Qentin Bell – Virginia Woolf. Biografia

Pierwsza biografia słynnej pisarki. Wydana w roku 1972 – trzydzieści lat po tragicznej śmierci Virginii – od razu stała się dziełem klasycznym i podstawowym punktem odniesienia, a Bell autorytetem w kwestiach dotyczących życia pisarki. Qentin Bell, siostrzeniec Virginii, znał dobrze nie tylko ją samą, ale także całe jej otoczenie – rodzinę, przyjaciół, członków Grupy Bloobmsbery – niemal wszystkie osoby, które pojawiają się w biografii.

Pracując nad tym pierwszym, publicznym wizerunkiem swojej słynnej ciotki starał się być bezstronny, unikał własnych wspomnień i ocen. A więc bardziej jako obserwator niż uczestnik zdarzeń stworzył obraz Virginii Woolf jako kobiety pięknej, dowcipnej z ogromnym poczuciem humoru. Wrażliwej artystki, przeżywającej załamania nerwowe, które doprowadziły do samobójstwa.

Wydawnictwo Twój Styl
Wydanie I
ISBN: 83-7163-271-1
Tłumaczenie: Maja Lavergne

Virginia Woolf (1882-1941) – autorka wielu powieści, esejów, centralna postać Bloomsbury, jest pisarką stawianą obok Jamesa Joyce’a w rzędzie twórców XX wieku, którzy ukształtowali nowoczesną powieść.

Autorzy:

zdjęcie Jerzy Piątek

Jerzy Piątek

Jeden ze współzałożycieli i redaktor portalu Homiki.pl, w stowarzyszeniu Otwarte Forum.
Zawodowo związany z branżą PR.
Prywatnie – zapalony fotograf, miłośnik poezji Rolfa Dietera Brinkmanna, dobrej kawy i rowerów.

9 komentarzyQentin Bell – Virginia Woolf. Biografia

  • Renia

    [Re: Qentin Bell – Virginia Woolf. Biografia]

    Fajnie, że homiki wspominają o ksiązkach „dla pań” – w innych portalach gejowskich nie do znalezienia 🙂

  • Faeyboy2002 sonofvirginia.blox.pl

    [Re: Qentin Bell – Virginia Woolf. Biografia]

    Uważam, ze biografia napisana jest dośc pewnie i konkretnie. Niestety widnieje w niej jednostronne podejście do postaci Virginii. Quetin zaznacza, że byłą wesoł,ą osobą,a le nigdzie tego praktycznie nie widać. Wszędzie ukazuje się nam obraz kobiety załamanej, chorej i genialnej. A szkoda, bo zakłądam, ze o Virginii można napisać o wiele więcej i z różnych stron. Mimo to ksiazka ciekawa 🙂

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa