- homiki.pl - http://homiki.pl -

Mężczyzna jak malowanie

Posted By PTT On 16 czerwca 2004 @ 12:55 In Elementarz | 11 Comments

Mężczyźni, podobnie jak kobiety, używają kosmetyków i w związku z tym zapotrzebowanie na męskie środki kosmetyczne rośnie z roku na rok. W wysoko cywilizowanych krajach świata widok mężczyzny
w gabinecie kosmetycznym lub sklepie kosmetycznym jest rzeczą normalną. Również w naszym kraju powoli staje się to normą. Panowie na Zachodzie mają pełny wybór potrzebnych im kosmetyków i środków pielęgnacyjnych. W Polsce również są już dostępne różnorodne środki kosmetyczne i pielęgnacyjne
dla mężczyzn.

Prawda jest taka, że panowie oprócz środków do golenia, które jak każdy wie dzielą się na środki przed
i po goleniu, potrzebują specjalistycznej opieki kosmetycznej w gabinetach, jak panie. Tylko opieka ta musi być trochę inna, a środki i zabiegi dobierane indywidualnie pod kątem „męskiego” klienta.

Kosmetyczka lub „Kosmetyk” nie powinni brać pod uwagę tylko tego, że męska cera posiada więcej owłosienia, skóra jest grubsza od kobiecej, ale także czasami dużo bardziej zniszczona i zaniedbana. Trzeba tutaj oprócz rodzaju cery, brać pod uwagę wygląd i jakość skóry, a także wykonywany zawód. Mężczyźni niejednokrotnie pracują w dużo gorszych warunkach od kobiet i ich skóra jest czasami wręcz „zrujnowana”.

Zabiegi pielęgnacyjne dla mężczyzn można podzielić w prosty sposób, a dobór kosmetyków nie powinien stanowić problemu. Oto jedna z propozycji:

- mężczyźni pracujący na powietrzu potrzebują ochrony przed oparzeniami, odmrożeniami, wiatrem – wymagają pielęgnacji, która delikatnie będzie nawilżać i odżywiać ich skórę.
- mężczyźni pracujący w warsztatach, w fabrykach przy wysokich temperaturach, wystawieni są
na działanie chemikaliów, wysoką temperaturę – potrzebują wzmocnienia, odżywienia i regeneracji skóry.
- mężczyźni zatrudnieni w klimatyzowanych pomieszczeniach będą mieli skórę przesuszoną, wymagającą odżywienia i nawilżenia.

Takich podziałów na zawody można robić setki zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn, ułatwiają one dobór środków i lepszą pielęgnację skóry.

Mężczyźni mogli i mogą nadal „pożyczać” i stosować kosmetyki kobiece w połączeniu z niewielka ilością kosmetyków męskich, chociaż już są dostępne specjalne serie kosmetyczne stworzone z myślą
o mężczyznach. Na świecie wiele gabinetów i sklepów dobiera lub dysponuje całymi kompletami kosmetyków potrzebnych do pielęgnacji skóry męskiej, również w naszym kraju jest ich coraz więcej.

Drugim istotnym powodem, dla którego mężczyźni coraz częściej odwiedzają gabinety, są ich ręce. Podczas rozmowy z wieloma z nich, można zauważyć, że podobają im się zadbane czyste dłonie, wypolerowane „na błysk” paznokcie. Równie podobają im się różne kształty nadawane ich paznokciom. Mniej odważni wolą tzw. „zwykły” półokrągły kształt, a co odważniejsi gustują w bardziej „kwadratowych” paznokciach. Już nie tylko kobiety zwracają uwagę na wygląd swoich dłoni i paznokci. Niejednokrotnie można również spotkać się z mężczyznami przychodzącymi na depilację do salonu, lub delikatne makijaże albo porady jak „zatuszować” różne blizny i niedoskonałości na skórze twarzy. Można śmiało powiedzieć, że panowie również lubią mieć delikatne, czyste dłonie oraz mieć zadbaną, zdrową skórę. Niestety niejednemu z nich sprawia dużą trudność wizyta u pani kosmetyczki, zarówno z dłońmi, jak i z problemami z cerą.

Autorzy:

zdjęcie Mikołaj

Mikołaj „jalokim” Maciejewski [1]

autor zmigrowany z php-nuke – ID: 53; nazwa: Mikołaj „jalokim” M


Article printed from homiki.pl: http://homiki.pl

URL to article: http://homiki.pl/index.php/2004/06/mczyzna-jak-malowanie/

URLs in this post:

[1] Mikołaj „jalokim” Maciejewski: http://homiki.pl/index.php/autorship/nuke_topic_53/

[2] Homiki jedzą zdrowo: http://homiki.pl/index.php/2005/04/homiki-jedz-zdrowo/

[3] Witaminy: http://homiki.pl/index.php/2005/03/witaminy/

Copyright © 2011 homiki.pl. Wszelkie prawa zatrzeżone.