Konkurs na roczek

Homiki mają roczek! Dokładnie rok temu nasz portal po krótkiej i bardzo burzliwej ciąży urodził się dla Was. (Zbieżność daty narodzin z Walentynkami – przypadkowa.) Początki były trudne – zaczynaliśmy od małej strony na bezpłatnym serwerze i z trudem radziliśmy sobie z opieką nad maleństwem. Na szczęście niemowlę rosło zdrowo i szybko.

Dziś mamy w dorobku ponad 340 artykułów, pisze dla nas kilkadziesiąt zaprzyjaźnionych z nami homików. Na tym nie poprzestaniemy! Już mamy przygotowaną nową wersje szaty graficznej (premiera nowych homików już wkrótce!) i kolejne pomysły na rozbudowanie naszego serwisu. Ale na razie o tym szaaaa…

Z okazji rocznicy zapraszamy najwierniejszych czytelników naszego portalu do udziału w konkursie wiedzy o homikach! Proponujemy zestaw sześciu pytań, które skrupulatnie sprawdzą Wasze wiadomości dotyczące działalności portalu oraz osób z nim związanych. Pytania przygotował Przemek Kryniewicz. Sądzimy, iż dla tych, którzy regularnie śledzą portalowe publikacje, poniższy test nie będzie szczególnie trudny. Na odpowiedzi czekamy do końca lutego!!! Piszcie listy@homiki.pl!

1. Który publicysta homików w swoim artykule nie bał się powiedzieć, iż nie chce być uważany za człowieka tolerancyjnego, sprzeciwiając się w ten sposób postępującej degradacji słowa „tolerancja” w narodowym języku?
a) Jerzy Piątek
b) Janusz Boguszewicz
c) Łukasz Smuga

2. Jakie imię nosił na pół legendarny scytyjski podróżnik – bohater jednego z naszych artykułów, który swoje życie poświęcił próbie zreformowania obyczajów społeczno-religijnych panujących w jego ojczyźnie?
a) Anacharsis
b) Hefajstion
c) Teofrast

3. Z ilu błyskotliwych aforyzmów składa się przedmowa odautorska do „Portretu Doriana Gray’a”?
a) 21
b) 22
c) 24

4. Kto jest narratorem powieści Michała Witkowskiego „Lubiewo”, o której pisaliśmy wielokrotnie na łamach homików?
a) Michasia
b) Lukrecja
c) Dżesika

5. W jakim mieście obecnie mieszka i pracuje Gilmara – brazylijska działaczka społeczna, była zakonnica niosąca pomoc potrzebującym gejom i lesbijkom?
a) w Sao Paulo
b) w Senhor do Bonfim
c) w Kurtybie

6. W konkursie na najciekawszy tekst o coming-oucie, organizowanym niedawno przez nasz portal, zwyciężyło opowiadanie:
a) „Mamo!”
b) „Nie warto się kryć”
c) „Moja historia”

* * *

Dla zwycięzców czekają najnowsze książki z naszej półki:

7 komentarzyKonkurs na roczek

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa