Zamiast Parady – wiec

W związku z kolejnym, trzecim już zakazem, jaki wydał Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, oraz brakiem czasu na formalną drogę odwoławczą, Komitet Organizacyjny postanowił wystąpić dla drogę sądową przeciwko władzom Warszawy. Dziś miało się odbyć spotkanie przedstawicieli Komitetu Organizacyjnego z Panią Wicepremier Izabelą Jarugą Nowacką, oraz Lechem Kaczyńskim. Niestety do spotkania nie dojdzie, gdyż pan Kaczyński wziął sobie jednodniowy urlop. Tym samym spotkanie ostatniej szansy nie może się odbyć.

Komitet Organizacyjny Parady Równości, w odróżnieniu od władz miasta stołecznego Warszawy, przestrzega prawa. Jesteśmy bowiem przekonani, że nie można łamać prawa tylko dlatego, że łamią je niekompetentni urzędnicy.W związku z powyższym z prawdziwym smutkiem ostatecznie potwierdzamy informację, że Parada Równości 2004 nie odbędzie się.Zdajemy sobie sprawę, że dla wielu z Was będzie to prawdziwa strata. Prosimy jednak byście nie traktowali tego jako przegranej.
Wojna, jaką wytoczyły nam prawicowe organizacje, nie przebierając w środkach, posuwając się nawet do prób linczu, pokazała ogrom polskiej nietolerancji. Pokazała go publicznie, dzięki czemu szerokie grono społeczne może wreszcie się z nim zapoznać.Komitet Organizacyjny Parady Równości, zdając sobie sprawę, z ilości osób, które tego dnia chciały przyjechać do Warszawy, by pokojowo manifestować swoje poparcie dla ideii tolerancji i demokratycznych wartości naszego kraju, postanowił skorzystać z zaproszenia organizacji humanistycznych, organizujących Wiec Wolności.Dlatego apelujemy do wszystkich, którzy chcieli iść z nami na Paradzie Równości, a także do wszystkich, którym bliska jest idea wolności człowieka, demokracji i pluralizmu światopoglądowego, aby dołączyli do nas 11 czerwca o godzinie 13 na Placu Bankowym w Warszawie.

Manifestacja, zarejestrowana zgodnie prawem przez organizacje humanistyczne, będzie naszym protestem przeciwko łamaniu praw człowieka w Polsce. Będzie także wyrazem poparcia dla tolerancji i demokracji.Apelujemy do wszystkich, aby stawili się razem z nami na apel humanistów polskich. Pokażmy, że nie damy się zakrzyczeć.Osoby, które pragną w sposób szczególny zamanifestować tego dnia swój protest prosimy o przyjście w ciemnych strojach. Szczególnie odważne osoby mogą też nałożyć opaski z różowym trójkątem.

Kiedyś był to symbol naszej hańby. Dziś jest to symbol hańby władz Warszawy.Do zobaczenia 11 czerwca o 13 na Placu Bankowym w Warszawie.Komitet Organizacyjny

Parady Równości

Autorzy:

zdjęcie Szymon Niemiec

Szymon Niemiec

autor zmigrowany z php-nuke – ID: 6; nazwa: sz_niemiec

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa