Abp Wilson: Popieramy, ale…

Archidiecezja Adelajdy wydała oświadczenie, w którym przypomina, że poparcie arcybiskupa Philipa Wilsona dla projektu ustawy, wspierającej prawa związków homoseksualnych jest obwarowane kilkoma warunkami.

Sensacje wywołały doniesienia portalu The Advertiser, o których informował agencja www.ekumenizm.pl.

Archidiecezja uważa, że w swojej obecnej formie prawo klasyfikuje wszystkie związki, w tym małżeńskie jednakowo, czego Kościół nie może zaakceptować. Jesteśmy szczególnie zaniepokojeni oddziaływaniem, jakie prawo będzie mieć na integralność małżeństwa – głosi stanowisko Archidiecezji podczas spotkania w Parlamencie Południowej Australii.

Jednocześnie potwierdzono, że ogólna intencja dokumentu (likwidacja dyskryminacji wobec gejów i lesbijek) może liczyć na przychylność Kościoła, co i tak budzi sprzeciw wielu konserwatywnych katolików.

Małżeństwo jest szczególnym związkiem i jest podstawowym czynnikiem w rozwoju naszego społeczeństwa i tak powinno pozostać – stwierdził abp Wilson.

źródło: www.ekumenizm.pl

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa