Kościół Episkopalny wspiera księży gejów

„Bycie w związku z osobą tej samej płci nie jest przeszkodą w zostaniu księdzem” – głosi specjalne oświadczenie biskupów Szkockiego Kościoła Episkopalnego (anglikańskiego). Oświadczenie to jest komentowane jako wyraz poparcia dla Anglikańskiego Kościoła Kanady oraz amerykańskiego Kościoła Episkopalnego, które w ostatnim czasie zostały poddane krytyce za błogosławienie związków jednopłciowych oraz za wyświęcenie na biskupa rozwiedzionego geja żyjącego w związku homoseksualnym.

W swoim oświadczeniu biskupi przyznali, że duchowni ich Kościoła od czasu do czasu przewodniczą błogosławieniu związków jednopłciowych, choć Kościól Episkopalny Szkocji nigdy formalnie się w tej sprawie nie wypowiadał.

Na zakończenie swojego listu biskupi stwierdzili, że „nasz Kościół wiele zawdzięcza nie tylko pokaźnej grupie osób homoseksualnych, ale także i tych, którzych teologia jest krytyczna wobec seksualnych zachowań innych niż czystość albo małżeństwo. Radujemy się z obu tych grup.”

żródło: www.ekumenizm.pl

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa