Zrywać kołdrę obłudy

Lada moment wielką karierę może zrobić angielskie słowo „outing”, oznaczające ujawnianie nazwisk polityków homoseksualistów wrogo nastawionych do innych homoseksualistów.
W artykule Andrzeja Chylińskiego w „Kulisach” mówią o outingu działacze gejowscy Łukasz Pałucki i Sergiusz Wróblewski.
„- Jestem przeciw temu, nie wierzę, aby do tego doszło, ale mogę zrozumieć, że ktoś chce napiętnować kłamcę i obłudnika, i być może puszczą mu nerwy – mówi Łukasz Pałucki, mówi działacz gejowski z Warszawy. – Znam nazwisko jednego, który na to zasługuje, choć jest ich więcej. Tamci jednak zachowują się normalnie.”

– Geje boją się outingowania, a politycy o tym wiedzą i zbijają na tym swój kapitał – dodaje Pałucki. – Ale póki dzban wodę nosi, póki mu się ucho nie urwie. Samo mówienie o outingu jest formą szantażu, co mi się osobiście nie podoba. Ale póki to to nie geje atakują polityków, tylko odwrotnie. Póki co politycy stosują ją wobec nas polityczną przemoc, a ponieważ wiedzą, że jesteśmy bezbronni (mamy mało prawdziwych sojuszników w polityce) czują się bezkarnie. Ale w wielu innych krajach miarka przebrała się. Na zachodzie Europy outowano polityków i duchownych, lub duchowni sami się outowali. Tak jak to było w przypadku a”rcybiskupa Lyonu.”

1 komentarz do: Zrywać kołdrę obłudy

  • Talula

    [Re: Zrywać kołdrę obłudy]

    A ja uważam, że przede wszystkim środowiska gejwskie powinny się zjednoczyć i publicznie ujawniać osoby, które słyną z homofobii … mam tu na myśli niestety np. osoby duchowne … przykro mi to pisać, ale taka jest prawda. Osobiście znam takie osoby i ich postępowanie napawa mnie … .
    To spowoduje, że może wreszcie społeczeństwo otworzy oczy, jestem tego pewien i nie będzie słyszało jadowitych słów krytyki kierowaną w naszą stronę …

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa