia zgodnie ze swą nazwą była formacją postępową. Dziś przyznać musimy, że nurt postępowy w Racji poniósł klęskę.

Wybranie na II Kongresie Nadzwyczajnym partii Romana Kotlińskiego jako kandydata partii na prezydenta, uważamy za polityczne samobójstwo i nie możemy dalej świadomie uczestniczyć w destrukcji całego ruchu antyklerykalnego z powodu ambicji jednej osoby. Kontynuowanie działalności w partii politycznej, której kandydat na prezydenta kraju prawdopodobnie utrzymuje bliskie kontakty z zabójcą księdza Jerzego Popiełuszki, jest dla nas niemożliwe.
(…)
Negatywnie odnosimy się też do jego prywatnej wojny z kościołem i wszystkim, co sobą reprezentuje, a prowadzonej pod szyldem ruchu antyklerykalnego. Uważamy to za kompromitację całego ruchu i tworzących go tysięcy ludzi. …”
(…)
„Naszym odejściem nie rozbijamy ruchu który współtworzyliśmy, lecz przedłużamy szansę na realizację tych postulatów, które ten ruch wypracował. Mając do wyboru pójście drogą marginalizacji i zamknięcia w getcie „Faktów i Mitów” lub włączenie się w budowanie nowoczesnej partii lewicowej, łączącej w sobie różne środowiska, wybieramy tę drugą drogę. Jesteśmy też pełni zrozumienia dla tych członków APP „Racja”, którzy bez entuzjazmu podchodzą do pomysłu budowania Unii Lewicy. Mamy świadomość i szanujemy to, że wielu z nich wstąpiło do „Racji” tylko dla jej nazwy, dla tygodnika „ Fakty i Mity ” czy nawet dla samego Romana Kotlińskiego. Nie mamy pretensji o to, że obrali kierunek zgodny z własnymi przekonaniami. „

11 komentarzy do:Szymon Niemiec opuścił APP Racja

 • Łukasz

  [Re: Szymon Niemiec opuścił APP Racja]

  I co z tego? Co mnie obchodzą ideowe wybory pana Niemca?

 • wmraf

  [Re: Szymon Niemiec opuścił APP Racja]

  Jest to etap formowania lewicy nie-postkomunistycznej, któa jest przyjazna ruchowi LGBT.

 • zadra

  [Re: Szymon Niemiec - my]

  MY? co za my? Niemiec i kto jeszcze?

 • p

  [Re: Szymon Niemiec opuścił APP Racja]

  Akurat pana niemca nie lubię, rażą mnie jego wypowiedzi i zachowanie w programach. Nie wiem czemu, ale jest drażniący. Biedroniowa przynajmniej jest medialna. ;)

 • pip

  [Re: Szymon Niemiec opuścił APP Racja]

  z mrowiska niedaleko polkowic uciekly cztery mrowki

 • Twoje imięALEX

  [Re: Szymon Niemiec opuścił APP Racja]

  I BARDZO DOBRZE ŻE OPUŹCIŁ APP RACJE.TO BYŁA ZAKAŁA PARTII.

 • Janko

  [Re: Szymon Niemiec opuścił APP Racja]

  a APP Racja to jakaś partia? czy może fan klub księdza Romana i jego małżonki? robią kasę na frajerstwie uciśnionego narodu i wmawiają, że są lepsi od katoli – wolę już Jędrusia L. i jego Somąbronę
Skomentuj

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa