Mężczyzna jak malowanie

Mężczyźni, podobnie jak kobiety, używają kosmetyków i w związku z tym zapotrzebowanie na męskie środki kosmetyczne rośnie z roku na rok. W wysoko cywilizowanych krajach świata widok mężczyzny
w gabinecie kosmetycznym lub sklepie kosmetycznym jest rzeczą normalną. Również w naszym kraju powoli staje się to normą. Panowie na Zachodzie mają pełny wybór potrzebnych im kosmetyków i środków pielęgnacyjnych. W Polsce również są już dostępne różnorodne środki kosmetyczne i pielęgnacyjne
dla mężczyzn.

Prawda jest taka, że panowie oprócz środków do golenia, które jak każdy wie dzielą się na środki przed
i po goleniu, potrzebują specjalistycznej opieki kosmetycznej w gabinetach, jak panie. Tylko opieka ta musi być trochę inna, a środki i zabiegi dobierane indywidualnie pod kątem „męskiego” klienta.

Kosmetyczka lub „Kosmetyk” nie powinni brać pod uwagę tylko tego, że męska cera posiada więcej owłosienia, skóra jest grubsza od kobiecej, ale także czasami dużo bardziej zniszczona i zaniedbana. Trzeba tutaj oprócz rodzaju cery, brać pod uwagę wygląd i jakość skóry, a także wykonywany zawód. Mężczyźni niejednokrotnie pracują w dużo gorszych warunkach od kobiet i ich skóra jest czasami wręcz „zrujnowana”.

Zabiegi pielęgnacyjne dla mężczyzn można podzielić w prosty sposób, a dobór kosmetyków nie powinien stanowić problemu. Oto jedna z propozycji:

– mężczyźni pracujący na powietrzu potrzebują ochrony przed oparzeniami, odmrożeniami, wiatrem – wymagają pielęgnacji, która delikatnie będzie nawilżać i odżywiać ich skórę.
– mężczyźni pracujący w warsztatach, w fabrykach przy wysokich temperaturach, wystawieni są
na działanie chemikaliów, wysoką temperaturę – potrzebują wzmocnienia, odżywienia i regeneracji skóry.
– mężczyźni zatrudnieni w klimatyzowanych pomieszczeniach będą mieli skórę przesuszoną, wymagającą odżywienia i nawilżenia.

Takich podziałów na zawody można robić setki zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn, ułatwiają one dobór środków i lepszą pielęgnację skóry.

Mężczyźni mogli i mogą nadal „pożyczać” i stosować kosmetyki kobiece w połączeniu z niewielka ilością kosmetyków męskich, chociaż już są dostępne specjalne serie kosmetyczne stworzone z myślą
o mężczyznach. Na świecie wiele gabinetów i sklepów dobiera lub dysponuje całymi kompletami kosmetyków potrzebnych do pielęgnacji skóry męskiej, również w naszym kraju jest ich coraz więcej.

Drugim istotnym powodem, dla którego mężczyźni coraz częściej odwiedzają gabinety, są ich ręce. Podczas rozmowy z wieloma z nich, można zauważyć, że podobają im się zadbane czyste dłonie, wypolerowane „na błysk” paznokcie. Równie podobają im się różne kształty nadawane ich paznokciom. Mniej odważni wolą tzw. „zwykły” półokrągły kształt, a co odważniejsi gustują w bardziej „kwadratowych” paznokciach. Już nie tylko kobiety zwracają uwagę na wygląd swoich dłoni i paznokci. Niejednokrotnie można również spotkać się z mężczyznami przychodzącymi na depilację do salonu, lub delikatne makijaże albo porady jak „zatuszować” różne blizny i niedoskonałości na skórze twarzy. Można śmiało powiedzieć, że panowie również lubią mieć delikatne, czyste dłonie oraz mieć zadbaną, zdrową skórę. Niestety niejednemu z nich sprawia dużą trudność wizyta u pani kosmetyczki, zarówno z dłońmi, jak i z problemami z cerą.

Autorzy:

zdjęcie Mikołaj

Mikołaj „jalokim” Maciejewski

autor zmigrowany z php-nuke – ID: 53; nazwa: Mikołaj „jalokim” M

11 komentarzyMężczyzna jak malowanie

 • Anonim

  [Re: Mężczyzna jak malowanie]

  Dawniej po zadbanej cerze i starannym ubraniu można było poznać geja. Teraz także heterycy coraz więcej uwagi przywiązują do wyglądu. I dobrze, wszyscy się więcej myją!

 • Renia

  [Re: Mężczyzna jak malowanie]

  Niech sie myja wiecej!!!!!

 • jalokim

  [Re: Mężczyzna jak malowanie]

  heh jak dobrze byc mężczyzna, nie ma to jak fachowy artykuł 😉

 • basia

  [Re: Mężczyzna jak malowanie]

  niedługo będę kosmetyczką a tytułem i cieszę się że będę mogła im pomóc : )

 • Patrycja-

  [Re: Mężczyzna jak malowanie]

  A dlaczego facet ma nie być równie zadbany skoro my tyle czasu spędzamy na poprawianiu swojego wyglądu?Przeciez to jest świetne jak widzi się faceta dobrze ubranego i z zadbaną cerą a nie ubranego jak Ci teraz skate czy metalowiec i z pryszczami na twarzy jeden obok drugiego i nic w tym do śmiechu że facet chodzi so kosmetyczki ale mało jest osób którzy mają takie zdanie na ten temat.Faceci- dbajcie o wygląd jesli tylko macie na to ochote i nie łamcie sie gadaniem głupich ludzi!!!!

 • autor

  [Re: Mężczyzna jak malowanie]

  ludzie 😉 Wy to chyba lubita się czepiać do wszystkiego he he he 😉 pamiętajcie stare przysłowie: ” gówno śmierdzi ale kwatki na nim zdrowe rosną ” Pozdrowienia 😉

 • AGA

  [Re: Mężczyzna jak malowanie]

  a ja jestem za pielęgnacją męskiej skóry!!!

 • Mateusz

  [Re: Mężczyzna jak malowanie]

  Jestem za ty, żeby mężczyźni dbali o swój wygląd. Oczywiście nie mówimy tutaj o przesadze, chodzi mi o to, że facet nie powinien przesiadywać więcej w toalecie niż kobieta. I oczywiście (do facetów) i łamcie się, kiedy ktoś będzie was za to ganił pozdro!!

 • Bezimienny

  [Re: Mężczyzna jak malowanie]

  Tak, ja także jestem za dbaniem o siebie… Widziałem już różne rzeczy; nie ma chyba nic gorszego, niż odór rozkładającego się potu ( niestety nie wszyscy używają antyperspirantów, przerażające, ale prawdziwe) Niewątpliwie przyjemniej jest przebywać w towarzystwie ludzi zadbanych wypielęgnowanych i przyzowicie ubranych. Wydawało się to czymś tak oczywistym, że niewartym powtarzania, do niedawna… Nie pojmuję, jak można się po prostu nie umyć, czy też nie zmieniac codziennie bielizny, żyć bez wszelakich kosmetyków… Na szxczęście wszystko jest na najlepszej drodze, panowie zaczynają zwracać uwagę na własny wygląd. Nie sądzę, by powinno być to celem życiowym, lecz takim właśnie istotnym, oczywitym drobiazgiem w życiu codzinnym.

 • Sigma

  [Re: Mężczyzna jak malowanie]

  Ja poprostu uwielbiam kiedy mężczyzna jest zadbany i nie wygląda jak z koszmarnego horroru do takiego mężczyzny to moge sie tulić i całować godzinami 🙂 poprostu miodzio

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa