- homiki.pl - http://homiki.pl -

Fundacja LGBT wyjaśnia

Posted By bukowski On 29 kwietnia 2005 @ 08:30 In Kraj,Świat | 5 Comments

Ostatnio wiele można było przeczytać na temat prób zorganizowania Marszu Tolerancji przez Fundację LGBT. Sama decyzja podzieliła nasze środowisko, o Marszu i Fundacji pisała Kara Auchmann z lesbijka.org, Yga Kostrzewa na portalu gejowo.pl i Krzysztof Tomasik (innastrona.pl).
Fundacji LGBT zarzucano chęć skłócenia naszego środowiska, wytykano nieścisłości prawne. Jednocześnie część osób piszących zaznaczała potrzebę utworzenia radykalnej organizacji gejowsko-lesbijskiej, będącej odpowiednikiem np. „Różowych Panter” we Francji.
Otrzymaliśmy wczoraj oświadczenie Fundacji LGBT, wyjaśniające dosyć zawikłaną sytuację:

OŚWIADCZENIE
W związku z błędnymi informacjami na temat Fundacji LGBT, które ostatnio pojawiły się w internecie oświadczam:

Nieprawdą jest, że decyzja o organizowaniu Marszu Tolerancji skierowana była przeciw jakiejkolwiek organizacji lesbijsko-gejowskiej.

Nieprawdą jest, że była to decyzja Rady Fundacji LGBT. Podjął ją Zarząd, który jest jedynym statutowym organem Fundacji uprawnionym do prowadzenia bieżących prac Fundacji.

Nieprawdą jest, że Fundacja LGBT posługuje się nazwiskami Izabeli Filipiak, dr Sławomiry Walczewskiej, prof. Marii Szyszkowskiej, Anny Gruszczyńskiej, Ernesta Ivanovsa, red. Janusza Marchwińskiego oraz dr Jacka Kochanowskiego w kontekście ostatnich wydarzeń w Krakowie. Nie byli oni podpisani pod żadnym z pism związanych z Marszem Tolerancji.

Zgodnie z obowiązującym prawem skład Rady Fundacji może zmienić się TYLKO po pisemnej rezygnacji członka Rady Fundacji, lub na zebraniu Rady Fundacji. Fundacja LGBT zobowiązuje się do podawania tylko aktualnych danych na stronie internetowej www.lgbt.org.pl

Adrian Szatkowski
Prezes Fundacji LGBT
www.lgbt.org.pl


Article printed from homiki.pl: http://homiki.pl

URL to article: http://homiki.pl/index.php/2005/04/fundacja-lgbt-wyjania/

URLs in this post:

[1] Redakcja: http://homiki.pl/index.php/autorship/nuke_topic_2/

Copyright © 2011 homiki.pl. Wszelkie prawa zatrzeżone.