”Kobiety Virginii Wolf”

„Kobiety Virginii Woolf” to tytuł bezwstydnie dwuznaczny. Można go interpretować na wiele różnych sposobów i każdy z nich będzie miał jakieś odniesienie do Virginii Woolf i jej związków z różnorodną grupą kobiet, które przewinęły się przez jej życie. Może się on także odnosić zarówno do jej fikcyjnych bohaterek, jak i do kobiet obdarzających ją miłością i opieką, których tak potrzebowała.

ze Wstępu

KOBIETY VIRGINII WOOLF to barwna opowieść o życiu pisarki oglądanym przez pryzmat jej związków z kobietami – z matką, siostrami i przyjaciółkami. Czytelnik otrzymuje wnikliwy portret Woolf jako córki, siostry, przyjaciółki, pisarki, krytyka i po prostu kobiety. Vanessa Curtis w sposób atrakcyjny dowodzi inspiracyjnego charakteru tych związków zarówno w odniesieniu do twórczości, jak i życia wewnętrznego autorki PANI DALLOWAY. Równie interesujące jak sama Virginia Woolf są pozostałe bohaterki tej książki: pisarki Vita Sackville-West i Katherine Mansfield, kompozytorka Ethel Smyth, malarki Dora Carrington i Vanessa Bell, siostra Woolf, oraz Ottoline Morrell i Violet Dickinson.

VANESSA CURTIS w 1998 roku została współzałożycielką Brytyjskiego Stowarzyszenia Virginii Woolf. Jest współwydawcą VIRGINIA WOOLF BULLETIN, a także autorką monografii o V. Woolf, wydanej w znanej serii BLOOMSBURY HERITAGE.

Vanessa Curtis „Kobiety Virginii Woolf”

Wydawnictwo “Dom na wsi”

Przekład: Maja Lavergne

Objętość: 296 ston

Format: 13,5 x 20 cm

Oprawa twarda

ISBN 83-919992-1-1

Cena detaliczna 36,00 zł

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa