- homiki.pl - http://homiki.pl -

Po drugiej stronie tęczy – TAK


Tak!

Jestem gejem. Homoseksualistą. Czasami nazywacie mnie ciotą, pedałem, albo cieplakiem. Ale to nie zmienia faktu, że jestem gejem. Jestem nim od dnia urodzin. Nikt mnie do tego nie przekonał, nikt nie zmusił. Przez długi czas próbowałem sam siebie przekonać, że jest inaczej. Próbowałem kochać kobiety. Bezskutecznie. Teraz wiem na pewno. Jestem gejem.

TAK!

Kocham drugiego mężczyznę. Mieszkamy razem w małym mieszkaniu na wrocławskim blokowisku. Robimy sobie wspólne obiady, razem planujemy urlopy. Mamy wspólny samochód. Sąsiedzi o nas wiedzą. Mówią nam „Dzień Dobry” na klatce schodowej.
Czy można życ długo i szczęśliwie będąc gejem? Tak!TAK!

Jesteśmy takimi samymi ludźmi jak Wy. Chodzimy do takich samych sklepów spożywczych, siedzimy obok was w autobusie, bawimy się w tym samym multipleksie. Nie różnimy się wiele. Jesteśmy takimi samymi nauczycielami, inżynierami, sprzedawcami, kierowacami jak heteroseksualna część społeczeństwa. Co dzień spotykacie geja lub lesbijkę. Nie różnimy się niczym.TAK!

Geje i lesbijki zostali stworzeni przez tego samego Boga, który stworzył heteroseksualistów. Wszystko, czym jesteśmy, włączając naszą seksualność, jest darem od Boga. „Nie lękajcie się” – mówi Jezus, również do nas.Tak!

Skłamałem, że mam dziewczynę. W tym przypadku prawda równoznaczna byłaby ze zwolnieniem z pracy. Szef jest facetem z krwi i kości i nie lubi gdy po jego firmie kręca się cioty. Przecież mogłoby to źle wpływać na jej wizerunek! Tylko kogo ja teraz zaproszę na bal pracowników?TAK!


Ktoś kiedyś powiedział, że każdy człowiek rodzi się jako anioł z jednym skrzydłem. Aby wznieść się w górę, trzeba znaleźć drugiego człowieka i się do niego przytulić. Warto kochać i być kochanym!tekst ukazał się również w amerykańskiej wersji „Super Expressu”.