Kanada pobłogosławi gejów

Wiele wskazuje na to, że Anglikański Kościół Kanady będzie dryfował w kierunku odłączenia się od Wspólnoty Anglikańskiej (Anglican Communion). W odróżnieniu od władz Kościoła Episkopalnego USA, kanadyjskie władze chcą odrzucić prośbę Wspólnoty o zaniechanie praktyki błogosławieństw par jednopłciowych.

W minioną sobotę, podczas nabożeństwa w katedrze św. Jakuba w Toronto, zwierzchnik kanadyjskich anglikanów, abp Andrew Hutchison dał do zrozumienia, że Kościół nadal będzie błogosławił związki homoseksualne.

Jego zdaniem, podczas niedawnego spotkania anglikańskich prymasów z całego świata, jakie miało miejsce w Irlandii Północnej, widać było jednoznacznie, że Wspólnota Anglikańska już się podzieliła. Dowodem na to jest fakt, że 14 zwierzchników Kościołów anglikańskich odmówiło wzięcia udziału w Eucharystii wraz z przedstawicielami Kościoła kanadyjskiego.

Ekumenizm.pl.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa