FOCHY I OCHY: Baton i pralka, czyli rzecz o reklamie


Dzisiaj Fochy i Ochy z przymrużeniem oka, ale za to z puszystą czekoladą na ustach i dźwiękami piosenki „Give a bit of hm to me”.

* * *

Spot batoników „Kinder Bueno” należy do wybitnych. Mężczyźni i kobiety oblizujący usta z resztek czekolady wydają nam się co najmniej metroseksualni. Słyszany w tle przebój trochę zapomnianej gejowskiej divy Amandy Lear zwiększa czar. W sumie daje to smaczny kąsek. Zatem OCHA przyznajemy słodkim chłopcom i czarującym kobietom reklamy „nie tylko dla dzieci”.

Do niedawna myślałem, że wyraz „ta pralka” jest rodzaju żeńskiego. Dlatego zdziwiła mnie reklama pralki Elektrolux, mówiącej ludzkim głosem i – o zgrozo – męskim! Moja cieknąca pralka, która w czasie wirowania próbuje w podskokach wyjść z łazienki musi się wiele nauczyć. Tymczasem Elektrolux dostaje FOCHA. Boję się, co będzie, jak basem przemówi frytkownica, a sopranem zaśpiewa odkurzacz.

3 komentarzeFOCHY I OCHY: Baton i pralka, czyli rzecz o reklamie

 • ebh

  [Re: FOCHY I OCHY: Baton i pralka, czyli rzecz o reklamie]

  Dobrze będzie, pralka, frytkownica czy odkurzacz kojarzą się z pracą domową i im więcej kamyczków do ogródka, w którym uprawia się tradycyjnie usankcjonowany podział ról na kobiece i męskie tym lepiej. Reklamy, które łamią te czy inne stereotypy jak np reklama „ciuch, ciuch” zasługują na ochy, a nie fochy.
  Szkoda, że autor focha nie wyszedł poza dosłowność (a jest to chwyt, który powszechnie stosuje się w reklamach) bo może dostrzegłby, że obie ocenione reklamy mają więcej wspólnego niż mu się wydaje.

 • bukowski

  [Re: FOCHY I OCHY: Baton i pralka, czyli rzecz o reklamie]

  z tym się zgadzam. łamiemy stereotypy, można powiedzieć, że pralka poprawna politycznie:-P no aleeee, czemu mówi takim seksownym męskim głosem?
  a może to kobiety wybierają pralki, a mężczyźni tylko płacą ( w hetero)

 • ebh

  [Re: FOCHY I OCHY: Baton i pralka, czyli rzecz o reklamie]

  No tak, w sumie mogłaby ta pralka zaryczeć, zapiszczeć, zagwizdać, odśpiewać arię albo przemówić głosem Tomasza Foxa, ale nie, wredota śmie seksownym męskim głosem zachęcać do użycia 😉 fuj 🙂

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa