- homiki.pl - http://homiki.pl -

„Rozmowy w toku” – dzisiaj o homoseksualizmie

Posted By bukowski On 23 marca 2005 @ 13:55 In Kraj,Świat | 23 Comments

Wyobrażaliście sobie kiedyś sytuację, kiedy przychodzi do was syn i mówi, „jestem gejem”? Goście środowego wydania „Rozmów w toku” przeżyli taką chwilę. Co zrobić w takim momencie? Jak zareagować? Próbować jakoś wpłynąć na dziecko, czy zaakceptować jego orientację seksualną?

Do udziału w środowym wydaniu „Rozmów w toku” zaprosiliśmy Bartka, Artura, Krzyśka i drugiego Bartka. Każdy z nich musiał kiedyś powiedzieć rodzicom o swoim homoseksualizmie.

Ojciec pierwszego Bartka nazwał swego syna pedałem i odmieńcem. Powiedział, że z takim człowiekiem nie będzie żył pod jednym dachem. Bartek musiał się wyprowadzić. Dokąd – dowiecie się w środę. Ojcu Artura ktoś doniósł, że jego syn całuje w się parku z innym chłopakiem. Ojciec wpadł w furię – zadzwonił do swego syna i obrzucił go wyzwiskami. Kiedy Artur przyszedł do domu, drzwi były zamknięte… Podobnie zareagował ojczym Krzyśka, który wymeldował chłopaka z domu…

Tylko drugi Bartek mówi, że rodzice zaakceptowali jego homoseksualizm. Powinienem zaśpiewać: „Wspaniałych rodziców mam” – mówi. Ojcowie naszych gości nie przyjęli zaproszenia do studia, przyjechały jednak mamy obydwóch Bartków i Krzyśka. Jak one zareagowały na informację, że ich synowie są homoseksualistami? Czy od razu przyjęły to do wiadomości, czy próbowały jeszcze z nimi rozmawiać? Czy takie rozmowy mogą coś zmienić? Czy homoseksualista, np. poprzez terapię grupową, może stać się heteroseksualistą?

To ostatnie pytanie wywołało gorącą dyskusję. Czy to prawda, że homoseksualizm to choroba, którą można leczyć – na to pytanie odpowie m.in. psycholog Joanna Heidtman. W środę dowiecie się też, czy sposób wychowania może wpłynąć na orientację seksualną. Ania, która utrzymuje, że homoseksualizm powinno się leczyć, jest o tym przekonana. Jako przykład podaje zdarzenie z dzieciństwa Bartka – co wtedy się stało, dowiecie się w środę.

Dlaczego w niemal wszystkich przypadkach ojcowie naszych gości zareagowali tak negatywnie? Dlaczego ojcom dużo trudniej przyjąć informację, że ich syn jest homoseksualistą? Wstydzą się swoich dzieci, czy może wstydzą się tego, „co powiedzą ludzie”? Jak zareagować, jeśli nasze dziecko oświadczy, że jest homoseksualistą? Panikować, próbować go zmieniać, czy zaakceptować jego orientację? To tylko niektóre z długiej listy pytań, jakie Ewa zada swoim gościom w środę!

http://rozmowywtoku.onet.pl/1,1220925,1,news.html


Article printed from homiki.pl: http://homiki.pl

URL to article: http://homiki.pl/index.php/2005/03/rozmowy-w-toku-dzisiaj-o-homoseksualizmie/

URLs in this post:

[1] Redakcja: http://homiki.pl/index.php/autorship/nuke_topic_2/

Copyright © 2011 homiki.pl. Wszelkie prawa zatrzeżone.