Jestem gejem. Jestem szczęśliwy!

Homikowe wlepki miały wczoraj swój coming-out. Wyszły z podziemia by trafić do Metra. Agnieszka Kłos, dziennikarka ogólnopolskiej gazety Metro przepytała nas na okoliczność wlepek i opowiedziała swoim czytelnikom o naszej akcji.

* * *

Na jednym z portali pojawiły wlepki walczące z homofobią. Ściągnęło je już ponad 4 tys. internautów. To pierwsza taka akcja w Polsce.

Autorami projektu są Jerzyk i Piotr Bukowski z wrocławskiego portalu Homiki.pl, skierowanego do rodziców, opiekunów osób homoseksualnych oraz samych gejów i lesbijek. Akcję z karteczkami, które można przykleić na przystanku, murze czy toalecie w pubie, rozpoczęli dwa miesiące temu. Już w ciągu pierwszego miesiąca ponad 4 tys. osób pobrało z internetu arkusze z wlepkami, które można wydrukować na papierze samoprzylepnym lub zwykłym (jako ulotki). Tak olbrzymie zainteresowanie projektem zaskoczyło nawet jej pomysłodawców.

Skromne wlepki to powtórzenie głośnej akcji bilboardowej „Niech nas zobaczą” w skali mikro. Nie bez znaczenia jest to, że to tani projekt – arkusz papieru samoprzylepnego kosztuje tylko złotówkę, a o dostęp do sieci jest dziś coraz łatwiej.

„Wlepiali” się nie tylko homoseksualiści, ale i feministki, pary heteroseksualne zaprzyjaźnione z Homikami czy studenci Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. – Zrobiliśmy to, bo w naszym kraju geje i lesbijki stają się obiektami szczególnej krytyki ze strony, m.in. duchownych piszących listy pasterskie o leczeniu homoseksualizmu – opowiada jeden ze studentów KUL-u.

Projekty graficzne i hasła wlepek wymyślili użytkownicy portalu, a autorzy akcji wybrali najlepsze. Początkowo miała to być tylko galeria w sieci pokazująca pozytywny wizerunek geja i lesbijki. Chcieliśmy udowodnić, ż niekoniecznie to, co ludzie o nas sądzą, jest prawdą. Geje i lesbijki potrafią kochać, tęsknić i żyć tak samo jak reszta społeczeństwa.

Wlepki można ściągnąć ze strony www.homiki.pl

Agnieszka Kłos

www.metro.gazeta.pl

:: Link do tekstu o homikowych wlepkach

:: Link do GALERII WLEPEK

4 komentarzeJestem gejem. Jestem szczęśliwy!

 • Uschi

  [Re: Jestem gejem. Jestem szczęśliwy!]

  Hu-hu, no to fajnie, żeśmy znowu zaistnieli w mediach – tylko czy ktoś pamiętał, żeby zapewnić, że my, jednostki do szpiku kości zdegenerowane (ze wszystkie zoo- i nekrofilie), nie popełniamy przynajmniej takich czynów karygodnych jak vlepkowanie w miejscach niedozwolonych?
  Bo się przecież umawialiśmy, że nie będziemy…

 • Monika

  [Re: Jestem gejem. Jestem szczęśliwy!]

  No fajnie, ze znowu o was w prasie! gratulacje

 • Paweł

  [Re: Jestem gejem. Jestem szczęśliwy!]

  Jestem hetero. Staje mi tylko przy dziewczynach. I też jestem szczęśliwy.

 • bukowski

  [Re: Jestem gejem. Jestem szczęśliwy!]

  Pawle! no i dobrze:-) a my się cieszymy także Twoim szczęściem!

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa