Jezus homoseksualistą? – chrześcijanie mówią NIE!

Kilkuset chrześcijan w Wielkiej Brytanii protestowało pod budynkami BBC przeciwko decyzji o nadaniu telewizyjnej adaptacji musicalu „Jerry Springer – The Opera”, który przedstawia Chrystusa jako homoseksualistę. Według demonstrantów program oparty o popularny amerykański talk show jest obsceniczny i obraża ich wiarę.

Niektórzy uważają że BBC – jako nadawca publiczny, finansowany przez wszystkich widzów – nie powinna urażać niczyich uczuć religijnych ani wrażliwości językowej. Jest to zresztą zapisane w dziennikarskim kodeksie BBC.

Dyrektor generalny BBC Mark Thompson, który zresztą w życiu prywatnym jest praktykującym chrześcijaninem, broni decyzji korporacji. Twierdzi, że program został nadany późnym wieczorem i był poprzedzony odpowiednimi ostrzeżeniami. Emisji programu broni również dyrektorka BBC Jana Bennett twierdząc, że sztuka nie jest bluźniercza. – To dobry musical, który ma sporo do powiedzenia – mówi.

:: Czytaj całą wiadomość na stronach BBC – wiadomość 1 i wiadomość 2.

6 komentarzyJezus homoseksualistą? – chrześcijanie mówią NIE!

 • magda

  [Re: Jezus homoseksualistą? – chrześcijanie mówią NIE!]

  uwarzam,ze to bez roznicy,i wogole bez potrzeby roztrzasac jakiej On byl orientacji.

 • Erico

  [Re: Jezus homoseksualistą? – chrześcijanie mówią NIE!]

  Jezus gejem? brednie!

 • Kocisko

  [Re: Jezus homoseksualistą? – chrześcijanie mówią NIE!]

  Niestety (dla katolików i chrześcijan) w sumeryjskich tabliczkach są zapisane homoseksualne doświadczenia Jezusa. Fakt ten jest ściśle chroniony i trzymany w tajemnicy przez Watykan. Ale Jezus nie był gejem, raczej biseksem.
  Stąd jego tolerancja wobec gejów .. ktorych wcale nie potępia tak jak tego chcą zapyziali (i nie douczeni) katolicy. Niestety, dostęp do tych informacji jest chroniony. Do odczytanych przez (juz nie pamietam nazwiska) angielskiego uczonego tabliczek sumeryjskich, dostęp ma jedynie Watykan a one same są przetrzymywane w specjalnym sejfie, do ktorego dostęp ma jedynie papież i 1 wyznaczona i zaufana osoba.

 • Paweł

  [Re: Jezus homoseksualistą? – chrześcijanie mówią NIE!]

  Ja też czytałem gdzieś o tych tabliczkach sumeryjskich w ktorych jest to podobno napisane .. ale jak wiadomo J. był tylko człowiekiem z ktorego zrobiono Boga, wiec jako czlowiek mógł byc bi .. a dlaczego to jest takie niemozliwe?! Zresztą czytalem takzę ze był zonaty z marią Magdaleną … czego takze Watykan nie ogłasza ale trzyma w tajemnicy. M.M. wcale nie była zadna „nierządnicą” jak chcą tego nawiedzone klechy, ale normalna kobitą ktora była jego wyznawczynią i kochała go jak kibieta kocha faceta …

 • Karim

  [Re: Jezus homoseksualistą? – chrześcijanie mówią NIE!]

  Czytałem w jednej książce (tłumaczenie z angielskiego)iż jezus byl zwyczajnym heterykiem, zonaty z marią-Magdaleną ale poza tym byl wielkim podrywaczem i mial wszedzie jakies dzieci … jest to jedna z najbardziej strzeoznych tajemnic Watykanu. Miał on ponoć w swoim zyciu kilka epizodow homoseksualnych … dlatego tak naprawde w calej biblii nie ma w zsadzie NIC o zakazie homoseksuazlimu. Przez tysiaclecia, teksty hoofobiczne zostaly dodane przez klechów, ktorym prawda byla nie w smak…

 • Danek

  [Re: Jezus homoseksualistą? – chrześcijanie mówią NIE!]

  A ja czytałem ze jedna z tajemnic jest takze to iz on wcale nie był ukrzyzowany! To bajdy klechow ktorzy dopiali sobie taki fragmencik by moc dowolnie manipulowac masami, wzbudzac poczucie winy i napływ kasy do kosciołów …!

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa